Ім’я: Вів’єн Лі

Дата народження: 5 листопада 1913 р.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Дарджилінг, Індія

Дата смерті: 7 липня 1967 р. (53 роки)

Діяльність: актриса

Біографія Вів’єн Лі

Вів’єн Лі – це одна з найяскравіших актрис за всю історію кіноіндустрії. Її рідкісна краса, багатий внутрішній світ, а також унікальний талант перевтілення вже за життя зробив її легендою світового кіно. Залишається вона такою і в даний час. Саме тому говорити про її кар’єрі і долю особливо важко. Адже наша сьогоднішня героїня не звичайна актриса.

Дитинство і родина Вів’єн Лі

Вів’єн Мері Хартлі з’явилася на світ 5 листопада 1913 року в індійському місті Дарджилінг. Її батько – етнічний англієць – був офіцером і служив в індійській кавалерії. Мама, в жилах якої змішалася ірландська, французька та вірменська кров, займалася будинком і домашніми справами. Батьки актриси одружилися ще в Лондоні, а після цього стали колесити по світу, переїжджаючи з одного міста в інше. Деякий час вони жили в Дарджілінге, а потім переїхали в Бангалор. Саме в цьому місті Вів’єн провела більшу частину свого дитинства.

Вів'єн Лі і Лоуренс Олів'є

Як повідомляється в ряді авторитетних джерел, виступати на сцені наша сьогоднішня героїня почала вже в трирічному віці. У цей момент вона з’явилася перед англійськими військовослужбовцями, прочитавши зі сцени невеликий вірш «Маленька Бо Піп». Виступ юної актриси було представлено в якості преамбули перед виступом театральної трупи, в якій виступала мама Вів’єн.

Після того дня батьки нашої сьогоднішньої героїні приділяли велику увагу її творчому вихованню. Дівчинка займалася з приватними педагогами, вивчаючи літературу, поезію, музику та інші види мистецтва. В 1920-му році Вів’єн Хартлі вперше вирушила до Англії. Там вона жила і навчалась у жіночому монастирі Святого серця. У той період її найкращою подругою була відома Морін о’салліван, разом з якою Вів’єн мріяла стати відомою актрисою.

Перше заміжжя Вів’єн Лі

У тридцяті роки наша сьогоднішня героїня за підтримки свого батька зуміла переїхати в Лондон і вступити в престижну Королівську Академію Драматичних мистецтв. Саме в цей період дівчина стала стрімко розвивати свій талант і вдосконалюватися як актриса. Приблизно в той же період дівчина зустріла свого першого чоловіка – адвоката Герберта Лі Холмана, який був старше її на тринадцять років. Більш того, вихований в консервативному англійському суспільстві, він був рішуче проти кар’єри дружини. У підсумку, Вів’єн довелося чергувати навчання в академії з приготуванням їжі, прибиранням і постійною роботою по будинку. Таке положення справ стало своєрідним компромісом між подружжям.

Вів’єн Лі отримує Оскар. 1940 Турбот у Вів’єн стало ще більше після того, як в її житті з’явилася дочка Сьюзан. З-за народження дитини навчання в Королівській академії драматичних мистецтв, дівчина закінчила абияк. Однак, незважаючи на це ще до отримання диплома встигла зіграти невелику роль у картині «Справи йдуть на лад», яка стала її першою екранної роботою. Вельми прикметно, що саме після цього актриса скоротила своє прізвище Вів’єн Лі Холман до більш милозвучно — Вів’єн Лі.

Ролі Вів’єн Лі в театрі

У 1935-му році наша сьогоднішня героїня з’явилася також і в театрі. Вона зіграла одну з головних ролей в проекті «Маска чесноти», і незабаром після цього до дівчини прийшов перший успіх. Критики високо оцінили акторську гру актриси.

У результаті відразу після цього режисер вистави вирішив перенести постановку в більш великий зал. Але, як з’ясувалося, це стало його серйозною помилкою. Слабкий голос Вів’єн було погано чути у віддалених частинах приміщення, тому глядачі часто залишали спектакль ще до його закінчення. З-за цього незабаром постановку закрили.

Кращі фільми з Вів’єн Лі

Однак постановка «Маска чесноти» все-таки зіграла визначальну роль у долі Вів’єн Лі. Після одного з показів в гримерку до дівчини завітав легендарний британський актор Лоуренс Олів’є. Після недовгої розмови між ними зав’язалася дружба. Незабаром після цього Вів’єн Лі і її новий приятель зіграли разом у картині «Полум’я над островом», в рамках якої виконали ролі коханців. Екранний роман незабаром переріс у справжній. Закохані були без розуму один від одного, навіть незважаючи на той факт, що обидва до того моменту ще були вільні.

Відомі люди. Вів’єн Лі У підсумку скандальний роман між молодою актрисою і відомим британським актором виявився на руку Вів’єн Лі. Її ім’я стало часто з’являтися в пресі, а режисери стали частіше пропонувати їй нові ролі.

Вів’єн Лі в ролі Скарлетт

У результаті вже у другій половині тридцятих років дівчина зіграла відразу кілька головних ролей в різних фільмах. Яскрава кар’єра англійської актриси дозволила їй легко пробитися до Голлівуду. Одним з результатів цього в 1939-му році став фільм «Віднесені вітром», моментально зробив англійку однієї із найвідоміших актрис свого часу.

За роль Скарлетт о’хара дівчина отримала премію Оскар, а разом з нею міжнародне визнання. У цей момент миловидна англійка утвердилася в якості повноправної зірки, а тому всі наступні ролі Вів’єн Лі публіка приймала з особливою теплотою. «Леді Гамільтон», «Міст Ватерлоо», «Цезар і Клеопатра», «Анна Кареніна» — кожна з названих кінокартин принесла актрисі нову дещицю популярності, а згодом стала класикою світового кінематографа.

Вів'єн Лі відома за ролями Скарлетт і Анни Кареніної

Нові нагороди Вів’єн Лі

У 1951-му році Вів’єн Лі отримала свій другий «Оскар» за фільм «Трамвай «Бажання»». Роль актриси в даному фільмі згодом критики назвали одним з найбільш довершених перевтілень всіх часів. У результаті за цю роль британка отримала премію BAFTA, приз Венеціанського кінофестивалю, а також деякі інші престижні нагороди.

Однак, як це не дивно, після цього актриси зіграла в кіно всього сім робіт. Її скрупульозне ставлення до кожної ролі закріпило за нею амплуа примхливої і норовливої актриси. Крім того, сильним ударом по кар’єрі знаменитості стало його слабке здоров’я. Актриса страждала від постійних депресій, до яких згодом долучився ще й туберкульоз. В результаті всього цього актриса померла. Її тіло кремували, а згодом прах був розвіяний над озером поблизу одного з сіл в графстві Східний Сассекс.

Особисте життя Вів’єн Лі

В житті актриси було два чоловіки – її перший чоловік Герберт Чи Холман, від якого вона народила дочку. А також Лоуренс Олів’є, у шлюбі з яким Вів’єн Лі прожила двадцять років (з 1940 по 1960).

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: