Ім’я: Володимир Меньшов

Дата народження: 17 вересня 1939 р. (77 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: р. Баку, Азербайджанська РСР

Діяльність: актор, режисер

Вага: 78 кг

Зріст: 175 см

Біографія Володимира Меньшова

Дитинство і юність Володимира Меньшова

Володимир Валентинович Меньшов народився 17 вересня 1939 року в місті Баку Азербайджанської РСР. Батьки Володимира Меньшова були родом з Астрахані. Батько Володимира Валентин Михайлович Меньшов (1912 р.) закінчив морехідне училище, після чого працював першим помічником капітана, а з 1939 року працював в НКВС. Мати — Меньшова (д. Дубовская) Антоніна Олександрівна (1905 р.) була дочкою багатого селянина-кулака з села Чаган, що недалеко від Астрахані. Після революції, боячись потрапити під розкуркулення, Антоніна Олександрівна залишила свою сім’ю, вона влаштувалася на роботу горничною, на корабель здійснював рейси з Баку до Ірану. Там вона познайомилася із Валентином Михайловичем Меньшовим.

У 1938 році Валентин Михайлович і Антоніна Олександрівна вступили в шлюб, у 1939 році у них з’явився син – Володимир, а в 1941 – дочка Ірина.

Володимир Меньшов - улюбленець жінок

Дитинство Володимира пройшло в Баку, там же народилася його сестра Ірина. У 1947 році після закінчення війни батько Володимира був переведений працювати в Архангельськ. Після галасливого і жаркого Баку природа півночі Росії справила на хлопчика сильне враження. В Архангельську Володимир пішов у школу. Вчився він добре, з малих років багато читав. На початку захоплювався пригодницькою літературою, а пізніше – класикою. Пристрасть до читання Володимир Меньшов зберіг на все життя, зібравши в результаті величезну бібліотеку.

У 1950 році родина Меньшових переїхала в Астрахань. Батьки Володимира були постійно зайняті і займатися його вихованням було нікому. Багато дала школа, але найбільший вплив у становленні його особистості надали книги та кіно. В бібліотеці Володимир «ковтав» книжки одну за одною. Одночасно він захоплювався кінематографом, не раз переглянув радянські фільми тих років і багато з них знала напам’ять. Також захоплювався читанням мистецтвознавчої літератури, книг і журналів по кіномистецтву.

Володимир закінчив Школу з срібною медаллю. Прийшов час визначитися з майбутньою професією…

Володимир Меньшов про Росії

Шлях до актори Володимира Меньшова

Батько Володимира бажав, щоб син пішов по його стопах і вибрав кар’єру військового. Але Володимира цікавило зовсім інше. Завдяки його захоплення кінематографом в ньому визріло бажання стати кіноактором. У 1957 році Володимир приїхав до Москви, сподіваючись вступити до ВДІКУ. До іспитів він виявився абсолютно не підготовлений, і вчинити йому не вдалося. Але час, проведений у Москві, не пройшло даром. Спілкуючись зі студентами театральних інститутів Володимир, переконався, що це те, що йому потрібно і твердо вирішив, що досягне своєї мети. В

вересні 1957 Меньшов повернувся в Астрахань і влаштувався на роботу токарем на завод імені К. Маркса. В 1958 році він був прийнятий в Астраханський Драматичний театр, в допоміжний склад. Це дозволило йому набратися досвіду, необхідного для того, щоб поступити в театральний інститут. Пізніше Меньшов встиг попрацювати у Воркуті шахтарем, а також матросом у рідному місті Баку.

У 1961 році Володимир знову прибув до Москви і поступив в Школу-студію МХАТ на акторський факультет. У роки навчання Меньшову пощастило попрацювати на одній сцені нехай і в масовці з багатьма відомими акторами, про які він раніше читав в журналах і книгах, а тепер був знайомий особисто.

Режисер Володимир Меньшов потрапив в аварію в Москві Під час навчання Володимир познайомився з Вірою Алентовою, яка також була студенткою Школи-студії МХАТ. На 2-му курсі вони одружилися.

У 1965 році Меньшов закінчив навчання в театральній студії, але жоден театр Москви їм не зацікавився. В результаті йому довелося виїхати в Ставрополь. Там його прийняли в трупу Ставропольського крайового драмтеатру імені Лермонтова, де він пропрацював два роки. Дружина Віра Алентова залишилася в Москві і влаштувалася працювати в Московський театр імені Пушкіна. Тимчасово подружжю довелося розлучитися.

У 1970 році Володимир Меньшов закінчив навчання в аспірантурі при кафедрі режисури Вдіку. У тому ж році його однокурсник Олександр Павловський приступив до зйомок свого фільму «Щасливий Кукушкін». Меньшов став співавтором сценарію цієї картини і зіграв у ній головну роль. Так відбувся його дебют у кіно. Картина була нагороджена головним призом на київському кінофестивалі «Молодість-71». В наступному році режисер Олексій Сахаров запросив Меньшова зіграти головну роль у фільмі «Людина на своєму місці». За цю роль він удостоївся першої премії на 4-му Всесоюзному кінофестивалі в місті Алма-Ата, в номінації «Призи за акторську роботу».

Після такого успіху Володимир Меньшов став дуже затребуваний в якості актора. У 70-х роках він знявся у фільмах: «Солений пес», «Ар-хі-ме-ди!», «Остання зустріч», «Власна думка», «Розповідь про те, як цар Петро арапа женив», у своїх фільмах «Розіграш» і «Москва сльозам не вірить».

Володимир Меньшов з дружиною Вірою Алентовою

У 80-90-ті роки Володимир Меньшов знявся в безлічі картин різних жанрів. Найвідоміші з його робіт роль Павла Голікова в комедії «Де знаходиться нофелет?», Сергій у мелодрамі «Прости», Олег Миколайович у фільмі «Кур’єр», Потапов драмі «Магістраль», Меньшиков в історичній драмі «Царевич Олексій», роль в історичному фільмі «Генерал».

З останніх акторських робіт можна відзначити роль Дмитра Устинова в історичному телесеріалі «Брежнєв», майор міліції Петро Кузьмич Брагін в телесеріалі «Москва. Центральний округ». У блокбастерах Нічний дозор» і «Денний дозор», Меньшов зіграв роль Гесера.

Сам Володимир Меньшов вважає свої акторські роботи не більше ніж хобі, головною справою свого життя він вважає кінорежисуру.

Режисерська кар’єра Володимира Меньшова

Повернувшись до Москви, в 1967 році Володимир Меньшов вступив на режисерський факультет Вдіку. Співбесіда він проходив у легендарного Михайла Ілліча Ромма, якому настільки сподобався, що той прийняв Меньшова відразу на другий курс і придумав спеціально для нього «аспірантуру з режисури художнього фільму». Режисерське мистецтво Меньшов навчався протягом трьох років. Першою режисерською роботою став навчальний, короткометражний фільм «До питання про діалектику сприйняття мистецтва, або Втрачені мрії».

Володимир Меньшов в молодості одружився з Вірою Алентовою

З 1970 по 1976 роки Володимир Меньшов за договором на кіностудіях «Ленфільм», «Мосфільм» і на Одеській кіностудії. У 1976 році закінчив зйомки свого першого повнометражного фільму «Розіграш» (за сценарієм Насіння Лунгіна), що розповідає про життя школярів 70-х років. Фільм виявився дуже успішним, а знялися в ньому актори: Андрій Гусєв, Євдокія Германова, Дмитро Харатьян, і Наталія Вавілова знайшли популярність. У 1977 році картина стала лідером прокату, а в 1978 творці фільму удостоїлися Державної премії РРФСР

У 1978 році Меньшов почав зйомки картини «Москва сльозам не вірить» за сценарієм Валентина Черних. Режисер серйозно переробив сценарій фільму, ввів нових персонажів, епізоди і зробив фільм двухсерийным.

Головну роль Каті Тихомирової зіграла дружина режисера – Віра Алентова, а на інші ролі були запрошені популярні актори: Олег Табаков, Олексій Баталов, Раїса Рязанова, Ірина Муравйова, Олександр Фатюшин.

Віра Алентова, Володимир Меньшов. Поки всі вдома (2008) Картина вийшла на екрани в лютому 1980 року і відразу ж знайшла фантастичний успіх у глядачів. На нього ходили по кілька разів. За перший рік прокату фільм подивилися близько 90 мільйонів чоловік. Картина не сходила з екранів, вона користувалася успіхом і за кордоном. Права на показ фільму придбали понад сотні країн. У 1981 році в США картина отримала найвищу кінематографічну нагороду – «Оскар» в номінації «Кращий зарубіжний фільм».

На батьківщині творці фільму удостоїлися Державної премії СРСР в 1981 році.

Наступним фільмом стала комедія Володимира Меньшова «Любов і голуби», знята за п’єсою Володимира Гуркіна. Картина вийшла в 1984 році, під час антиалкогольної компанії проходила в СРСР, а оскільки деякі з персонажів фільму часто з’являлися в кадрі в нетверезому вигляді, картина зазнала серйозної критики. Режисерові було запропоновано вирізати деякі епізоди, але Меньшов не погодився. В результаті його відсторонили від роботи, а фільм заборонили до показу. Тільки через півроку, після закінчення антиалкогольної компанії фільм був випущений на екрани. Глядачам, на відміну від критиків фільм дуже сподобався. На фестивалі комедійних фільмів, що проходив у місті Торремолинас в Іспанії, картина удостоїлася головного призу – «Золотий човна».

В 1995 році вийшла комедія «Ширлі-мирлі», в якій Володимир Меньшов брав участь одночасно в якості режисера, автора сценарію і актора. Головну роль братів-близнюків Шниперсонов-Кроликовых зіграв Валерій Гаркалін, а головну жіночу роль зіграла дружина режисера Віра Алентова. Також у фільмі знялися такі відомі актори як Армен Джигарханян, Олег Табаков, Інна Чурікова і Ігор Угольников. Сам Меньшов зіграв в картині роль Президента Росії.

Володимир Меньшов і зараз активно сниимается

У 2000 році вийшла мелодрама Володимира Меньшова «Заздрість богів». Сам він називає жанр цієї картини ліричної трагедією. Дія фільму відбувається в 1983 році, в самий розпал холодної війни. Головна героїня Соня (Віра Алентова)- заміжня жінка, редактор на телебаченні закохується у французького журналіста російського походження на ім’я Андре (Анатолій Лобоцький). Невелику роль у фільмі зіграв відомий французький актор Жерар Депардьє. Глядачі тепло зустріли картину, однак такого величезного успіху як колишні роботи Меньшова вона не мала. У 2008 році Володимир Меньшов почав зйомки фільму «Великий вальс» за п’єсою угорського драматурга Ференца Мольнара «Олімпія». Фільм досі не завершений.

Особисте життя Володимира Меньшова

Навчаючись на 2-му курсі Школи-студії МХАТ Володимир Меньшов одружився з Вірою Алентовою. У 1965 році вони тимчасово розлучилися, Володимир поїхав в Ставрополь звідки повернувся лише в 1967 році. 28 липня 1969 року у них народилася донька — Юлія, яка в даний час є відомою актрисою і телеведучої. Стосунки у Володимира і Віри складалися не дуже добре. Незважаючи на народження дочки, вони жили окремо. Віра Алентова жила в гуртожитку театру імені Пушкіна, а Володимир Меньшов в гуртожитку Вдіку. На власне житло грошей у них не вистачало. У підсумку вони вирішили розлучитися. Через деякий час подружжя знову возз’єдналися і в даний час живуть разом в квартирі в центрі Москви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: