Ім’я: Віра Васильєва

Дата народження: 30 вересня 1925 р. (91 рік)

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: р. Москва

Діяльність: радянська і російська актриса

Вага: 57 кг

Зріст: 163 см

Біографія Віри Васильєвої

Зростала майбутня актриса у звичайній родині. При цьому батьки Віри були зовсім різними людьми. Мама Олександра Андріївна закінчила комерційне училище і мріяла про іншого життя, ніж у селі. Але їй доводилося бути відмінною господинею і виховувати чотирьох дітей. Олександра Андріївна завжди намагалася повернути життя в інше русло. Такий характер передався і Вірі. Папа Кузьма Васильович був тихий, спокійний і покірний.

Коли Віра підросла, сім’я переїхала до Москви і оселилася в комунальній квартирі. Батьки постійно працювали на заводі, старші сестри були зайняті дівочими справами, тому маленька Віра залишалася одна. Вона постійно читала, особливо любила автора романів «Записки інститутки» і «Князівна Джаваха» Лідію Чарську.

Одного разу мамина подруга привела Віру на «Царську наречену» у Великий Театр. Там дівчинка побачила іншу життя, яка була зовсім не схожа на її. В той момент Васильєва закохалася в театр. Вона почала штурмувати театральну літературу, особливо журнали. І відкрила для себе оперу.

Заразилася театром від Віри і її подружка. Дівчатка збирали гроші, щоб потрапити в театр, хоча б на гальорку. Вони навіть продали підручники і залишили собі один комплект на двох.

Рахунки з життям

Коли Віри Васильєвої було п’ятнадцять років, то вона ледь не втратила життя. Незрозуміло з яких причин майбутня актриса спробувала вчинити суїцид. На щастя, дівчина лише поранила пальці і залишила на ліктьовому згині порізи. Шрами досі нагадують про те безглуздому вчинок.

Війна

У 1941 році війна застала Віру в Москві. Дівчина разом з усіма чергувала на даху свого будинку, гасила запальні бомби і сиділа на горищі. Під час ВВВ сім’ю розкидало по країні. Мама і дворічна брат евакуювалися в башкирскую село, старша сестра Валя закінчила медінститут і поїхала в Киргизії, ще сестра працювала в Міністерстві оборони і теж поїхала в евакуацію. Віра разом з батьком залишилися в Москві. Після школи майбутня актриса пішла працювати на завод, де працював її батько шофером.

Віра Васильєва на сцені

Навіть під час війни Віра Васильєва мріяла про сцену. А після школи пішла надходити в циркове училище. Правда, перший іспит – з фізичної підготовки – виявився не по зубах. Дівчина, далека від спорту, навіть через «козла» стрибнути не змогла. Тоді Віра пішла, в 1943 році, в Московське театральне училище. Там вона потрапила на курс Ст. Готовцева.

Настя Гусенкова

Ще студенткою, в 1945 році, Віра Васильєва дебютувала в кіно. Тоді їй дісталася епізодична роль в картині «Близнюки». Першу велику роль запропонували в 1947 році. Актриса зіграла Настю Гусенкову у фільмі «Сказання про землю Сибірської» Івана Пир’єва.

Кандидаток на головну роль відбирали асистентки режисера. В їх число потрапила і Віра Васильєва, яку покликали з театрального. Дівчина готувалася до пробам всю ніч, прийшла нафарбована, з кучерями, одним словом, перестаралася.

«Іван Пир’єв задає декілька питань – де я живу і де вчуся. Я від страху забула все на світі і втратила дар мови. Сама розумію, що я жалюгідна і дуже скованна внутрішньо, не вірю в себе, і душевно поникла. Але раптом режисер кличе своїх асистенток, і видно, що вони відчувають себе винними, але головне — вони видно незадоволені моїм виглядом. Асистентки сказали, що ще вчора я була зовсім іншою. «Мила, скромна дівчинка, — говорили вони, — а зараз вона… зовсім інша». Іван Пир’єв уривчасто каже: «Ідіть і розчешіть її, так як слід, заплетіть їй косички і надягніть костюм Насті, потім сфотографуйте і зайдете… «, — згадує Віра Васильєва день проб.

З чоловіком Володимиром Ушаковим

Коли юна актриса знову опинилася в кабінеті режисера і її знову оглянули, то погляд був вже уважніше і добріше. Іван Пир’єв несподівано наказав принести два простих панчохи. Асистентки виконали наказ без слів, каже Віра Васильєва. Актриса знову перелякалася, думаючи, що у неї щось не в порядку з ногами. Але коли принесли панчохи, то режисер згорнув їх у два грудки і засунув їх у декольте. Так з’явилася «пишна» груди, якої у актриси не було. Іван Пир’єв додав, що обличчя товсте, а ось фігура худа.

У підсумку, Віра Васильєва пішла в кадр з підкладеною груддю. Талію ж високо підняли, щоб актриса була схожа на бабу, якій, як правило, накривають чайники.

Віра Васильєва на відео Молода актриса на знімальному майданчику вела себе тихо і скромно, і кардинально відрізнялася від вже відомих і поважаних. Деякі навіть над нею жартували і ставилися як до маленької. Тільки Борис Андрєєв підходив і добродушно говорив: «Ну що, птаха ти моя, сизокрылая».

За образ Насті Гусенковой актрису нагороджений Сталінською премією. Ну а головне, Віру Васильєву помітили глядачі.

Визнання

Театральне училище Віра Васильєва закінчила в 1948 році. Після цього вона стала актрисою московського театру Сатири. Першу роль, яку довірили молодій дівчині, була в постановці «Лев Гурич Синичкін».

Вже на початку п’ятдесятих Віра Васильєва була молодою і визнаною зіркою. І саме в цей час в театрі з’являється режисер Борис Іванович Равенскіх. Талановитий, красивий, енергійний, він припав до душі всім акторам. Не стала винятком і Віра Кузьмівна. Вона була зачарована і підкорена. Борис Іванович приходив у сім’ю до Віри, завів чудові відносини з її мамою. Причому, у цей час режисер був одружений. Втім, пізніше він перейшов в Малий театр і відносини закінчилися. Тільки потім Віра Васильєва зрозуміла, що цей факт врятував її як актрису. Інакше Равенскіх підпорядкував її собі, а актриса стала б підкорятися.

Життєрадісна Віра Васильєва

На початку 50-х років Борис Равенський поставив «Весілля з приданим». Вистава відкрив нову двері для актриси. Сам режисер передрікав «Весілля» славу. П’єсу зіграли дев’ять (!) разів, а в 1953 році навіть зняли однойменну картину.

За роль у цьому фільмі Віра Васильєва знову отримала Сталінську премію. Роль Максима, її сценічного нареченого, зіграв привабливий Володимир Ушаков. Він тільки повернувся з Німеччини і його ввели в трупу.

«Він приїхав розкішним, блискучим, імпозантним», — розповідає Віра Васильєва.

Ніжні почуття з екранів, перенеслися в реальне життя. Ушаков три роки доглядав за Вірою Васильєвої і домагався її розташування. Після вся країна дізналася про їх одруження. Про весілля писала навіть радянська хроніка, що було не характерно для тих років. Пара вже півстоліття живе разом. Правда, дітей у них немає.

Роботи в кіно і театрі

Віра Кузьмівна в кіно зіграла близько півсотні ролей. Втім, помітних і великих майже не було. Глядачам вона запам’яталася в ролі графині у виставі «Божевільний день, або Одруження Фігаро» в 1973 році, городничихи в постановці «Ревізор» в 1982 році. Інші помітні роботи – в комедії «Пригоди зубного лікаря» і музичної комедії «Подарунок долі».

Майстер-клас Віри Васильєвої Працювала Віра Васильєва і в мультиплікації. Вона озвучувала мультфільми «Пригоди Васі Куролесова», «Умка шукає друга» та інші.

Все життя Віра Кузьмівна працювала в театрі Сатири. Іноді його запрошували в інші театри. У 1997 році їй дісталася роль в постановці «Примха» Нового драматичного театру.

Останньою на сьогоднішній день роботою Віри Васильєвої в кіно стала роль в серіалі «Все змішалося у домі»

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: