Ім’я: Володимир Конкін

Дата народження: 19 серпня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Саратов

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 78 кг

Зріст: 180 см

Біографія Володимира Конкіна

Дитинство, юність

Володимир Конкін з’явився в місті Саратов. Його батько був залізничником, трудився на Приволзької залізниці.

Батьки подбали про хорошому вихованні Володі. З-за пороку серця у нього було звільнення від фізкультури і праці в школі. Все це вільний час батьки з Володимиром присвячували походів по музеям і театрам. Ще в шкільні роки Володя навчався у театральній студії Наталії Сухостав. Закінчивши школу, Володимир одразу ж потрапив у Саратовське театральне училище імені В. Слонова на акторський курс Дмитра Лядова.

Володимир Конкін в молодості

Акторська кар’єра Володимира Конкіна

На початку 1972 року Володимир Конкін успішно завершив навчання в театральному училищі, і почав працювати у Харківському Тюгу. Пізніше, в 1973 році, він перейшов в Академічний театр Моссовета, де пропрацював зовсім небагато — близько року. А вже з 1974 р. Володимир став актором кіностудії ім. Довженка.

Успіху не довелося довго чекати — перша ж роль Володимира Конкіна в кінофільмі (Павла Корчагіна у фільмі Н. Мащенко «Як гартувалася сталь») відразу принесла молодому акторові всесоюзну популярність і офіційне визнання заслуг (в 1974 році актора відзначили премією Ленінського комсомолу). Кіногерой Павка у виконанні Володимира відрізнявся від інших екранних Корчагиных небаченим ліризмом, інтелігентністю, романтичністю.

На Конкіна просто обрушилася маса пропозицій від багатьох режисерів. Але, як це часто буває, ніхто не хотів побачити щось нове у актора — всі намагалися експлуатувати одного разу вдало знайдений типаж. Тому від багатьох пропозицій Володимир відмовлявся, але без роботи він не залишався.

Володимир Конкін був затребуваним актором

З 1974 по 1978 роки він знявся в декількох цікавих картинах. Цікаво, що як і раніше залишаючись в рамках ліричного героя, Володимир Конкін вдавалося не повторюватися. У А. Кончаловського в кінофільмі «Романс про закоханих» Володимиру дісталася роль Нікітіна-молодшого, у Б. Івченко в кінофільмі «Марина» — Бориса Извольского, поручика, у фільмі Р. Калатозішвілі «Кавказька повість» — Діми Оленина, а в телесеріалі для дітей А. Войтецького «Хвилі Чорного моря» — Кістки підпоручика.

Конкін, який не пройшов армію з-за хвороби, навпаки, часто доводилося грати саме ролі армійських. Можна сказати, що вони стали одними з найбільш вдалих його робіт. Одна з них — мол. лейтенант Суслин в кінофільмі Л. Бикова «Ати-бати, йшли солдати…». Герой Конкіна ліричний і інтелігентний, але разом з тим наділений певною часткою комізму.

Черговий злет популярності акторові довелося пережити в 1979 році, зігравши легендарного Володю Шарапова у режисера Станіслава Говорухіна. І сьогодні «Місце зустрічі змінити не можна» не втратив свою актуальність, а історія безстрашних шукачів МУРа, як і раніше, із завидною періодичністю показується на всіх телеканалах країни.

Ст. Конкін — Знову прокинуся (Ст. Волков) В 1979 році Володимира Конкіна запросили в московський театр імені Єрмолової. І знову актор здивував своїм акторським діапазоном. Однією з його перших робіт у цьому театрі стала роль… Володимира Ульянова в постановці «Казанський університет». За блискучу передачу образу вождя Конкіна в тому ж році відзначили премією. Пізніше на цій же сцені він зіграв романтичні і героїчні ролі в постановках: «Старший син», «Товариші-громадяни», «Батальйони просять вогню».

Володимир Конкін продовжував зніматися в кіно. Своїми екранними працями він довів, що здатний перевтілитися у будь-якого героя. Надзвичайно цікавими в цьому плані стали роботи в картинах В’ячеслава Нікіфорова. Наприклад, у фільмі «Батьки і діти» Володимир зіграв Аркадія Кірсанова. Він зумів зробити правильний акцент на трагедії увядающего дворянського стану, а в іншому своєму кінофільмі «Благородний розбійник Володимир Дубровський» зумів блискуче зіграти гострохарактерну роль Шабашкина. Епізодичній, але запам’ятовується роботою став його герой доктор Робінсон у фільмі «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна» С. Говорухіна.

В черговий раз Володимир Конкін змінив місце роботи в 1988 році. Він перейшов в театр-студію Е. Радомысленского. Постійно змінювати один театр на іншого актора штовхав безупинний пошук різноманітності. Погравши тут до 1991 року, Володимир Конкін перейшов в театр «Вернісаж». Там поряд з акторською роботою він пробував займатися режисурою. На початку 1995 року він прийшов у трупу «Співдружність акторів Таганки», де блискуче зіграв Захара Бардіна в п’єсі «Вороги» за п’єсою Горького.

Володимир Конкін зараз рідко знімається в кіно

З віком Конкін все більше відходив від романтичних персонажів, тяжіючи до острохарактерным, і, часом, до комічних робіт. Саме таким, наприклад, був його герой (чоловік Олени Сафонової) в кінофільмі «Принцеса на бобах».

Сьогодні Володимир Конкін рідко знімається в кіно. Але все ж періодично він тішить шанувальників новими роботами. Наприклад, у 2001 році він грав у фільмі «Романови — Вінценосна сім’я» полковника Кобилянського.

У 2004 році Конкін зіграв дві абсолютно різнопланові ролі. У багатосерійному фільмі «Час жорстоких» режисера Ст. Плоткіна він грав помічника президента. Сам актор говорив, що цей герой такий нехороший чоловік, хоч розумний, але продажний до мозку кісток. У картині В. Талпы «Сармат» Конкін грав слідчого Федулова. Сам актор зізнавався, що для нього ця роль почасти стала продовженням Шарапова. Володимир Конкін озвучує зарубіжні фільми, бере участь у переозвучке багатьох радянських мультфільмів. Один час на ОРТ вів передачу «Домашня бібліотека».

Володимир Конкін. Інтерв’ю

Особисте життя Володимира Конкіна

Дружина — Алла Конкіна. Вони прожили разом 39 років. Але 31 березня 2010 Алла померла від раку. Згадуючи її, Володимир каже, що ще в юності вони визначилися, що Алла не буде працювати. Вона хотіла любити чоловіка і виховувати дітей. І вона стримала слово.

Сини, близнюки Ярослав і Святослав, стали художниками-реставраторами. Росте донька Софьюшка. Поки вона навчається в музичній школі грі на фортепіано і православної гімназії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: