Ім’я: Володимир Познер

Дата народження: 1 квітня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Париж, Франція

Діяльність: журналіст, телеведучий

Вага: 79 кг

Зріст: 180 см

Біографія Володимира Познера

Батьки

Відомий тележурналіст і ведучий Володимир Володимирович Познер народився 1 квітня 1934 року в сім’ї емігранта з Росії Володимира Олександровича Познера і француженки Жеральдін Лютень.

Батьки Володимира Познера

Майбутній тележурналіст був названий в честь батька і хрещений у соборі Нотр-Дам де Парі за католицькими канонами.

Дитинство Володимира Познера

У тримісячному віці Володя разом з матір’ю переїхав до США, де жили його бабуся і тітка. В Америці Жеральдін змогла влаштуватися монтажером у французьке відділення кінокомпанії Paramount Pictures.

Володимир Познер з мамою

Через 5 років, отець Володимир Олександрович зміг приїхати в США. Батьки офіційно оформили свої стосунки, і навесні 1939 році сім’я Познеров повернулася у Францію, де у батька була робота.

Війна

У 40-му році Францію окупувала фашистська Німеччина. Володимир з батьками змушений був повернутися в Америку. Тут у 1945 році і народився його молодший брат Павло.

Батько, Володимир Олександрович зберіг добре ставлення до Батьківщини. З 1943 року він співпрацював з радянською розвідкою, працюючи керівником російської секції відділу кінематографії Військового департаменту США.

Він звернувся з проханням про отримання паспорта в радянське консульство в Нью-Йорку. Шанс стати радянським громадянином з’явився завдяки особистим досягненням, коріння (у Литві жив його батько Олександр Познер) та Указом Верховної Ради СРСР, згідно з яким громадяни союзних республік, а також їх дорослі діти, які живуть за кордоном, отримували право на радянське громадянство.

Повоєнні роки

Після війни відносини між СРСР та США погіршувалися. У 1948 підвищену увагу ФБР змусило сім’ю Познеров покинути Америку. Спочатку вирішено було вирушити у Францію, але батькові заборонили в’їзд в країну, пославшись на інформацію про його причетність до радянської розвідки.

Володимир Познер з батьками

Мама Жеральдін Лютень могла вирушити у Францію разом з Володимиром і братом Павлом — у неї було французьке громадянство, а діти були вписані в її паспорт. Проте вона не хотіла розлучатися зі своїм чоловіком.

Вихід з ситуації був несподіваним: Володимир Олександрович Познер отримав запрошення від радянського уряду зайняти непоганий пост «Совэкспортфильме». Ця організація розташовувалася в радянській частині Берліна. Сім’я Познера прожила в Німеччині чотири роки. Володимир-молодший навчався в школі для радянських дітей.

Навесні 1949 року з ініціативи радянського керівництва згорнули діяльність всіх радянських шкіл в Німеччині. Володимиру довелося продовжити навчання в школі для дітей німецьких політемігрантів, колись жили в СРСР, в якій він закінчив 8 і 9 класи. Випускникам не давали атестат зрілості, дітей політемігрантів і без цього документа направляли до Вузів СРСР.

Сім'я Володимира Познера

Володимир Познер був на іншому становищі, йому потрібен був атестат, тому він влаштувався ще одну школу при польовій пошті. Молодий чоловік отримував освіту разом з радянськими офіцерами, сержантами, яким війна не дала отримати середню освіту. У 1951 році Познер-молодший отримав атестат зрілості.

Батько Володимира нарешті-то в 1950 році отримав радянський паспорт і вже в кінці 1952 року перевіз свою сім’ю до Москви.

Кар’єра журналіста

У 1953 році Володимир Володимирович році вступив на біолого-грунтовий факультет МДУ. Після закінчення університету Познер займався науковими та художніми перекладами з англійської мови на російську, що приносило чималий прибуток.

Володимир Познер в молодості

Геніальні переклади сподобалися Самуїла Яковича Маршаку, і він запросив Володимира бути його літературним секретарем.

Пізніше Володимир Володимирович працював коментатором головної редакції радіомовлення на США і Англію на Держтелерадіо СРСР, де вів свою радіопередачу.

Робота на телебаченні

У грудні 1985 році Познер став провідним телемостів «Ленінград – Сіетл», в грудні 1986 року – «Ленінград – Бостон». Поступово Володимир ставав популярним політичним оглядачем Центрального телебачення, але із-за суперечок з начальством покинув Держтелерадіо СРСР в 1991 році.

Володимир Познер та Філ Донахью

У вересні 1991 журналіста запросили в США вести програму у прямому ефірі. Він, не роздумуючи, погодився на пропозицію і поїхав в Америку. Кілька років Володимир Володимирович вів спільно з Філом Донахью передачу «Познер і Донахью». Живучи в Нью-Йорку, журналіст щомісяця відвідував Москву для того, щоб записувати програми «Ми», «Людина в масці» і «Якщо». В Америці вийшло дві книги журналіста «Прощання з ілюзіями» і «Свідок».

У 1997 році Познер повернувся до Москви, де продовжував вести свої програми. Спільно з дружиною Володимир Володимирович відкрив у Москві «Школу телевізійних майстрів».

З листопада 2000 по липень 2008 На «Першому каналі» Володимир Володимирович вів політичну програму «Часи».

Володимир Познер в шоу «Король рингу»

Він також був коментатором декількох сезонів шоу «Король рингу». У 2008 році за участю Івана Урганта і Познера виходила програма «Одноповерхова Америка». Володимир Володимирович протягом багатьох був президентом Академії Російського телебачення.

Вечірній Ургант — гість Володимир Познер

Нагороди Володимира Познера

Володимир Познер нагороджений медаллю «За трудову доблесть» за роботу з висвітлення Олімпійських ігор у Москві. Став лауреатом премії Спілки журналістів СРСР, був президентом Академії Російського телебачення Москві.

Познер має золоту медаль Товариства «За кращий світ». Нагороджений призами «Золотий гонг», «Найкращий телеведучий» Фестивалю Мас-Медіа-94, спеціальним призом журі фестивалю телепрограм «Оксамитовий сезон», призом «Золоте перо» Союзу Журналістів Росії, орденом «Знак пошани».

Володимир Познер заслужив визнання

Асоціація іноземних кореспондентів присудила йому премію Дмитра Холодова «Кращий репортаж про Росії». Передача «Людина в масці» стала переможцем Національного телевізійного конкурсу «ТЕФІ» в номінації «Ток-шоу», а програма «Часи» — у номінації «Публіцистична програма».

Володимир Познер — Мистецтво брати інтерв’ю

Бізнес і захоплення Володимира Познера

Познер разом з братом Павлом відкрив у Москві французький ресторан, названий на честь матері «Жеральдін».

Познер в ресторані «Жеральдін»

Зі спортивних захоплень Володимира Познера можна виділити великий теніс і щоденний біг підтюпцем.

Тележурналіст колекціонує гуртки з назвами міст, в яких він побував — їх у нього понад 300. Володимир Познер також збирає колекцію сувенірних автомобілів і черепашок різних розмірів.

Особисте життя Володимира Познера

Телеведучий Познер був одружений кілька разів. Перша дружина Валентина Чемберджи народила Познеру дочку Катерину.

Володимир Познер з першою дружиною Валентиною Чемберджи

Другою дружиною Володимира Володимировича стала телеведуча Катерина Михайлівна Орлова. У неї від першого шлюбу є син Петро Орлов.

Володимир Познер з другою дружиною Катериною Орлової

У 2008 році Надія Юріївна Соловйова театральний, кіно — і телепродюсер, засновник промоутерської та концертної компанії Sav Entertainment, стала третьою дружиною Володимира.

Володимир Познер та третя дружина Надія Соловйова

Володимир Познер має трьох онуків — Марію, Миколи і Георгія.

Володимир Познер зараз

Володимир Володимирович має три громадянства — Франції, США та Росії. З листопада 2008 року і донині Познер веде на Першому каналі щотижневу авторську програму «Познер», де гостям програми ставлять різні запитання, часто не найприємніші. Саме це і допомогло завоювати любов глядача. Гостями Володимира Познера стали такі відомі особистості, як Михайло Горбачов, Юрій Лужков, Андрій Макаревич, Михайло Прохоров, Дмитро Медведєв, Дмитро Рогозін і багато інших. З його слів, дуже хотів би, щоб гостем програми став і Володимир Путін.

На фото: Володимир Познер

У травні 2015 року Володимир Володимирович був обраний новий склад громадської колегії за скаргами на пресу. Тоді ж, виступаючи на спільній конференції президентської Ради з прав людини і громадської колегії зі скарг на пресу, Познер заявив, що зараз в Росії незалежні засоби масової інформації можна перерахувати по пальцях однієї руки. А контрольовані владою ЗМІ створюють належний їм же громадська думка.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: