Ім’я: Володимир Коган

Дата народження: 27 квітня 1963 р. (53 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: банкір, бізнесмен, держ. діяч

Вага: 75 кг

Зріст: 171 см

Біографія Володимира Когана

Володимир Ігорович Коган – бізнесмен, приватний інвестор, голова групи «Нефтегазиндустрия», екс-банкір і державний діяч. Раніше він був співвласником пітерського філії Промбудбанку, президентом Банкірського дому «Санкт-Петербург», директором департаменту будівництва Держбуду, заступник міністра і керівником Мінрегіону Росії.

Згідно з оприлюдненою (перший і останній раз) його декларації про доходи за 2010 рік він виявився найбагатшим російським держслужбовцям. Його дохід за рік становив понад 820 мільйонів рублів. Він володів п’ятьма квартирами, двома будинками – в Росії і на Кіпрі, літаком, чотирма автомобілями і трьома яхтами.

Коган Володимир Ігорович

У мас-медіа назвали одним з найвпливовіших і в той же час закритих діячів. Він завжди уникав публічних заходів і за все життя, нібито, дав лише одне інтерв’ю. Головним секретом його фінансового успіху крім розуму вважають вміння зав’язувати тісні зв’язки з політиками, віце-прем’єрами, міністрами, банкірами та іншими заможними людьми, чиї прізвища фігурують у початку списку найбагатших бізнесменів країни Forbes.

Дитинство і юність Володимира Когана

З’явився на світ майбутній олігарх 27 квітня 1963 року в Північній Пальмірі в сім’ї інженерів-конструкторів, які працювали на засекреченому підприємстві оборонного характеру.

Дитячих дошкільних установ Володя не відвідував, його виховувала бабуся, Стелла Юхимівна, колишній бухгалтер. Вона підготувала його до школи – навчила рахувати, писати, читати.

Сім'я Володимира Когана жила в Петербурзі

Після 8 класу він перейшов в знамениту фізико-математичну школу №239, яку свого часу закінчив Григорій Перельман, який довів справедливість гіпотези Пуанкаре.

Потім Володимир поступив у Політехнічний інститут, але після 1 курсу його виключили. Причиною цього послужило те, що він не поїхав у будівельний загін. Молодий чоловік віддав перевагу трудової відпрацювання поїздку з друзями в Середню Азію на Памір. Він хотів зайнятися висотним альпінізмом, то відвідати Чуйську долину, яка прославилася произрастанием там великої кількості конопель, точно не відомо. Потім Когана чекала армія.

Початок кар’єри Володимира Когана

Відслуживши в Протиповітряної оборони з 1983 по 1985 рік, Володя вступив до інженерно-будівельний інститут, успішно його закінчив. У Вузі він отримав прізвисько «Великий».

Володимир Коган заперечує близькі зв'язки з Володимиром Путіним

З 1989 року працював інженером-механіком у Відділі технічного контролю (ВТК) на автобазі компанії «Інтурист». Паралельно він займався бізнесом – спочатку відкрив магазин «Магія», пізніше – СП «Петровський трейд Хаус» та інші фірми.

Приблизно в той же час в Північній столиці діяв підпільний клуб молодих економістів, прихильників радикально-ліберальних поглядів. До нього входили такі відомі персони як Чубайс, Петро Авен, Олексій Кудрін, Сергій Васильєв, Ілля Южанов та інші. Кошти на існування цього елітарного закладу надходили, зокрема, і від комерційної діяльності Когана.

У 1994 році через «Петровський трейд Хаус», що спеціалізується на продажу комп’ютерів, підприємець став акціонером «Промбудбанку», активно яке скуповувало акції найбільших підприємств. Незабаром він став головою наглядової ради кредитно установи, об’єднав декілька банків в Банкірський дім.

Володимир Коган - великий банкір і підприємець

Віце-президентами організації стала Тамара Степашина, дружина Сергія Степашина, і Ганна Макарова, колишній кандидат у губернатори. Пізніше структура була перетворена в некомерційне партнерство 20 компаній. Крім фінансових активів до неї ввійшли й інші, включаючи Футбольний клуб «Зеніт», мережа кінотеатрів «Епос», страхову компанію «Російський світ» та інші.

З середини 2003 року Коган вирішив вийти з банківського бізнесу. В 2004 році разом зі своїм партнером Давидом Трактовенку він продав контрольний пакет акцій ПСБ (Промсвязьбанк) банку ВТБ і перейшов на держслужбу.

Володимир Коган на державній службі

З 2004 року бізнесмен був призначений заступником керівника Ростроя, очоливши його Північно-західну дирекцію. Він зайнявся, зокрема, реанімацією грандіозного проекту захисної споруди від повеней під Кронштадтом, будівництво якого було заморожено з-за фінансових проблем і протестів екологів. Сама грошова будівництво того часу була прозвана «дамбою Путіна». Вона включала будівництво 11 дамб, ряду судопропускних систем, ділянки кільцевої автодороги.

Володимир Коган зайнявся будівництвом дамби

У 2006 році чиновник увійшов до складу ради директорів «Мосметростроя». Ще через два роки він очолив департамент будівництва Мінрегіонрозвитку Росії. У 2011 році влітку зведення дамби було завершено, відбулося офіційне відкриття. У листопаді Коган був нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня.

Особисте життя Володимира Когана

Бізнес-лідер одружений. Зі своєю дружиною він познайомився ще у студентські роки, коли вони разом працювали в будівельному загоні. Людмила Валентинівна молодша за чоловіка на 2 роки.

Дружина Володимира Когана Людмила

Дружина магната закінчила Ленінградський інженерно-будівельний Інститут і юрфак Санкт-Петербурзького Державного Університету. Вона керувала модним бутіком Versace. Після переходу Володимира Ігоровича в 2005 році на держслужбу він передав родині свої активи.

У 2007 році вона стала генеральним директором будівельної компанії «БФА-Девелопмент», якій належить комерційна нерухомість в місті на Неві і проекти по будівництву житлового фонду. Про масштаби діяльності підприємства свідчить обсяг інвестицій, що вкладений в об’єкти міста в період 2008-2013 рр. у сумі 1 мільярд доларів.

Співвласником банку БФА є їх син Юхим, який закінчив у 2013 році в рідному місті юридичний факультет Університету, як і мама. Всього у пари четверо дітей. Правда, про діяльність інших мало що відомо.

У Володимира Когана четверо дітей

Багато родичі Володимира Ігоровича також займають високі пости. Зокрема, двоюрідний брат, Юрій Свердлов, був депутатом Держдуми 5 скликання від «Єдиної Росії», батько – співвласником комплексу «Осикова гай», агентства нерухомості «Балтрос».

Серед своїх хобі він називає теніс і футбол. Судячи з кількості нерухомого майна, пітерський магнат любить хорошу і красиву життя.

Володимир Коган часто з'являється в списках Forbes

Разом з дружиною в 2015 році він займав 17 місце у вітчизняному рейтингу мільярдерів. Їх спільний статок оцінювався в 44 мільярда рублів. За даними Forbes, його статки в 2015 році становить 0,95 мільярдів доларів.

Володимир Коган сьогодні

У 2012 році чиновник очолив Рострой РФ, однак пробув на цій посаді не довго, нібито, з конфліктних відносин з Ігорем Слюняевым, головою Мінрегіону. Потім з держслужби він повернувся в бізнес. У той же період серед власників Промбудбанку з’явився його син, на той момент студент Спбду. Він придбав близько 25 відсотків акцій.

Основним активом олігарха є на сьогоднішній день група компаній «Нефтегазиндустрия», якою він володіє ніби через кіпрський офшор. У 2010 році нею був придбаний Афипский НПЗ (Нафтопереробний завод), одне з найбільш перспективних підприємств в Краснодарському краї. Володимир Коган і «Нефтегазиндустрия» модернізують НПЗ За інформацією каналу РБК, голова групи оголосив про плани будівництва в ста кілометрах від заводу власного порту. Його спорудження буде здійснюватися в рамках модернізації виробничих потужностей з метою економії на транспортуванні нафтопродуктів.

Будівництво об’єкту, потужність якого буде більше 11 мільйонів тонн в рік, має завершитися протягом трьох років. Крім цього в ЦК розглядають питання про будівництво другої черги даного НПЗ з переробкою щороку 15 мільйонів тонн нафтопродуктів.

Крім цього, за даними системи СПАРК, мільярдер входить до складу рад директорів і інших підприємств різного роду діяльності (містобудівна компанія «Гипрогор», кінокомпанія «Філін фільм», лізингова «Интерлизинг», Банк «БФА»). Криза — час для бурхливого розвитку Петербурзький підприємець у листопаді 2015 року став основним власником контрольного пакету акцій банку «Уралсиб» — придбав 82 відсотка акцій в рамках санації цієї фінансової установи. У ЗМІ відзначали, що банк перейшов під контроль одного президента. Хоча раніше один з учасників згаданого списку Forbes заявляв, що згідно Когана з Путіним перебільшені. Тим не менш, ціна акцій банку незабаром виросла майже на 150 відсотків.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: