Ім’я: Володимир Лісін

Дата народження: 7 травня 1956 р. (60 років)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Іваново

Діяльність: підприємець-мільярдер

Вага: 73 кг

Зріст: 160 см

Біографія Володимира Лісіна

Володимир Сергійович Лісін – олігарх, який зробив найбільший статок на сталі і вантажоперевезеннях, голова гіганта галузі, Новолипецького металургійного комбінату (НЛМК), власник корпорації UСL, спортінг-комплексу «Лисяча нора», керівник наглядової ради медіахолдингу «Румедеа».

Володимир Лісін Сергійович

Раніше він обіймав посаду заступника гендиректора МК Караганди, був партнером міжнародного постачальника мультимодальних інтегрованих логістичних послуг Trans-World Group і членом колективного керівництва багатьох профільних компаній.

Дитинство і родина Володимира Лісіна

Майбутній магнат металургії з’явився на світ у місті Іваново 7 травня 1956 року. У шкільні роки він вчився добре, був спокійним, наполегливим і кілька замкнутою дитиною. У 1973 році юнак – студент Сибірського державного металургійного інституту ім. С. Орджонікідзе в місті Новокузнецьку Кемеровської області. З 1975 року він влаштувався електрослюсарем на шахту «Южкузбассуголь».

За національністю Володимир Лісін російська

По закінченні Вузу в 1978 році молодий спеціаліст отримав направлення в Тулу на металургійний завод, де перший час він працював сталеваром, а потім став заступником начальника цеху. Крім практичної діяльності заповзятливий інженер займався і науковою роботою – в 1984 році закінчив у Харкові навчання в аспірантурі в Укрндімет.

Розвиток кар’єри Володимира Лісіна

У 30 років Володимир став головним інженером металургійного гіганта в Караганді, в 33 – отримав посаду заступника Олега Сосковця, в той період гендиректора цього підприємства. У 1991 році він був призначений головою Мінчормету, і слідом за своїм начальником в столицю і переїхав його заст. Там він придбав корисні для бізнесу знайомства (з Чорними, Семом Кислиным), навчався у Вищій школі Мінекономрозвитку. У наступному році він був включений в керівництво заводу з виплавки алюмінію в Саяногорську.

Володимир Лісін швидко піднявся по кар'єрних сходах

З 1993 року він був діловим партнером TWG (Trans-World Group) кланів Рубенов і Чорних. Як представник даної компанії з 1993 року він був у лавах наглядових рад цілого ряду великих профільних комбінатів – Магнітогорського, Красноярського, НЛМК, Братського, Новокузнецького заводу з виплавки алюмінію.

Крім цього, він продовжував займатися підвищенням рівня освіти, наукою, власними розробками у сфері лиття і прокатки сталі. У 1994 році він заслужив черговий диплом Академії народного господарства (РАНХиГС, після об’єднання з навчальним закладом держслужби). Потім він 2 роки навчався в докторантурі Національного дослідного технологічного університету Місіс.

Бізнес Володимира Лісіна

Після резонансної відставки Сосковця з поста віце-прем’єра (курирував 14 міністерств) група TWG розпалася. На той момент бізнесменові належало 13 відсотків акцій НЛМК, а в ТWG – 34 відсотка. Його колишні партнери мали намір збанкрутити підприємство і продати його, поділивши прибуток. Однак Лісін прийняв рішення перехопити контрольний пакет комбінату.

Володимир Лісін голова Ради директорів НЛМК

Він заснував в офшорі фірму Worslade Trading і проводив через неї фінансові операції при експорті металу. Потім, начебто, за погодженням з Володимиром Потаніним (його структури управляли акціями іноземних інвесторів, включаючи американця Джорджа Сороса і одних з найбагатших жителів Нової Зеландії братів Чандлеров), викупив належить їм 50-відсотковий пакет акцій і став власником 63-відсоткового пакета. З 1998 року він став на чолі НЛМК.

Свої акції в ТWG Володимир Сергійович несподівано продав Потаніну. Лісін вирішив не викуповувати їх за необґрунтовано високу вартість, а у вигляді відповідного удару купив цінні папери «Норнікеля», основного активу свого колишнього, який виявився підступним, партнера Потаніна. У 2001 році той знову здивував – припинив недружні дії і поступився спірні папери за ціною їх купівлі.

Володимир Лісін і Володимир Потанін

Володимир Сергійович, відповідно, також продав свої акції «Норильського нікелю». Обидва олігарха згодом займалися не корпоративними війнами, а підвищенням ефективності виробництва та продуктивності праці на своїх підприємствах.

Володимир Лісін — «Мрію» продати НЛМК З метою диверсифікації структури капіталу в 2007 році бізнесмен через Silener Management став акціонером банку «Зеніт».

Особисте життя Володимира Лісіна

Мільярдер одружений багато років на своїй однокласниці Людмилі, з якою вони навіть сиділи за однією партою. Вони щасливий у шлюбі. Його відносять до персон, які не схильні афішувати інформацію про сім’ї, наприклад, даних про професії батьків, вік і рід занять дітей в глобальній мережі немає. Відомо, що пара виховала трьох синів – Олександра, В’ячеслава і Дмитра.

Людмила, дружина Володимира Лісіна

Його дружина більше 10 років займається створенням систематизованого зібрання робіт російських художників. Їй належить камерна галерея живопису «Сезони», що знаходиться біля станції метро Стрітенський бульвар у Москві. Там часто проходять цікаві виставки, як правило, творів із закритих приватних зібрань.

Ідея зайнятися колекціонуванням картин виникла у нього після того, як чоловік подарував їй роботу самобутнього за жанром художника Кузьми Петрова-Водкіна. В одному з інтерв’ю вона зізналася, що постійно прагне розширити коло своїх знань у сфері мистецтва, що підносить світ нашого буття.

У Володимира Лісіна троє дітей

Відповідно до щорічного рейтингу мільярдерів за версією американського видання Forbes-2016 глава НЛМК зайняв 116 місце в світі і 8 рядок серед найбагатших росіян. За минулий 2015 рік його статок зменшився з 11,6 до 9,3 мільярдів доларів, тобто на $2,3 млрд.

Бізнесмен і почесний металург – автор більше сотні наукових робіт, десяти книжкових видань, півсотні винаходів, включаючи інноваційні методи при виробництві сталі. Він – двічі доктор економічних наук і технічних.

Володимир Лісін любить полювання

Магнат любить свій розкішний особняк в Шотландії, сигари, читання літератури, полювання і відпочинок в своєму клубі в Підмосков’ї. Його пристрасть не тільки стрілянина, але і колекція, що налічує більше двох сотень зразків каслинского лиття – архітектурно-художніх виробів з чавуну, виготовлених в місті Каслінское Челябінської області.

Володимир Лісін сьогодні

Після фінансових труднощів, пов’язаних із кризою, в 2010 році магнат, вміє глобально мислити і приймати вірні рішення, знову зміг збільшити фінансові показники НЛМК. У 2011 році з капіталом у $24 млрд він став найбільш заможною людиною в РФ.

Володимир Лісін і Володимир Путін

У 2012 році олігарх завершив угоду з купівлі держакцій вітчизняного залізничного перевізника – «Першої вантажної компанії», включивши її в свій логістичний концерн UCL. Компанія має 3 підрозділи – залізничне, стивидорное і судноплавне, і об’єднує морпорт Північної столиці, суднобудівний завод у Шліссельбурзі Ленінградської області, Окську судноверф та інші. Сума операції оцінювалася в 5,8 мільярдів доларів.

Олігарх є прихильником об’єднання металургійних компаній. Зокрема раніше разом з Олександром Абрамовим, головою Нижньотагільського МК (включаючи металургійну і гірничодобувну компанію «Євраз» з активами в РФ, Україні, США, ПАР, Чехії та інших країнах), він створив і очолив «Руську сталь».

Інтерв’ю Володимира Лісіна про перевезення У 2013 році він включений в керівництво Міжнародної організації спортивної стрільби (ISSF), в 2014 році – став її віце-президентом, а також зайняв аналогічну посаду в Олімпійському комітеті РФ. Він так само є главою вітчизняного Стрілецького союзу, Європейської конфедерації стрільби (ЕЅС).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: