Ім’я: Володимир Потанін

Дата народження: 3 січня 1961 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: підприємець, політ. діяч

Вага: 75 кг

Зріст: 179 см

Біографія Володимира Потаніна

З кінця 20 століття підприємець Володимир Потанін з’являється в списках найбагатших людей планети, які складає журнал Форбс. У 2006 році він був на 89 місці, а роком пізніше вже на 38. У 2008 році Потанін піднявся на 25 місце, тоді його статок оцінювався в 19,3 мільярдів доларів. Корективи внесла фінансова криза 2008 року, тоді Володимир опустився на 318 місце. Але вже через два роки знову піднявся, на цей раз на 61 місце.

З чого все починалося

Ще в 1975 році Володимир Потанін був членом ВЛКСМ. У 1983 році він отримав вищу освіту, підприємець закінчив комерційне відділення факультету міжнародних экономотношений МДІМВ. Його спеціальність – «економіст-міжнародник зі знанням іноземної мови». До речі, Потанін знає англійську і французьку мови.

Держструктури

Відразу після Вузу 8 років Потанін працював в організаціях Минвнешторга. У 1988 році відомство перейменували в Міністерство зовнішніх економічних зв’язків СРСР. В кінці літа Володимир був інженером, а після старшим інженером відділу «Сечовина» у фірмі «Добрива» об’єднання «Союзпромэкспорт». Це організація системи Міністерства зовнішньої торгівлі. Далі три роки з 1990 року підприємець був на посаді старшого інженера компанії «Руда», тієї ж організації.

Приватний сектор

У 1990 році Володимир Потанін став президентом зовнішньоекономічної асоціації під назвою «Інтеррос». Коли відкривав її рахунок у банку, підприємець познайомився і почав тісно спілкувався з Михайлом Прохоровим, його майбутнім партнером. У 1992 і 1993 роках обіймав посаду віце-президента, а після і президента банку «Міжнародна фінансова компанія», який був створений разом з Прохоровим.

Політичний діяч

У 1993 році Володимир очолив АКБ «ОНЕКСІМ Банк», а одночасно був головою Ради директорів МФК. У 1996 році структури, які були підконтрольні Потаніну, купили пакет акцій «Связьинвеста». А в 1998 році підприємець потрапив до складу ради директорів компанії.

Володимир Потанін виступив з ідеєю заставних аукціонів, які були проведені у 1995 році. Тоді ж АКБ «ОНЕКСІМ Банк» дісталася 51% акцій компанії «Норільський нікель». Підприємець став володіти контрольним пакетом акцій.

Уряд Росії

Володимир Потанін був на посаді Першого заступника голови Уряду РФ з серпня 1996 року по березень 1997 року. У його віданні був блок економічних питань, він координував роботу мінекономіки Росії, держкомітетів по антимонопольної політиці, з управління держмайном, а так само Російського фонду федимущества, управління у справах про банкрутство, федеральної енергетичної комісії та комісії з ринку цінних паперів.

На прес-конференції

За час своєї роботи в російському уряді Володимир Потанін очолював близько 20 урядових і міжвідомчих комісій. Крім усього іншого, підприємець був на посаді керуючого від РФ у Багатосторонньому агенції по гарантіям інвестицій та Міжнародному банку реконструкції та розвитку.

Приватний сектор після 1997 року

Восени 1997 року Володимир організував холдинг «Проф-медіа», щоб управляти всіма ЗМІ, підконтрольними «ОНЕКСІМ Банку». У цьому холдингу в різний час були «Комсомольская правда», «Известия», «Велике місто», «Афіша». У 1998 році Потанін вже став головою ради директором і президентом компанії «Інтеррос», яку створили на основі «Норильського нікелю», «Інтеррос», «СИДАНКО».

ІНТЕРВ’Ю: Володимир Потанін В 2007 році підприємець оголосив, що має намір розділити бізнес зі своїм партнером Михайлом Прохоровим. Сталося це після скандалу у Франції, він був пов’язаний з нетривалим арештом останнього, якого підозрювали в причетності до проституції в Куршевели (справа розвалилася під час попереднього слідства). Відносини колишні колеги з’ясовували в судах і в пресі.

Благодійність

Володимир Потанін займається громадською і благодійною діяльністю. У 1999 році він заснував некомерційну організацію «Благодійний фонд Потаніна». Вона реалізує довгострокові проекти у сфері культури та вітчизняної освіти.

Володимир Потанін є заступником голови опікунської ради МДІМВ.

З кінця 2001 року підприємець – член опікунської Ради фонду Соломона Гуггенхайма в Нью-Йорку. Через рік він став головою ради директорів фонду «Ермітаж-Гуггенхайм». З 2003 року він головує в опікунській раді Державного Ермітажу. Його пожертви у ендаумент-фонд музею склали 5 мільйонів доларів.

Родина

Батько Володимира Потаніна Олег Романович був торговим представником в системі Минвнешторга Радянського союзу. Він працював у Туреччини, Нової Зеландії та в країнах Африки. Чоловіки не стало у 2010 році. Мама підприємця Тамара Ананіївна працювала лікарем.

Володимир Потанін одружений на Наталії Миколаївні. В родині виховується троє дітей. Найстарша донька Анастасія народилася в 1984 році, вона стала випускницею МДІМВ, пізніше – триразова чемпіонка світу, а так само чемпіонка Росії з аквабайку. Син Іван народився в 1989 році, він так само став багаторазовим чемпіоном Росії з аквабайку. Наймолодша дитина в сім’ї Потаниных – Василь – народився в 2000 році.

У 2010 році Володимир Потанін заявив, що не має наміру залишати свою стану своїм спадкоємцям. Гроші він планує передати на благодійність.

Підприємець захоплюється бадмінтоном, футболом, гірськими лижами, водними видами спорту, а так само шахами і доміно.

Громадська палата

У 2006 році Потанін увійшов до першого складу Громадської палати Росії. Чотири роки він був на чолі комісії з питань розвитку благодійництва, волонтерства та милосердя. Головою цієї комісії він став у третьому складі палати і в четвертому. А до цього, він стояв біля керма комісії з розвитку благодійної діяльності та вдосконалення законодавства про НКО.

Потанін: Діагноз — мільярдер «Зараз у складі палати ми плануємо продовжувати роботу над удосконаленням податкового і цивільного законодавства, будемо обговорювати з Міністерством юстиції правозастосовчу практику. Хочеться активніше розвивати информобмен між державою і організаціями, як на російському, так і на міжнародному рівні. Теми стосуються некомерційних організацій з цільовим капіталом. Планується інформувати громадськість, рухати ідеї добровольчества та благодійності», — розповідає Володимир Потанін.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: