Ім’я: Володимир Наумов

Дата народження: 6 грудня 1927 р. (89 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: радянський і російський кінорежисер

Вага: 90 кг

Зріст: 185 см

Біографія Володимира Наумова

Володимир Наумов з’явився на світ у родині кінооператора Наума Соломоновича Наумова-Варта. У 1952 році Володимир Наумович закінчив режисерський факультет Вдіку. Він навчався в майстерні Ігоря Савченка.

Творчий союз

У 1957 році Наумов став режисером кіностудії «Мосфільм». Там він працював разом з Олександром Аловым. Володимир Наумов спочатку працював асистентом режисера на фільмах Ігоря Савченка «Тарас Шевченко» і «Третій удар». Після смерті свого вчителя Наумов і Алов завершили разом картину «Тарас Шевченко». До речі, саме з цієї роботи і почалося багаторічна і плідна співпраця режисерів.

З 1987 року Володимир Наумов став керівником кіностудії «Союз» кіноконцерну «Мосфільму». Є керівником майстерні Вдіку, а з 1986 року – професором. Майстер викладає студентам режисури ігрового кіно у Всеросійському інституті перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників кінематографії Держкіно Росії (скорочено ВИППК).

Перші фільми

Свої перші картини Олександр Аловым і Володимир Наумов знімали на тему революційної романтики. Такими фільмами стали «Тривожна молодість», «Вітер», «Як гартувалася сталь». Однією з найбільш вдалих робіт сопостановщиков стала картина «Світ входить». Вона була присвячена останнім дням Великої Вітчизняної війни. У цьому фільмі колегам вдалося досить глибоко розкрити психологію героїв. Цього вдалося досягти завдяки переплетення героїчного і побутового. У Алова і Наумова вийшло виявити найвищу майстерність у використанні виразних засоби мови кіно. У 1961 році картина «Світ висхідного» завоював одразу кілька нагород на міжнародних кінофестивалях.

Кінорежисер Володимир Наумов

У 1966 році режисери екранізували «Поганий анекдот» Федора Достоєвського. У головній ролі виступив Євген Євстигнєєв. Втім, ця картина викликала різку критику з боку офіційних властей і фільм поклали на полицю. Показали стрічку тільки в 1987 році.

Наступний фільм за романом Михайла Булгакова «Біг» Алов і Наумов присвятили темі громадянської війни, а так само краху життєвих устое в Росії. У картині істотним моментом стає широке історичне тло, а події недавньої історії переосмысляются, незважаючи на соцреалистические рамки. Олександру Алову і Наумову Володимиру вдається передати реальну трагедію людей, які пережили лихий час революційних змін.

Головні ролі в цьому фільмі розподілилися між Людмилою Савельєвої, Владиславом Дворжецьким, Михайлом Ульяновим, Євгеном Євстигнєєвим і Олексієм Баталовим. Однією з найцікавіших була робота над фільмом «Легенда про Тіля». Вона свідчить про широту інтересів обох режисерів, які спробували сучасно інтерпретувати відому притчу.

«Тегеран-43»

А ось фільм «Тегеран-43» присвячений проблемі відповідальності перед часом. Вона стала фаворитом кінопрокату. Крім вітчизняних зірок у ньому зіграли зарубіжні артисти Курд Юргенс і Ален Делон. У картині дії відбуваються в двох тимчасових сюжетних лініях: спочатку в 1943 році, потім в 1970-е роки. Але в обох сюжетах описується історія кохання і розставання Андрія Бородіна і француженки з російським корінням, перекладачки Марі Луні. Її, до речі, зіграла друга дружина Володимира Наумова Наталія Белохвостикова.

В Тегеран напередодні переговорів глав трьох держав проникає група агентів, яка планує влаштувати терористичний акт. Радянським розвідникам, у тому числі і Андрію, потрібно убезпечити переговори. Це було в 43-му році минулого століття, але в 70-ті інтерес до цієї історії спалахує знову, оскільки несподівано з’являється плівка з кадрами кінохроніки тих років.

Володимир Наумов на відео Володимир Наумов, після смерті Олександра Алова, продовжив працювати і самостійно поставив кілька фільмів. Серед них «Вибір» і «Десять років без права листування». А в 2001 році режисер випустив картину під назвою «Годинник без стрілок» про пострадянському часу.

Разом з Тоніно Гуерра Володимир Наумов написав сценарій для Марчелло Мастроянні. Однак він захворів, і замість нього запросили Інокентія Смоктуновського. Втім, картина «Білий свято» потрапила на екрани вже після того, як великого російського актора не стало.

Творчий шлях

За своє життя Володимир Наумов п’ять разів показав, чого він вартий як актор. Він знявся в картинах «Третій удар» в 1948 році, далі в стрічці «Гори, Гори моя звезда» в 1969 році, через рік знявся у фільмі «Крадіжка». Далі він з’являється на екрані тільки в 2001 році в картині «Годинник без стрілок», а остання на сьогодні робота була зроблена в 2007 році у фільмі «Джоконда на асфальті».

Володимир Наумов написав сценарії до вісімнадцяти фільмів. Перші тексти з-під пера сценариста з’явилися в 1958 році. Це була стрічка «Вітер». Пізніше Володимир Наумович написав сценарії до таких фільмів, як «Біг», «Карнавал», «Як гартувалася сталь», «Легенда про Тіля», «Десять років без права листування» та інші.

Володимир Наумов з коханою дружиною

Крім цього, Володимир Наумов зрежисирував дев’ятнадцять фільмів. Майже до всіх він написав сценарії сам. У середині 90-х років режисер уже почав виступати і як продюсер. Так, за його керівництвом вийшла картина «Білий свято» в 1994 році. У 2001 році спродюсував картину «Годинник без стрілок», через три роки – «Рік Коня: Сузір’я Скорпіона» (це, до речі, картина дочки Володимира Наумова Наталії). У 2007 році виступив продюсером «Джоконди на асфальті», а в 2010 – «В Росії йде сніг».

Варто зазначити, що у Володимира Наумова не так багато звань та нагород. «Орден Знак Пошани» режисер отримав у 1971 році, потім він став Народним артистом РРФСР, отримав Орден Трудового Червоного прапора. Потім став Народним артистом СРСР, лауреатом Державної премії СРСР і був нагороджений Орденом Дружби народів. Напередодні нового сторіччя Володимиру Наумову вручили орден «За заслуги перед вітчизною» IV ступеня, а через десятиліття орден II ступеня.

Особисте життя

Вся сім'я в зборі

Першою дружиною відомого режисера стала кіноактриса Ельза Леждей. До моменту весілля Володимир Наумов був ще в статусі початківця. Завдяки Наумову Ельза змогла розкритися в драматичних ролях. Володимир Наумович зняв дружину в кількох своїх картинах. Однією з найсильніших ролей Леждей став образ повії Марі в картині «Вітер». Яскрава роль була у фільмі «Павло Корчагін». Втім, шлюб актриси і кінорежисера виявився недовгим. Від союзу залишився син Олексій.

Другою дружиною Володимира Наумова стала киноактрса Наталя Белохвостикова. Пара одружилася в 1974 році. Через півтора року після весілля у Наталії та Володимира народилася донька Наталя. В честь матері дівчинку назвали за наполяганням батька. До речі, дочка знаменитостей пішла по стопах батьків і пов’язала своє життя з кінематографом.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: