Ім’я: Віра Сотникова

Дата народження: 19 липня 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: Волгоград

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 62 кг

Зріст: 172 см

Біографія Віри Сотникової

Віра Сотникова – це актриса з великої літери. Збудувавши навколо себе амплуа сильною і неприступної жінки, вона зайняла своє місце в системі російського кінематографа. У її житті і творчій долі були злети і падіння. Однак кожен поворот у своїй біографії вона завжди брала з честю. В якійсь мірі саме ця риса її характеру і дозволила актрисі так довго триматися в числі найпопулярніших актрис російського телеекрану. Нею важко не захоплюватися. Адже її життєвий шлях – це відмінний приклад для наслідування. Про те, які основні етапи можна виділити в життя та творчість актриси, читайте в нашому сьогоднішньому біографічному огляді.

Ранні роки, дитинство Віри Сотникової

Віра Сотникова народилася в Сталінграді в звичайній волгоградської сім’ї. Її батько був шихтовщиком на одному з місцевих заводів, а мама справлялася з нехитрої роботою телефоністки. Батьки майбутньої актриси не мали ніякого відношення до мистецтва, проте, незважаючи на цей факт, завжди намагалися прищепити своїм дітям любов до прекрасного. З раннього дитинства маленьку Віру і її старшу сестру водили по різних виставках, музеях і фестивалях. Крім того, особливою атмосферою творчості діти були оточені і вдома. Як згадує сама Віра Сотникова, вечорами її мама нерідко читала їй вірші власного твору; а батько декламував деякі рядки з написаних ним військових мемуарів.

Таким чином, з ранніх років Віра Сотникова увібрала в себе любов до мистецтва. У школі вона часто брала участь в різних театральних постановках, читала вірші на урочистих вечорах на честь приїзду в місто високого начальства, а також займалася в різних шкільних гуртках різної спрямованості.

Отримавши диплом про закінчення середньої освіти, майбутня актриса за наполяганням старшої сестри вирушила в Саратов, де подала документи в місцевий театральне училище. Проте вступити Вірі не вдалося. Вже в серцях розпрощавшись з мрією про професію актриси, Сотникова повернулася в Волгоград, де почала активно вивчати французьку мову для вступу на філологічний факультет МДУ. В той день вона сіла на поїзд і поїхала в Москву, проте з-за відсутності необхідних медичних довідок документи в університет у Віри Сотникової не прийняли. Можливо, саме цей епізод і визначив всю подальшу долю актриси.

Щоб скоротати час до зворотного поїзда майбутня актриса вирушила на прослуховування в Школу-студію МХАТ. Тут її талант помітив Андрій Мягков, який допустив її до здачі іспитів. В кінцевому підсумку молодий Вірі вдалося пройти складний конкурсний відбір і вступити в групу Олега Єфремова.

Акторська кар’єра Віри Сотникової

Навчання в Школі-студії актриса закінчила в 1982 році, зігравши в дипломному спектаклі роль Маші у чеховських «Трьох сестер». У 1983-му вона дебютувала в кіно. Першою акторською роботою молодої дівчини стала роль Ольги в психологічній драмі «Визнати винним». Кінодебют виявився цілком вдалим, однак зйомки в кіно в той період для актриси були скоріше винятком із правил. Всі її вільний час віднімали виступу в театрі.

З 1984 по 1987-й актриса працювала в Театрі на Малій Бронній. Після цього протягом кілька років її доля була пов’язана зі «Школою драматичного мистецтва Анатолія Васильєва. У 1991-му актриса стала працювати в Московському театрі ім. Моссовета. Варто відзначити, що підмостки даного театру також не стали для Віри Сотникової останнім місцем роботи. У різні періоди свого життя актриса співпрацювала з МХАТом, «Театром Місяця» і творчою групою Романа Віктюка.

У цей період Віра Михайлівна відзначилася у багатьох значущих постановках. Найбільш примітними роботами актриси стали ролі у виставах «Поранений звір», «Доктор Живаго», «Шість персонажів у пошуках автора», «Собачий вальс», «Гофман», «Подорож дилетантів» і багато-багато інших.

Присвячуючи більшу частину свого життя театру, актриса не забувала і про роботу в кіно. З 1983-го по 1986-й Віра Сотникова знімалася переважно в епізодичних і невеликих ролях. Так у її фільмографії з’явилися такі стрічки як «Увага! Всім постам…», «найчарівніша і найпривабливіша», «Маріца», «Мертві душі» та інші. Однак з плином часу значимість її ролей в різних стрічках зростала. У період з 1986-го по 1993-й рік Віра Михайлівна знялася у фільмах «Кур’єр», «Право на минуле», «Десять років без права листування», «Хочу в Америку» та ін Однак особливу популярність актрисі принесли історичні кінострічки. «Битва трьох королів», «Байрон», «Роман імператора», «Королева Марго», «Лицарський роман» — кожна з цих стрічок стала певною сходинкою у творчості актриси і принесла їй величезний успіх. Роль Сотникової у фільмі «Байрон» була навіть відзначена членами журі міжнародного кінофестивалю в Салоніках і принесла їй нагороду «Найкращої актриси другого плану».

Віра Сотникова зараз

В даний час актриса найчастіше знімається в російських телесеріалах. Найбільш популярними і відомими ролями даного періоду для Віри Сотникової стали ролі у фільмах «Даша Васильєва. Любителька приватного розшуку», «Відкрийте, міліція», «Управа» та ін. В травні 2013 року пройшла прем’єра телесеріалу «Людмила», роль в якому на даний момент є останньою роботою актриси.

Віра Сотникова в ролі Зикіної

Крім того в останні роки актриса активно бере участь у підготовці різноманітних проектів ТНТ в якості ведучої або співведучою. Найбільш відомою стала її робота в проекті «Клуб колишніх дружин» і в російській версії проекту «Битва Екстрасенсів».

Особисте життя Віри Сотникової

Офіційно Віра Сотникова була в шлюбі лише одного разу. Першим і єдиними (на даний момент) чоловіком актриси був звичайний двірник (проте, представлявся їй реставратором) Юрій Нікольський. Цей союз затріщав по швах практично відразу після реєстрації шлюбу. Юрій тринькав гроші, зароблені Вірою, а також часто влаштовував вдома скандали і бурхливі сцени. В кінцевому підсумку актриса прийняла рішення піти від чоловіка, забравши з собою і маленького сина Яна.

Віра Сотникова в серіалі Людмила Другим обранцем Віри Сотникової став відомий співак і композитор Володимир Кузьмін. Їх любовний союз тривав сім років, проте так і не був офіційно узаконений. Одним з примітних моментів цього етапу життя актриси став її дебют як режисера кліпів, які вона знімала для коханого чоловіка.

Третім чоловіком (знову тільки цивільним) для Віри став продюсер Ренат Давлетьяров. Проживши разом декілька років, пара розпалася.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: