Ім’я: Влад Листя

Дата народження: 10 травня 1956 р.

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 1 березня 1995 р. (38 років)

Діяльність: журналіст, телеведучий

Біографія Влада Лістьєва

Влад Листя – це журналіст, який ще за життя встиг стати справжньою легендою в своїй професії. Його називали втілення російської мрії і самим чесним журналістом дев’яностих. Його любили глядачі і поважали колеги, саме тому навіть зараз, через багато років після його смерті, ім’я Влада Лістьєва все також знаходиться на слуху. Його життя і доля – це тонке переплетення загадок і таємниць. Саме тому сьогодні ми вирішили поговорити про його біографії трохи детальніше, щоб пролити світло на деякі важливі моменти його долі та кар’єри.

Ранні роки Влада Лістьєва: від спорту до телебачення

З самого дитинства Влад Лістьєв був дуже спортивним людиною. У ранньому віці він почав відвідувати школу-інтернат спортивного профілю і вже через кілька років здобув звання кандидата у майстри спорту з легкої атлетики. У цій дисципліні майбутній журналіст домігся вражаючих успіхів. Він став чемпіоном Радянського союзу в бігу на тисячу метрів у юніорській віковій категорії, а потім кілька років успішно працював інструктором у спортивному товаристві «Спартак», в якому викладав фізичну культуру. Трудова діяльність в даному місці перервався лише з отриманням військової порядку. Залишивши роботу, Влад Листя відправився в Підмосков’ї, де згодом відслужив два роки в гвардійської Таманської дивізії.

Влад Листя - легендарний журналіст, ведучий програми Погляд

Після повернення з армії наш сьогоднішній герой вперше задумався про кар’єру в галузі журналістики. У той період ця сфера діяльності перебувала під жорстким контролем держави. Однак даний факт анітрохи не бентежив молодого хлопця. Спонукуваний мрією про кар’єру в сфері телебачення і друкованих ЗМІ, Влад Листя вступив до Московського державного університету на факультет журналістики.

Саме в роки студентства почалося формування професійних поглядів Влада Лістьєва. Цей процес продовжився в ті роки, коли він став працювати редактором Головної студії пропаганди Держтелерадіо Радянського союзу, яка займалася переважно мовленням на зарубіжні країни. В цей період він отримав можливість поглянути зсередини на світ радянської журналістики, який в той період представляв з себе досить жалюгідне видовище.

У ці роки, як згодом згадував Влад Листя, в ньому вперше зародилася розуміння того, що журналістика повинна бути об’єктивною і чесною. Як це ні парадоксально, однак подібні ідеї були чимось абсолютно дивовижним для країни рад зразка початку вісімдесятих років. Авторський погляд на речі, журналістика незалежна від держави – все це почне активно розвиватися в СРСР лише кількома роками пізніше. Таким чином, Влад Листя і деякі його колеги стали своєрідними піонерами чесної і незалежної журналістики в СРСР. Можливо, саме в цьому і полягає роль нашого сьогоднішнього героя в історії Радянського союзу.

Кар’єра Влада Лістьєва на телебаченні

У 1987-му році Влад Лістьєв став працювати одним з ведучих програми «Погляд», яка створювалася при підтримці Молодіжної редакції Центрального телебачення.

У ті роки цей проект був практично унікальним для республік СРСР. Виходила щоп’ятниці телепередача збирала біля екранів мільйони людей, які, нарешті, отримали можливість почути нове думка про важливих і актуальних питаннях, будораживших в той період радянське суспільство. Ведучі програми «Погляд» говорили про те, про що говорити, звичайно, було не прийнято. І в цьому полягало їх принципова відмінність від багатьох інших журналістів в СРСР. Проблеми внутрішньої і зовнішньої політики, ставлення до капіталістичним країнам, теми релігії, сексу, сучасної музики – всі ці питання отримали в програмі «Погляд» принципово нове звучання.

Могила Влада Лістьєва: замовників вбивства досі не знайшли

Завдяки цьому, в кінці вісімдесятих років програма «Погляд» придбала в СРСР культовий статус. На хвилі успіху Влад Листя і деякі його однодумці заснували телекомпанії «ВИД», яка згодом створювала програми для Першого каналу (пізніше – ОРТ), а також деяких інших телевізійних студій.

У 1990-му році телекомпанія розпочала свою діяльність, а вже у 1993-му році Влад Лістьєв став її президентом. Під його керівництвом компанією було створено безліч самих різних передач інформаційного та розважального профілю. Найбільш популярними з них стали проекти «Вгадай мелодію» з ведучим Валдісом Пельшем, «Поле Чудес» яке досі веде Леонід Якубович, «Година пік», «Зоряний час», «Срібна куля» та інші. Над створенням багатьох з названих передач Листя працював не тільки в якості продюсера, але і в якості телеведучого.

Убитий Влад Листя намедни 1995 Однак успіх телекомпанії «Вид» і особисто Влада Миколайовича став причиною закулісної боротьби, результатом якої стала швидка відставка колишнього президента. Листя перейшов на канал ОРТ, де згодом також успішно працював. Але його чесність і принциповість тут також подобалися далеко не всім. Одним з найбільш резонансних рішень став мораторій на показ рекламних роликів на каналі, викликаний об’єднанням рекламних агентств, які прагнули одноосібно контролювати дану сферу діяльності.

Вбивство Влада Лістьєва

Якесь майже романтичне бажання змінити навколишній світ на краще в кінцевому підсумку призвело до смерті Влада Лістьєва. Кількість його недоброзичливців в Росії дев’яностих років зростало з кожним роком. А тому, за великим рахунком, його смерть була лише питанням часу. Він заважав занадто багатьом, а тому звістка про замовне вбивство Влада Лістьєва не стало ні для кого сюрпризом.

Влад Листя. 20 років без легенди Першого березня 1995-го року журналіст застрелили у під’їзді власного будинку. Замовники і виконавці того вбивства до цих пір не знайдені.

Згодом російськими засобами масової інформації було знято кілька документальних передач та висунуто безліч різних версій про смерть легендарного телепродюсера. Проте офіційного підтвердження не отримала жодна з них.

Особисте життя Влада Лістьєва

В житті журналіста було три шлюбу. Два перших союзу Влада Лістьєва розпалися, і лише з другою дружиною наш сьогоднішній герой продовжував спілкуватися після розлучення. Причиною тому стало безліч переживань, які журналіст ділив з колишньою дружиною Тетяною. У них було двоє синів, один з яких помер, ледь доживши навіть до шестирічного віку. Дана обставина стала причиною затяжної депресії, з якої журналіста змогла витягнути тільки його третя дружина – художниця Альбіна Назимова. У цьому шлюбі дітей не з’явилося. Від колишніх союзів у Влада є дочка Валерія та син Олександр.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: