Ім’я: Володимир Етуш

Дата народження: 6 травня 1922 р. (94 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор

Вага: 87 кг

Зріст: 175 см

Біографія Володимира Етуша

Володимир Етуш – це яскравий неординарний актор, за своє довге життя встиг зіграти у багатьох популярних фільмах. Його ім’я – це ціла епоха в радянському кіно. Його фільми – це справжня класика світової культурної спадщини.

Про те, яким актором був Володимир Етуш, сьогодні, напевно, знають всі. Але яким було його життя і доля межами знімального майданчика? Які етапи минула його акторська кар’єра, щоб, зрештою, вийти на сьогоднішню висоту? Про все це ми поговоримо в рамках нашого невеликого біографічного огляду, присвяченого одному з кращих акторів в історії радянського кінематографа – Володимира Етуша.

Ранні роки, дитинство і родина Володимира Етуша

Майбутній актор з’явився на світ в заможній московській сім’ї, яка чітко виділялася на тлі всіх інших. В часи загального голоду і безгрошів’я батько нашого сьогоднішнього героя – Абрам — володів невеликим швейних ательє, а тому завжди вважався заможним людиною. На відміну від багатьох інших їх сім’я жила відразу в чотирьох кімнатах». Подібний факт не міг залишитися без уваги радянської влади, а тому в квартиру Этушей дуже скоро підселили ще пару сусідів. Самого ж Абрама просто заарештували, проте через деякий час все ж відпустили на свободу.

Володимир Етуш в молодості

У той період, коли Володимир Етуш з’явився на світ, його батько вже працював простим касиром в фотоательє. Однак не будемо розповідати про це дуже докладно…

Що стосується актора, то він завжди був яскравою і неординарною особистістю. Ще в шкільні роки він виступав на всіх шкільних вечорах, а також брав участь у всіх постановках місцевого драматичного гуртка. Після занять він справно відвідував позакласні уроки по театральному мистецтву. Однак, як не парадоксально, плекав у цей момент мрію про професію режисера.

З цим наміром наш сьогоднішній герой відправився в ГІТІС, але вчинити так і не зміг. Низькі оцінки іспитів сильно засмутили невдалого режисера, і в якийсь момент Володимир Етуш і зовсім почав думати про те, що все це – не найкраща ідея. Однак на допомогу прийшов режисер Рубен Миколайович Симонов, з чиєї племінницею в той момент дружив Володимир Етуш. Саме з його «подачі» майбутній актор був зарахований в Щукінське училище.

У цьому місці пройшло становлення Володимира в якості професійного актора. Він удосконалював свою майстерність, а після закінчення навчання став щосили застосовувати його на практиці. У цей момент його головним місцем роботи став театр імені Вахтангова. Тут Етуш був одним з основних акторів. Однак через деякий час мірного течією кар’єри актора завадила війна.

Народному артисту Володимиру Етушу виповнилося 90 років В роки Другої світової актор закінчив курси військових перекладачів і вирушив на фронт в якості лейтенанта адміністративної служби. У цей період наш сьогоднішній герой брав активну участь у боях за звільнення Ростова-на-Дону, України та деяких інших регіонів. У 1943-му році актор був важко поранений і відправлений через лінію фронту.

Зоряний шлях Володимира Етуша, фільмографія, кар’єра в кіно

Після війни актор знову став грати в театрі імені Вахтангова. На цій сцені актором було зіграно безліч яскравих і цікавих ролей, серед яких такі відомі як постановка «Два веронца», «Принцеса Турандот», «Ідіот» та багато інших.

У 1953-му році Володимир Етуш отримав свою першу кінематографічну роль. Дебютною роботою актора стала роль Сеїда-Алі в картині «Адмірал Ушаков». Незважаючи на той факт, що перший млинець аж ніяк не вийшов грудкою, в наступні роки він знімався досить рідко, виконавши за тринадцять років тільки три нові ролі.

У цей період його головною пристрастю залишався театр. Він багато грав на сцені, проте кінематограф все-таки «знайшов» його. У 1966-му році Володимир Етуш отримав роль товариша Саахова в картині «Кавказька полонянка». Віртуозно виконавши роль невдалого нареченого, актор вмить став популярний у всіх куточках Радянського союзу. На цій цієї знімальному майданчику він працював з такими зірками радянського кіно як Наталя Варлей і Олександр Дем’яненко.

Пізніше Нові ролі посипалися на нього одна за одною. Однак він завжди вибирав тільки найкращі. «Стара, стара казка», «Соляріс», «12 стільців», «Справи давно минулих днів», «Невиправний брехун» — ці та багато інші картини зміцнили популярність актора, зробивши його справжньою зіркою радянського кіно.

Кавказька полонянка Саахов Не менш примітною і яскравою виявилася роль товариша Шпака в комедії «Іван Васильович змінює професію». Незважаючи на другорядний статус свого персонажа, актор добре запам’ятався глядачам, а багато вимовлені ним фрази моментально перетворилися у всенародне надбання.

Згодом актор органічно поєднував ролі в кіно з виступами в театрі. У вісімдесяті і дев’яності роки актор багато знімався і відзначився в кількох справді яскравих фільмах. За свою багаторічну роботу в театрі і на знімальному майданчику в 1984-му році актор був удостоєний звання Народного артиста СРСР.

Таке високе визнання стало своєрідним апогеєм його творчого шляху. Однак, незважаючи на це, актор зовсім не втратив інтересу до театру та кіно. На відміну від багатьох інших зірок радянського кінематографа, його кар’єра обірвалася з розпадом СРСР. У сучасній Росії актор також часто грає на сцені театру Вахтангова, а також займає деякі важливі пости в кінематографічному співтоваристві. Так, зокрема, актор є членом Російської академії кіномистецтв «Ніка», а також директором Центрального будинку актора в Москві.

Остання зіграна ним роль датується 2013-м роком.

Особисте життя Володимира Етуша

У житті актора було чотири подружніх союзу. Так, його дружинами в різні роки були відомі актриси Нінель Мишкова і Олена Ізмайлова. Довгі і теплі стосунки пов’язували актора також з викладачкою англійської мови Ніною Крайновой. Жінка переїхала до свого чоловіка з далекого Баку і залишилася з ним на довгих 48 років.

Володимир Етуш зі своєю четвертою дружиною Оленою Горбуновою, яка молодша за нього на 43 роки

У цьому шлюбі народилася єдина дочка Володимира Етуша – Раїса (колишня актриса, в даний час проживає в США, де виховує онуку кіноактора).

Союз Володимира Етуша з його третьою дружиною перервався тільки в 2000-му році, коли Ніна Олександрівна померла від раку. Незважаючи на той факт, що саме Ніну Крайнову актор завжди називав головною жінкою в своїй долі, в 2003-му році в його житті стався новий шлюб. Цього разу обраницею актора стала його давня шанувальниця Олена Горбунова, яка молодша за нього на 43 роки. Даний подружній союз існує і понині.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: