Ім’я: Володимир Ушаков

Дата народження: 1 червня 1920 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 17 липня 2011 р. (91 рік)

Діяльність: радянський і російський актор театру і кіно

Біографія Володимира Ушакова

До початку Великої Вітчизняної війни Володимир Ушаков закінчив Театральне училище імені Щукіна. Він навчався на курсі таких видатних акторів театру імені Вахтангова, як Віра Львова, Цецилія Мансурова, Леонід Шихматов і Йосип Толчанов.

Військовий театр

Акторський шлях Ушакова розпочався у важкі роки Великої Вітчизняної війни. За розподілом актор опинився в Театрі драми і комедії. Але звідти перейшов в Малий театр, який організував свій філіал на фронті і зберігся після війни.

А в 1947 році Володимир Ушаков відправився працювати в Потсдам. Там як раз базувався Театр групи окупаційних військ. Він пробув у Німеччині до 1950 року і повернувся на батьківщину. У Росії він недовго пропрацював у театрі під керівництвом Михайла Астангова. А в 1952 році його прийняли в трупу Театру сатири. Тут актор пропрацював більше п’ятдесяти років.

Ролі

За своє життя Володимир Ушаков зіграв мало головних ролей. А спеціалізувався в основному на телеспектаклях і комедіях. Перший раз в кіно артист потрапив в 1944 році. У картині «Морський батальйон» Олександра Файнциммера він зіграв матроса з крейсера «Кіров». Фільм описує події, які відбувалися у 1941 році радянські війська евакуювали Таллін. Битва зав’язується на підступах до Ленінграда. І щоб посилити сухопутні частини, радянські війська десантуються з кораблів «Балтфлоту». Ленінградці будують оборонні укріплення. Тут десантник і моряк крейсера «Кіров» Сергій Маркін зустрічається з сестрою і батьком. І воює разом з другом Петром на суші. Після битв, в січні 1944 року радянські війська звільняють Ленінград і тримають курс на Таллін.

У 1953 році Володимир Ушаков грає головну роль – Максима Миколайовича Орлова, кращого бригадира колгоспу «Зоря» — у фільмі «Весілля з приданим». Тут же грає і дружина артиста Віра Васильєва -кращого бригадира колгоспу «Іскра». «Весілля з приданим» — це музичний комедійний спектакль.

Актор радянського кіно Володимир Ушаков

Його поставили на Московської Ордена Леніна кіностудії «Мосфільм» режисери Борис Равенскіх і Тетяна Лукашевич за п’єсою Миколи Дьяконова «Весілля».

У 1959 році була телевізійна версія спектаклю Московського Театру Сатири «Оголена зі скрипкою». В постановці Валентина Плучека по комедії Ноеля Кауарда Володимир Ушаков зіграв другорядну роль, сина художника.

Наступний телеспектакль за участю Володимира Ушакова пішов через десятиліття, в 1969 році. Це була вистава «Швейк у Другій світовій війні» Марка Захарова, де грали актори Театру Сатири. Володимиру Ушаковы знову дісталася роль другого плану. Фільм був готовий в 1969 році, проте його не показали по телебаченню. Оскільки через півроку після вторгнення військ країн Варшавського договору тема окупації Чехословаччини була дуже двозначна. До речі, у виставі є тимчасові невідповідності. Гітлер у першій сцені відзначає свій 48-й день народження, який припав на 1937 рік. А протягом усієї дії персонажі обговорюють вторгнення в СРСР і Сталининградскую битву, яка була в 1942 році.

Через два роки Володимиру Ушакову дістається роль у виставі «Коли море сміється». А в 1974 році артист зіграв відразу дві ролі. Перша була в епізоді картини «Георгій Сєдов», а друга в телеспектаклі «Маленькі історії великого будинку».

Далі пішла робота над черговим спектаклем «Як важливо бути серйозним». Він вийшов в 1976 році. Через два роки Ушаков з’явився в епізоді «Торішньої кадрилі».

У подружжя не було дітей

У 1982 році Володимир Ушаков зіграв приватного пристава в телеверсії вистави за комедії Миколи Гоголя «Ревізор». Поставив його головний режисер театру Сатири Валентин Плучек. Актор грає на одній сцені з Андрієм Мироновим, Анатолієм Папановим, Вірою Васильєвої, Михайлом Держивиным і Олександром Ширвіндтом.

Після цього черговий телеспектакль з участю Ушакова вийшов лише через рік. Артист з’явився в епізоді постановки «Спекотне літо в Кабулі».

Слідом пішла робота над 18-му художнім фільмом із серії «Слідство ведуть Знавці». Володимир Ушаков знову зіграв лише другорядну роль у частині «Слідство ведуть Знавці. Полуденний злодій». А головні ролі дісталася Леоніду Канівському, Георгію Мартинюку і Ельзі Леждей.

У 1990 році Володимир Петрович з’являється в епізоді художнього фільму «Продавець снів». Через п’ять років актор знявся в українському художньому фільмі «Без нашийника» режисера Радомира Василевського. Наступні два роки Володимир Ушаков грав у картині «Уїк-енд з детективом».

У новому столітті, вже в поважному віці, Володимир Ушаков теж грав. Він встиг попрацювати над фільмами «Холостяки» в 2004 році і «Голод» в 2009 році. А в 2010 році брав участь у роботі над документальним фільмом своєї дружини «Віра Васильєва. Секрет її молодості».

До речі, в дубляжі Володимир Ушаков теж досяг успіху. Його голосом говорить Каа в мультфільмі «Мауглі».

Звання «Заслужений артист Російської Федерації» дісталося Володимиру Ушакову тільки в 2000 році.

В останні роки Володимир Ушаков тяжко хворів і практично не виходив на улюблену сцену. Тим не менш, він стежив за прем’єрами театру, від його очей не вислизали і успіхи дружини, Народної артистки СРСР Віри Кузьмівни Васильєвої.

З коханою дружиною Вірою Васильєвої

У 2007 році Володимира Петровича терміново госпіталізували в одну з московських лікарень. Там він опинився з скаргами на болі в серці і погане самопочуття. Причиною цього стали збилися налаштування кардіостимулятора, який був імплантований в серце артиста. Складну медичну техніку приводили в порядок в спеціалізованій клініці.

Смерть

Володимира Петровича Ушакова не стало 17 липня 2011 року. Він помер після третього інфаркту. Як розповіла дружина актора Віра Васильєва, погано йому стало під час відпочинку на Клязьминському водосховище. Художник на допомогу приїхала швидка допомога, проте врятувати Володимира Ушакова лікарям не вдалося. Він помер по дорозі в найближчу московську клініку.

Прощалися з актором 20 липня 2011 року. Траурна церемонія проходила в інституті імені Скліфосовського. Актора кремували.

Віра Васильєва, Володимир Ушаков. На ганочку «Володимир Ушаков один з аборигенів театру і пропрацював на його сцені більш як 50 років. Шлюб і взагалі їх дует з Вірою Васильєвої унікальний, причому в усіх відношеннях. Всі пам’ятають чудову спільну роботу акторів у «Весілля з приданим», і спектаклі і фільмі, знятому з цього спектаклю. Там він грав її коханого, вийшло, що залишався ним все життя. Останнім часом Володимир Ушаков із-за своєї хвороби не грав. Ми всі дуже сумуємо про його кончину», — відгукнувся про Володимира Ушакове художній керівник Театру Сатири Олександр Ширвинд.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: