Ім’я: Владислав Третяк

Дата народження: 25 квітня 1952 р. (64 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: село Орудьєво, Московська область

Діяльність: хокеїст (воротар), тренер

Вага: 91 кг

Зріст: 185 см

Біографія Владислава Третяка

Владислав Третяк – це справжня легенда російського спорту. На хокейному льоду ця людина завжди здавався інопланетянином. Він був воротарем, здатним відобразити будь-яку загрозу, а тому команди, за які він виступав, завжди досягали найвищих результатів. Так, граючи за збірну СРСР, цей феноменальний гравець зумів двадцять чотири рази привести її до золотих медалей різних міжнародних форумів. Не менш вражаючими були досягнення, яких Третяк зумів домогтися, граючи в светрі рідного ЦСКА.

Багато перемоги зробили Владислава Третяка живою легендою радянського спорту. Внести свій внесок у розвиток хокею наш сьогоднішній герой зумів навіть після того як офіційно завершив кар’єру. В останні роки він плідно працював у якості тренера і спортивного керівника. Подібна працездатність і багатогранність життєвих профілів вселяє повагу. А тому наша сьогоднішня розповідь про легендарному радянському хоккеисте, напевно, буде дуже і дуже цікавим.

Ранні роки, дитинство і родина Владислава Третяка

Владислав Третяк з’явився на світ у селі Орудьєво в ближньому Підмосков’ї. Його батько працював льотчиком, а тому завжди дуже багато часу приділяв своїй фізичній підготовці. Не менш спортивним людиною була також і мати майбутнього хокеїста, все своє життя викладала фізкультуру.

Владислав Третяк - легенда радянського хокею

Саме тому з ранніх років наш сьогоднішній герой постійно займався тим чи іншим спортом. Спочатку він захоплювався плаванням, гімнастикою, акробатикою, стрибками у воду, однак дуже скоро всі інші захоплення підмінив собою хокей. Третяк дуже любив «льодові баталії», а тому, бачачи таку захопленість, мама нашого сьогоднішнього героя дуже скоро відвела його в хокейну школу московського ЦСКА. У цій команді Владислав пройшов суворий конкурсний відбір, вразивши тренерський штаб команди своїм умінням безстрашно кидатися до шайбі.

Так наш сьогоднішній герой опинився в таборі «армійців». У цій команді пройшло становлення Третяка в якості професійного хокеїста. Тут же згодом наш сьогоднішній герой почав свою хокейну кар’єру.

Пройшовши всі сходинки клубної ієрархії, до головній команді клубу Владислав вступив, коли йому було шістнадцять років. Однак «заграти» в клубі зумів тільки в сезоні 1969 року. Свій дебютний матч у воротах ЦСКА наш сьогоднішній герой провів у матчі проти московського «Спартака». І вже зовсім скоро став головним воротарем команди.

Третяк, Васильєв, Мальцев. Прощальний матч. Приблизно в цей же період Владислав Третяк зумів кілька разів взяти участь у міжнародних турнірах у якості гравця молодіжної збірної СРСР. З цією командою талановитий голкіпер зумів домогтися багатьох важливих перемог і розжитися своїми першими нагородами.

Проте вже зовсім скоро кар’єра гравця молодіжної збірної перервався. Причиною тому послужив … виклик гравця в головну команду країни.

Кар’єра Третяка-воротаря

У 1970-му році наш сьогоднішній герой був прийнятий в якості резервного воротаря в збірну Радянського союзу. У цьому ж сезоні він вперше став володарем золотих нагород на хокейному чемпіонаті світу в Стокгольмі. Та перемога змусила Третяка повірити в свої сили. Набираючись досвіду, наш сьогоднішній герой відчував себе у воротах ЦСКА і збірної СРСР все більш впевнено. І вже на наступний чемпіонат світу талановитий хокеїст відправився в статусі першого воротаря. Той міжнародний форум знову став для голкіпера «золотим». Третяк ріс в професійному плані, і вже дуже скоро хокейні фахівці і прості глядачі стали говорити про нього як про одного з найяскравіших воротарів свого часу.

У загальній складності за свою яскраву, хоч і досить коротку кар’єру, російський голкіпер виграв у складі збірної СРСР десять золотих медалей чемпіонатів світу, десять нагород аналогічного достоїнства на чемпіонатах Європи. Крім того, в його послужному списку є три «золота» Олімпійських ігор і медаль вищої проби, завойована на Кубку Канади.

Владислав Третяк. «Воротар без маски» В грудні 1984 року Владислав Третяк в останній раз вийшов на лід у якості гравця збірної СРСР. Як говорив сам голкіпер, йому завжди хотілося проводити більше часу з близькими і рідними людьми, адже дружина і діти довгий час частіше бачили його по телевізору, ніж удома.

Кар’єра Владислава Третяка після хокею

В тридцять два роки наш сьогоднішній герой почав працювати в якості функціонера і тренера. Спочатку він працював в якості співробітника міжнародного відділу ЦСКА, згодом обіймав посаду заступника начальника відділу спортивних ігор, а також був членом Московської ради депутатів.

На початку 90-х років за особистим запрошенням функціонерів Чикаго Блекхоукс Владислав Третяк переїхав у США, де згодом працював у якості тренера воротарів названої команди НХЛ. У цій якості він зміг досягти вражаючих успіхів, а тому вже у другій половині 90-х заснував Міжнародну спортивну академію Владислава Третяка», яка надавала допомогу молодим гравцям.

Зараз Владислав Третяк - тренер і спортивний функціонер

В якості тренера воротарів Владислав Третяк двічі працював зі збірною Росії (у 1998-му і 2002-му роках). Крім того, наш сьогоднішній герой був також у складі тренерського штабу головної команди РФ на Кубку світу 2004 року.

З 2000-го року Третяк входить до складу президентської ради з фізичної культури і спорту. З квітня 2006-го року Владислав Олександрович очолює Федерацію хокею Росії.

Особисте життя Владислав Третяк

У серпні 1972 року хокейний голкіпер одружився з дівчиною на ім’я Тетяна. Рік потому в молодій сім’ї з’явився син Дмитро (в даний час працює стоматологом). У 1976-му щасливе сімейство поповнилося ще однією дитиною – донькою Іриною (нині – успішний юрист).

Відвертий Владислав Третяк Хокейну стежку для себе вибрав тільки онук Владислава Третяка – Максим. Сьогодні молодий голкіпер захищає кольори московського ЦСКА. На драфті КХЛ гравець був обраний в першому раунді під загальним 12-м номером.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: