Ім’я: Володимир Машков

Дата народження: 27 листопада 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Тула

Діяльність: радянський і російський актор

Вага: 82 кг

Зріст: 188 см

Біографія Володимира Машкова

Володимир Львович Машков – російський актор театру і кіно, талановитий режисер і майстер перевтілення.

Актор Володимир Машков пишається своєю характерною зовнішністю

Дитинство Володимира Машкова

Бабуся Володимира Машкова була італійкою по крові і швейцаркою за паспортом, так що і Машкова можна вважати на одну четверту італійцем. Жінка приїхала в Москву будувати кар’єру педагога, вийшла заміж за чоловіка з типовими російськими ім’ям і прізвищем: Никифор Іванов; від нього вона народила доньку Наталю, майбутню маму актора.

Наталія Іванова пов’язала життя з ляльковим театром, була талановитим режисером і написала наукове дослідження, присвячене улюбленій справі. Вона принесла свою працю на суд Сергію Образцову, відомому столичному театральному діячеві тих років. Той високо оцінив і поручився видати роботу, але з однією умовою: жінка зобов’язана була вписати його ім’я в співавтори. Коли Наталя відмовилася віддавати половину заслуг, Зразків пригрозив «перекрити кисень» і виконав обіцянку. У пошуках роботи Іванової довелося переїхати з Москви в Тулу.

Батьки Володимира Машкова: Наталія Іванова і Лев Машков

Там Наталя познайомилася з актором місцевого лялькового театру Левом Машковим. Жінка вже мала за плечима сумний досвід шлюбу, який розпався, але чарівний веселун і балагур Лев завоював її серце, і незабаром улюблені зіграли весілля. Коли Володимир з’явився на світ, батька вже стукнуло 40, а мама була на рік молодша за чоловіка.

Машков в гостях у Новокузнецького театру ляльок, де працювала його мама

Через пару років після народження Володимира у Наталі з’явилася можливість стати режисером лялькового театру в Новокузнецьку, і сім’я Машковых вирушила в дорогу.

Володимир Машков в дитинстві

Невідомо, вплинули на характер хлопчика сибірські простори, або його волелюбна вдача дістався у спадок від бабусі-італійки, але навчався Володимир з рук геть погано, вважаючи за краще проводити час в компанії дворових хлопчаків. Все ж два предмети давалися підлітку легко: музика та біологія. Володимир грав на гітарі, взявши за зразок творчість Пола Маккартні і Сьюзі Кватро, а також мріяв стати біологом і навіть влаштував удома справжній «живий куточок» з гризунами, вороний і черепахою. І, звичайно, багато часу Володимир проводив за лаштунками лялькового театру, спостерігаючи за роботою батьків.

Театральна кар’єра Володимира Машкова

В кінці 70-х років Машковы знову змінили місце проживання. Сім’я переїхала до Новосибірська, де Володимир вступив на біологічний факультет місцевого університету, проте через рік забрав документи і пройшов конкурс Новосибірського театрального училища.

В училищі Машков (ліворуч, з гітарою в руках) швидко став душею компанії

Машков відразу зарекомендував себе як юнак веселий і спритний: з першого дня навчання жоден день народження або капусняк однокурсників не відбувався без його участі. На одному зі свят він розговорився з однокурсницею, 17-річною Оленою Шевченко; в 1984 році молоді люди зіграли весілля. Однак їх союз розпався швидко: норовливий студент посварився з вагітною дружиною, а та не втратила нагоди поскаржитися директорові училища, який без вагань відрахував проблемного студента.

Перша дружина Володимира Машкова Олена Шевченко і їх дочка Маша

Несподівано отримав свободу Машков поїхав до Москви, щоб спробувати удачі на прослуховуванні Мхату. Талант актора йому допоміг розвинути прийняв молодої людини на курс педагог Іван Тарханов. Під час першого року навчання Володимир знову був відрахований, на цей раз з-за бійки. Привід був благородним: актор заступився за ображену честь незнайомої дівчини, але ректорат Мхату це не зупинило. Цього разу актор нікуди не переїжджав, а влаштувався декоратором в ту ж Школу-студію, а через рік відновився на курс Олега Табакова.

У МХАТ Машков приїхав поступати після розлучення з першою дружиною

У 1987 році Машков зіграв першу серйозну роль у виставі «Матроська тиша». Табаков був так вражений грою 24-річного учня, проникливо вжившегося в образ літнього єврея Абрама Шварца, що щиро визнав: на світ з’явився Актор!

У 2004 році з вистави «Матроська тиша» Машков зробив фільм

У 1989 році Машков опинився в числі постійної трупи «Табакерки», а в 1990 з успіхом закінчив МХАТ, продовживши грати в театрі під керівництвом Табакова. За чином Шварца послідували ролі городничого у виставі «Ревізор», Дон-Жуана в однойменній постановці, Івановича і Угарова в «Анекдотах».

Кінокар’єра Володимира Машкова

Кінодебют Машкова відбувся в 1989 році – актор виконав головну роль у драмі Анатолія Матешка «Зелений вогонь кози». Після він знявся в декількох фільмах разом з Євгеном Мироновим («Роби – раз!»), Олени Корікової («Ха-бі-аси») та Оксаною Каліберда («Любов на острові смерті»). Картини не отримали бурхливого відгуку, однак завдяки цим роботам режисери примітили актора-початківця.

Машков і Миронов – один з найпотужніших дуетів в російському кіно

У 1994 році син режисера Петра Тодоровського Валерій запросив Машкова на зйомки картини «Підмосковні вечори». Психологічна драма отримала безліч позитивних відгуків; затамувавши подих, глядачі стежили за розвитком конфлікту між персонажами Інгеборги Дапкунайте і Аліси Фрейндліх, попутно зазначивши чудову гру Машкова.

Володимир Машков у фільмі «Підмосковні вечори»

Через рік в прокат вийшло два фільми з Машковим в головній ролі: «Ліміту» і «Американська дочка». Талант Володимира зробив його гідним конкурентом винятковому акторського складу обох стрічок: «Американської дочки» знімалися Армен Джигарханян і Марія Шукшина, а в «Ліміт» – Крістіна Орбакайте і Євген Миронов. За роль хакера Івана в картині «Ліміту» Машков був удостоєний безлічі нагород, як на вітчизняних, так і на міжнародних кінофестивалях.

Кадри з фільму «Американська дочка»: Машков і Елісон Уитбек

По-справжньому знаменитим Володимир Машков став після прем’єри драми Володимира Чухрая «Злодій», що вийшла на екрани в 1997 році. Жорстока історія хлопчика Сани і його прийомного батька», професійного злодія Толяна, якого так майстерно зіграв Машков, отримала шість премій «Ніка» і в 1998 році була висунута на «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», однак нагороду присудили стрічці французького режисера Алана Берлінера «Моє життя в рожевому кольорі».

Володимир Машков у фільмі «Злодій», 1997 рік В новий вік актор вступив повноправним метром вітчизняного кіно, затребуваним і в Голлівуді. У 2000 році він був зайнятий у детективній стрічці американського режисера Майкла Редфорда «Танці в «Блакитній ігуані»», 2001 виконав епізодичну роль у драмі «Американська рапсодія» зі Скарлетт Йохансон. Потім була роль у «15 хвилин слави» з Робертом Де Ніро. Крім Володимира в картині були зайняті і інші актори з Росії: Віра Фарміга, Гасанова Ірина та Олег Тактаров.

Кадри з фільму «Танці в “Блакитній ігуані

У 2001 році Машков знявся в голлівудському блокбастері «В тилу ворога», зігравши роль сербської кілера Саші. Фільм швидко став касовим, а в 2008 році шанувальники Машкова помітили, що головний герой тільки очікуваної гри GTA IV, сербська найманий вбивця Ніко Беллик, дивно схожий на персонажа Машкова з гучного бойовика. Пізніше Машков підтвердив, що подібність не випадково.

Володимир Машков став прообразом Ніко Беллика з GTA IV

За визнанням критиків, одною з найцікавіших робіт Машкова стала роль в роботі Сергія Бодрова «Давай зробимо це по-швидкому». За колоритну роль гангстера Машков отримав премію «Срібний Георгій» на Московському кінофестивалі. В Росії про Машкова теж не забували: у 2002 році йому дісталася головна роль Платона Маковського у відомій драмі Павла Лунгіна «Олігарх». Разом з актором участь у зйомках взяли Марія Миронова, Андрій Краско.

Машков у фільмі «Давай зробимо це по-швидкому»

Високу оцінку отримав персонаж Машкова в міні-серіалі Володимира Бортка «Ідіот», прем’єра якого відбулася у 2003 році. Глядачі знову стали свідками протистояння героїв Машкова і Миронова: з властивою йому пристрастю і цілеспрямованістю Володимир зіграв Парфена Рогожина, а Миронов взяв на себе роль князя Мишкіна. Примітно, що заради участі в серіалі актор відкинув пропозицію попрацювати разом з Клінтом Іствудом.

Машков і Миронов в серіалі «Ідіот»

У 2007 році режисер Сергій Урсуляк представив серіал «Ліквідація» – четырнадцатисерийную епопею про боротьбу міліції з злочинними силами, разгулявшимися в післявоєнній Одесі. Машков перевтілився в Давида Гоцмана, начальника одеського карного розшуку, який разом із засланим в Одесу маршалом Жуковим в особі Володимира Меньшова і напарником майором Кречетовым – Михайлом Пореченковим – розслідує заплутану справу шпигуна по кличці Академік. Певний шарм картині додала навідниця Іда (Ксенія Раппопорт).

«Ліквідація» справила фурор: серіал неодноразово порівнювали з нетлінкою Станіслава Говорухіна «Місце зустрічі змінити не можна», окремо виділяючи емоційну гру кожного учасника акторського складу, чудову роботу сценаристів і напруга, що тримало глядачів аж до фінальних титрів.

«Ліквідація» за кадром

Володимир Машков – режисер театру і кіно

Театральна режисура зацікавила Володимира Машкова на початку 90-х. У 1992 році він за участю Сергія Безрукова поставив на сцені «Табакерки» спектаклі «Зоряна година за місцевим часом» і «Пристрасті по Бумбараш», а кілька років потому представив публіці постановку «Смертельний номер». У 1996 році на сцені театру «Сатирикон» відбулася прем’єра вистави Машкова «Тригрошова опера». У 2001 Володимир знову постає як режисер Мхату з виставою «№13».

Фільми Володимира Машкова отримали народне визнання

В якості кінорежисера Машков виступив всього двічі, але обидва фільми мали феноменальний успіх. У 1997 році його романтична комедія «Сирота Казанська» завоювала любов російських глядачів завдяки зворушливого сценарієм Олега Антонова (написаному всього за місяць!), а також проникливою грі Олени Шевченко, першої дружини Машкова, і Миколи Фоменко.

Тріо метрів: Табаков, Дуров, Гафт

Ця картина не тільки стала успішним дебютом Машкова як кінорежисера, але і дала йому можливість попрацювати з метрами радянського кіно: Валентином Гафтом, Левом Дуровим і своїм учителем Олегом Табаковим. Гафт дуже високо оцінив режисерську роботу Володимира: «Не інакше Машков сидів під столом у Немировича-Данченка і Станіславського, набираючись розуму, коли ті вирішували за чашкою чаю долі російської акторської школи».

«Сирота Казанська»: про режисерському дебюті Володимира Машкова В 2004 Машков представив кіноверсію вистави «Матроська тиша» – стрічка отримала назву «Тато». Володимир знову з’явився в добре знайомому йому образі Абрама Шварца, а роль зіграв сина Єгор Бероєв.

Особисте життя Володимира Машкова

У 1984 році Машков, на той момент – другокурсник Новосибірського театрального училища, потрапив під чари однокурсниці Олени Шевченко. Як згадував актор, вона зачарувала його одним поглядом, і між молодими людьми спалахнула пристрасть, разгоравшаяся сильніше з кожною хвилиною, проведеної разом. Через кілька місяців упевнені в почуттях закохані твердо вирішили зіграти весілля.

Володимир Машков і Олена Шевченко

На святі гості співали частівки: «Пропадай, Європа! Пропадай, Америка! Гуляй, Толмачево – одружуються два холерики!». Характери в обох молодят дійсно були гарячими, і в будинку новоспеченого подружжя один за іншим вирували конфлікти. Незабаром Олена завагітніла, але скандали не припинилися. Після чергового розбрату Олена не витримала і поскаржилася на чоловіка керівництву театрального училища. Результат відомий: розлучення, переїзд Володимира до Москви, надходження в МХАТ. Олена, у свою чергу, народила доньку Машу, закінчила Новосибірське училище і вирушила до столиці вступати в ГІТІС. Стосунки між колишнім подружжям залишалися натягнутими.

Дочка Володимира Машкова – Марія Машкова – теж стала актрисою

Другий обраницею Машкова стала актриса Мхату Олена Хованська. Два роки пара жила у цивільному шлюбі, але низка романтичних зв’язків Володимира на стороні змусила Олену засумніватися в правильності свого вибору.

Володимир Машков і Олена Хованська прожили разом два роки

У 2000 році на сочинському фестивалі «Кінотавр» актор познайомився з модельєром і телекорреспондентом Ксенією Терентьєвої, дочкою актриси Нонни Терентьєвої. Молоді люди швидко знайшли точки дотику і коротали сочинські ночі, розмовляючи до ранку. Повернувшись до Москви, пара обвінчалася в католицькому костелі. Дівчина підтримувала всі починання чоловіка: шила костюми для зйомок, допомагала удосконалювати англійську мову (у той період на Машкова обрушився шквал пропозицій від голлівудських режисерів), і не уявляла життя без чоловіка.

Машков і Терентьєва познайомилися на «Кінотаврі»

Під час зйомок картини «Давай зробимо це по-швидкому» Володимир познайомився з актрисою Ольгою Шелест і, зачарований шармом красуні-брюнетки, швидко забув про самовідданість Ксенії.

У 2004 році Машков розійшовся з Терентьєвої і цілком присвятив себе роману з Ольгою. Однак та, мабуть, чула про любовні пригоди актора і не поспішала приймати його пропозицію руки і серця. Пройшов рік, перш ніж пара офіційно вступила в шлюб.

Все було чудово: Машков ледь не боготворив четверту дружину, фінансово підтримував маму Оксани, а син актриси ставився до вітчиму як до рідного батька. Але навіть казок приходить кінець: у 2008 році Володимир закрутив швидкоплинний роман з француженкою, з якою познайомився на зйомках. Так в паспорті актора з’явився третій штамп про розірвання шлюбу.

За особисте життя Машков не переживає: жінки самі знаходять його

Після чергового розлучення актор, втомлений від пильної уваги з боку журналістів, став приховувати подробиці про любовні пригоди. Від усіх питань, що стосуються це теми, він відхрещувався сухими словами: «У мене дуже багато роботи, щоб я придумував собі пригоди на любовному фронті. Вони самі знайдуть мене».

Володимир Машков зараз

Володимир Машков не раз заявляв, що домігся всіх поставлених цілей. Однак закінчувати кар’єру актор не поспішає: спільно з Сергієм Гармашем і Петром Федоровим він знявся в історичній драмі «Дуелянт», яка вийде в прокат восени 2016 року, а також працював над продовженням серіалу «Батьківщина» з напарницею Вікторією Ісакової.

Володимир Машков успішно продовжує акторську кар'єру

До речі, в «Дуэлянте» Машков всі трюки виконував сам, в тому числі і складне вертикальне падіння.

«Дуелянт»: Володимир Машков у ролі графа Беклемішева

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: