Ім’я: Володимир Дмитрієв

Дата народження: 25 серпня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Діяльність: банкір і фінансист

Вага: 89 кг

Зріст: 175 см

Біографія Володимира Дмитрієва

Володимир Олександрович Дмитрієв – фінансист-міжнародник, членкор Російської академії природничих наук, віце-президент Торгово-промислової палати, декан Фінансового університету при Уряді РФ, екс-голова державної корпорації «Внешэкономбанк», колишній голова ради директорів «Об’єднаної авіабудівної корпорації», дипломат.

Дмитрієв Володимир Олександрович

Чиновника, в офіційній біографії якого немає відомостей про роботу в зовнішній розвідці, все ж обережно зараховують до когорти колишніх чекістів. Таке припущення пов’язане з тим, що в 1980-х він кілька років служив у Швеції в ранзі радника посла в посольстві СРСР, а його попередник на цій посаді був викритий шведськими спецслужбами в шпигунстві.

У ті самі роки він познайомився з майбутнім главою ВТБ Андрієм Костіним і Володимиром Путіним, службовцям резидентури в НДР, нібито, саме завдяки причетності до одному відомству.

Дитинство і родина Володимира Дмитрієва

Майбутній банкір з’явився на світ 25 серпня 1953 року в Москві, в сім’ї Олександра Федоровича та Людмили Іванівни. Його рідні були далекі від сфери фінансів – в 14 років обидва прийшли на завод «Знамя труда», де і пропрацювали згодом все життя. Спочатку передбачалося, що Володя повинен піти по їх стопах. На канікулах після 9 класу він навіть працював токарем. Але у нього все виразніше виявлялася схильність до іноземної мови та інших гуманітарних дисциплін. Тому по закінченні школи він відніс документи до приймальної комісії МДІМВ.

Володимир Дмитрієв з батьками

Правда, ця спроба виявилася невдалою – він завалив вступний іспит з математики і в підсумку став студентом кілька менш престижного Фінансового інституту (до речі, сімейне справу пізніше продовжив його молодший на 10 років брат Олександр, який став авіабудівником).

Студентське життя Володі була сповнена цікавими подіями. Він добре вчився, здавав іспити достроково, тричі їздив в будзагони – в столиці Хакасії Абакан, в Підмосков’ї, на Сахалін, де отримав, за його словами, неоціненний життєвий досвід.

Володимир Дмитрієв закінчив Московський фінансовий інститут

Весь п’ятий курс інституту він працював ночами вантажником на рідному заводі батьків, який пізніше увійшов в авіабудівну компанію «Мить». Там він займався навантаженням літаків на автомобільні платформи та доставкою їх військовим Лохвиця. У 1975 році він отримав диплом про вищу освіту за спеціальністю «міжнародні економічні відносини».

Кар’єра Володимира Дмитрієва

У 1975-1979 рр. молодий фахівець працював в Держкомітеті ради Міністрів СРСР по зовнішніх економічних зв’язках. Потім він змінив сферу діяльності з економічної на політичну. А саме, перейшов на роботу в МЗС як аташе департаменту скандинавських країн. У 1981 році Володимир Олександрович з молодою дружиною і сином переїхав до Швеції, де обійняв посаду секретаря радянського посольства.

Володимир Дмитрієв очолював посольство в Щвеции

У період з 1985 по 1987 рік він перебував у Росії, працював науковим співробітником в академічному Інституті світової економіки і міжнародних відносин, потім поїхав у Стокгольм ще на 5 років.

Повернувшись в 1993 році в Москву, за рекомендацією одного з стокгольмських колег він прийняв пропозицію зайняти в Мінфіні посаду заступника керівника департаменту валютного. На цій посаді він займався випуском облігацій внутрішньої валютної позики, а з 1995 року працював у підрозділі зовнішнього боргу.

Володимир Дмитрієв очолив «Внешэкономбанк»

У 1997 році глава Зовнішекономбанку Андрій Костін домігся призначення Дмитрієва своїм заступником. У 2002-2004 рр. він був віце-президентом «Внешторгбанка», а з 2004 року і протягом наступних 12-ти років очолював ВЕБ, здійснюючи довгострокові інвестиції великих проектів, у яких так потребувала економіка країни.

Володимир Дмитрієв і Андрій Костін

Крім цього, з 2009 року він займався просуванням російського бізнесу на Африканському континенті як голова громадської організації АфроКом.

Особисте життя Володимира Дмитрієва

Володимир Олександрович одружений. У сімейної пари – четверо дітей. Сини Павло та Степан пішли по стопах батька – обидва закінчили Фінансову академію, володіють англійською та шведською мовами.

Старший з них, Павло, деякий час займав посаду керівника управління по роботі з корпоративними клієнтами в «Дойч Банку». Потім він перейшов на роботу в «Каліон Русбанк», який належить найбільшій французькій групі Credit Agricole, де відповідав за роботу з органами влади та фінансовими структурами. Середній син Степан працює в інвесткомпанії. Доньці Жені і молодшому синові Олексію думати про кар’єру, на думку Володимира, зарано, – вони ще школярі.

Володимир Дмитрієв одружений і виховує 4 дітей

Сам глава сімейства підтримує знання шведської мови (який йому дуже подобається, як і Швеція) в робочому стані. Він обраний одним з керівників Російсько-шведської ділової ради і, за родом діяльності, регулярно спілкується візаві зі шведським бізнесменом і колишнім гендиректором телекомунікаційної компанії Ericsson Хансом Вестбергом.

Володимир Олександрович з дитинства любить хокей, а за час життя в Швеції він «захворів» тенісом. Захоплюється він також футболом і лижами. Колеги характеризують його як високого професіонала, стриманого та інтелігентної людини.

Володимир Дмитрієв сьогодні

Фінансист, у якого за плечима більше десяти років дипломатичної служби за кордоном, роки в Держкомітеті по зовнішніх зв’язків Радміну і в Мзс, входить в піклувальні ради МДІМВ і науково-технологічного інноваційного центру «Сколково» (з 2010 року), з 2013 очолює факультет «Міжнародних економічних відносин» Финуниверситета.

Володимир Дмитрієв про російській економіці В 2016 році керівник Зовнішекономбанку, на думку колег, один з кращих вітчизняних фахівців із зовнішньої торгівлі, був звільнений від посади голови держкорпорації. За повідомленням джерела, близького до наглядовій раді Зеба, причина цього рішення пов’язана з тим, що екс-глава, нібито, тільки виконував прийняті урядом рішення щодо підвищення конкурентоспроможності російської економіки і стимулювання припливу іноземних інвестицій, але не інформував про всіх пов’язаних з ними ризиків.

Інтерв’ю голови «Зовнішекономбанку» Володимира Дмитрієва В тому ж році колишнього главу корпорації, що виконує функції Банку розвитку, обрали віце-президентом Торгово-промислової палати РФ. На новій посаді він, в основному, займається питаннями інвестицій. За даними неназваних джерел, у разі відходу з посади керівника палати Сергія Катырина, на цю посаду можуть висунути кандидатуру екс-банкіра.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: