Ім’я: Вітас

Дата народження: 19 лютого 1979 р. (37 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Коза

Місце народження: р. Даугавпілс, Латвія

Діяльність: співак і композитор

Вага: 60 кг

Зріст: 175 см

Біографія Вітаса

Дитинство Вітас провів в Одесі. Там, до речі, і зараз живуть його дідусь Аркадій Маранцман і тато Владас Грачов. Мама артиста померла. Батьки Віталія ніяк не пов’язані зі сценою.

Майбутній співак закінчив 35-ю школу в Одесі. Три роки він навчався грі на акордеоні в музичній школі. Пізніше Вітас досить довго займався джаз-вокалом у педагога Ганни Руднєвої. Також працював у голосової пародії і театрі пластики. У пародійних номерах Вітас зображував хлопців, дівчат і навіть бабусь.

Справжнє ім’я

Вітас – даний латиське ім’я артиста. У паспорті ж написаний російський варіант – Віталій.

Артист, крім сцени, захоплюється комп’ютером, інтернетом, годинами може сидіти на музичних порталах. Крім цього, Вітас любить малювати, як кажуть його продюсери, його творчість схоже на творчість Дали.

Початок

Після дев’ятого класу Вітас поїхав підкорювати Москву. У російській столиці він випустив кліп «Опера №2», який відразу підкорив публіку. До речі, пісня була написана Вітасом у віці чотирнадцяти років. Після випуску композиції постало питання – чому артист весь час прикриває шию, і своїм власним голосом співає.

Геніальний співак

У Москві Віталій працював на ТВ6 і почав співпрацювати з Сергієм Пудовкіним, який став його продюсером. З ним, до речі, він познайомився ще в Одесі. Сольною творчістю Вітас почав займатися в 2000 році.

Чернець

Вітасу за душі східна ідеологія, він воліє розглядати і аналізувати. Під час однієї з поїздок на Тибет він пройшов посвячення у монахи.

Як зізнається сам артист, пісні у нього народжуються абсолютно несподівано. Буває нова мелодія з’являється прямо під час репетиції, а буває під час телефонного дзвінка, тоді Вітас починає наспівувати свіжоспечену композицію. Якщо творіння вдало, то її тут же аранжують. Варто зазначити, що співак сам пише слова, музику, аранжує і комплектує програми.

На початку творчого шляху шанувальники дивувалися і припускали, що Вітас співає не сам, з допомогою комп’ютера з мікрофоном, деякі говорили, що у нього зябра, тому він і приховує свою шию. За відповідями на численні запитання всі полізли в інтернет, там відразу ж натрапили на сайт артиста і відразу ж були шоковані. Ресурс виявився стильним, «навороченним» і технічно складним, це оцінили навіть досвідчені комп’ютерники (сайт, виявляється, писав сам артист). Відкривався сайт словами «Ніколи не дає інтерв’ю «наживо». Відмовлявся від спілкування з пресою і продюсер Сергій Пудовкін. Аргументували таку прихованість від ЗМІ тим, що «Вітас поза пліток і поза домислів».

Втім, трохи пізніше продюсер заговорив. Виявляється, від преси ховалися заради піару, адже, за словами Сергія Пудовкіна, не можна починати «розкрутку» з спілкування з журналістами на музичні і околомузыкальные теми. До речі, продюсер побачив майбутнього підопічного на концерті в театральній студії. Там Віталій зображував стару, хлопця і дівчину. Сергій подивився номер, за порадою режисера Павла Каплевича, і підійшов до молодого чоловіка. Через день Вітас приніс вже чотири касети з шістдесятьма піснями. Тоді й стало зрозуміло, що в артиста потрібно вкладати гроші.

Вітас на відео Втім, безмовна реклама не принесла успіху. Перші гастролі Вітаса була нерентабельні. Але головне завдання, визнавався продюсер, було показати артиста. Приміром, якщо на концерт прийшло всього 400 осіб, то всі вони будуть шанувальниками Вітаса.

До речі, колеги артиста на сцені стверджували, що Вітас співає під фонограму. Виявляється, всі концерти проходять наживо. Але не тільки це заворожує слухача – ряд музичних партій виконує близько вісімдесяти інструментів. Така кількість музикантів просто нереально брати з собою на гастролі, каже Пудовкін, тому концерти проходять під «мінус», тобто з міні-диска.

Сильніше Пєнкіна

Вітас «переплюнув» Сергія Пєнкіна, голос в 4 октави якого називають срібним. Віталій бере п’ять з половиною октав, навіть може співати басом.

Свій дебютний диск-сингл «Опера №2» Вітас випустив з шматочками знаменитого червоного шарфа, в якому артист знімався в однойменному кліпі. Втім, шарфа на всіх не вистачило, тому в кожній платівці була вставка їх тканини, яка імітувала шарф.

А кліп на пісню «Опера №1» знімали в храмі Смарагдового Будди у В’єтнамі. Служителя тільки через кілька годин вдалося вмовити на зйомки і переконати, що нічого поганого в пісні немає. Між тим, використовувати камеру в храмі суворо заборонено.

А ось на своїх концертах Вітас постійно влаштовує справжні шоу з потойбічними образами. Йому, як правило, допомагають актори театрів пантомім. Сам артист теж виходить на сцену в складних і незвичайних костюмах.

Артист співав у дуеті з такими виконавцями, як Микола Гнатюк («Птах щастя»), Лючіо Далла, Деміс Руссос. Пісню Вітас виконав навіть зі своїм дідусем Аркадієм Маранцманом. Плодом спільної творчості стала композиція «Дружба».

Вітас про свою сім’ю В 2002 році Вітас з продюсером Сергієм Пудовкіним увійшли в опікунську раду Всесвітньої ліги на прохання Ради «Розум поза наркотиків». Туди ж потрапили Патріарх Московський і Всієї Русі Алексій іі, Далай Лама, Кофі Аннан, Тіна Тернер, президенти понад двадцять країн і стали почесними членами Ліги.

Крім цього, у 2002 році в Державному Кремлівському Палаці артист представив власну колекцію одягу, яка отримала назву «Осінні сни». На показі було 42 моделі жіночих костюмів, більшість з яких вже показали в Алма-Аті, Тель-Авіві, Вільнюсі, Ташкенті, Берліні і Ашкелоні.

На церемонії очищення, яка проходила біля підніжжя священної гори Таштар Ата артистові подарували «Камінь світу» віком 350 мільйонів років. Він, за легендою, вбирав в себе все добро за весь час існування людства.

Вітас випустив 14 альбомів. Перший під назвою «Філософія дива» з’явився в 2001 році, останні на сьогоднішній день – в 2011 році – «Романси», «Мама і син».

З гастролями Вітас об’їздив десятки країн. У Китаї, до речі, співак вважається найпопулярнішим російським артистом. Там же він знявся в декількох картинах, зокрема, у фільмі «Мулан», «Останній секрет Майстра» і «Створення партії».

Критика

Дмитро Умбрашко в пух і прах розгромив творчість Вітаса. Зокрема, він сказав, що його альбом «Поцілунок довжиною в життя» можна слухати тільки людям з міцною психікою. «Якщо ж диск з’явиться в зрілого і цинічного камрада, то він все зрозуміє як треба: цього диску місце в грубці», — написав він.

З цього все починалося

В одному з інтерв’ю Артемій Троїцький сказав, що пісні Вітаса нічим не відрізняються один від одного. І що мати хоч якийсь успіх, йому залишається гастролювати по Китаю і «демонструвати свій відкритий рот».

Розвіяні міфи

В голосі Вітаса сумнівалися абсолютно все. Алла Пугачова прямо і рішуче зажадала продемонструвати свої вокальні дані на репетиції «Різдвяних зустрічей». Артист взяв запаморочливу ноту і розвіяв всі сумніви.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: