Ім’я: Віра Алентова

Дата народження: 21 лютого 1942 р. (74 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Котлас, Архангельська обл.

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 67 кг

Зріст: 172 см

Біографія Віри Алентової

Віра Валентинівна Алентова – радянська і російська актриса театру і кіно, зірка фільмів «Москва сльозам не вірить», «Час бажань», «Ширлі-мирлі», «Завтра була війна», «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…», «І все-таки люблю».

Віра Валентинівна Алентова

Дитинство

Віра Алентова народилася в акторській родині Ірини Миколаївни Алентовою і Валентина Михайловича Бикова з Архангельської області. Коли дівчинці виповнилося 4 роки, батька забрав рак. Крихітка на все життя запам’ятала слова мами: «У тебе все буде добре, адже бог допомагає сиротам». Незабаром після смерті глави сімейства Віра з мамою поїхала з рідного Котласа і оселилася у родичів в Україні.

Актриса Віра Алентова в дитинстві і зараз

Дитинство у Віри було нелегким: їжі в повоєнний час відчайдушно не вистачало, смак солодощів вона навіть не знала, а всі іграшки з картону робила своїми руками мама. Поки дівчинка ходила в садок, Ірина Алентова працювала не покладаючи рук. В школу дівчинка пішла в сукні, перешитом з маминого фланелевого халата. Довгі роки її єдиною кофтиною була стара водолазка, яку Віра прала кожен вечір.

У шкільні роки Віра постійно вигадувала неймовірні історії, почала ставити спектаклі разом з дворовими хлопцями. Придумували костюми з квітів, листя, старих фіранок і навіть дірявих каструль.

Акторський талант Віри Алентової проявився в школі

Мати і дочка покрутив по просторах Радянського Союзу: Віра пішла в школу на Україні, навчалася в Узбекистані, отримала атестат на Алтаї. Після школи мама наполягала, щоб дівчина надходила в медичний інститут в Барнаулі, але та потай від мами вирішила спробувати свої сили на акторському терені і прийшла на проби в Барнаульський драмтеатр. Її прийняли в трупу як актрису допоміжного складу. Після цього будинку вибухнув скандал. Не допомогло навіть заступництво вітчима, теж актора. Гнів жінки був викликаний зовсім не тим, що дочка приховала від неї цю таємницю. Ірина була переконана, що любителям не місце на сцені цього театру. Вона наполягла, щоб Віра випробувала свої здібності перед приймальною комісією одного зі столичних театральних вузів.

Наступний рік Віра Алентова пропрацювала в якості чернорабочей на меланжевої комбінаті, а потім відправилася надходити в Школу-студію МХАТ ім. Немировича-Данченка.

У 1961 році Віра Алентова стала студенткою Школи-студії МХАТ

Вже на другому курсі актриса вийшла заміж за студента того ж Вузу Володимира Меньшова і, як переконували її близькі та однокурсники, підписала собі «вирок» – багато говорили, що у Меньшова немає перспективи. У 1965 році Алентова і її чоловік закінчили школу-студію, але виявилося, що свежевыпущенные актори нікому не потрібні. У пошуках роботи Меньшов відправився в Ставрополь, а Алентова потрапила в Московський театр імені Пушкіна.

Весілля Віри Алентової і Володимира Меньшова

У театрі Алентова зустрілася з драматургією Бернарда Шоу, Джона Б. Прістлі, Фрідріха Шиллера, Р. Огорда, Едуарда де Філіпе. Вона грала в п’єсах «Невільничка», «Світить, та не гріє», постановках «Зыковы», «Діти сонця», «Останні дні», «Кафедра». В цей час Володимир Меньшов, повернувшись до Москви, поступив на режисерський факультет Вдіку. А в 1969 році в сім’ї з’явилася донька Юля.

Молода Віра Алентова з чоловіком і донькою

Віра Алентова в кіно

У 1965 році Віра зіграла в малопомітною картині «Дні льотні»? два роки тому з’явилася в епізодичній ролі медсестри зі стрічки «Зірки і солдати».

Перша роль Віри Алентової в кіно («Дні льотні»)

У 1975 році актриса з’явилася в 8-серійну стрічку «Така коротка довге життя», повестующей про долі простих радянських сімей, в ролі Насті Овчиннікової. Москва, не розбалувана серіалами, затамувавши подих стежила за долею героїні. І на екрані Віра не боялася стати непривабливою: вона дозволила прилизати собі волосся, оттопырить вуха.

Віра Алентова не боялася виглядати некрасивою

Зоряний час актриси наступив в 1979 році, коли Володимир Меньшов вистрілив кинороманом «Москва сльозам не вірить». Ця історія про трьох подруг-лимитчиц стала без перебільшення народною картиною. Разом з Вірою в акторському складі значилися Ірина Муравйова, Раїса Рязанова і Олексій Баталов. Алентовою, до речі, дісталася головна роль – Катя Тихомирова, завдяки сильному характеру выбившаяся із заводської робочої в директори підприємства.

«Москва сльозам не вірить». Знайомство героїв Алентовою і Баталова В 1980 році фільм вийшов на великий екран і почав ходу по світу. Його купили для прокату відразу 100 країн, а в Росії за рік картину подивилися майже 85 мільйонів глядачів. Фільм «Москва сльозам не вірить» став одним з небагатьох вітчизняних фільмів, нагороджений «Оскаром».

Віра Алентова в ролі Каті Тихомирової

У 1983 році вийшла картина Юлія Райзмана «Час бажань». Тут Алентовою дісталася роль самотньої жінки, яка від безвиході стала дружиною літнього чоловіка. І за роботу актрисі дали звання лауреата Державної премії РРФСР. А в 1992 році Вірі Валентинівні дали звання Народної артистки РРФСР.

І ще одна помітна роль Алентовою – це стервозна вчителька в картині 1987 року «Завтра була війна». Ну а в 1995 році Меньшов вирішив довести, що Віра Валентинівна не тільки соціальна героїня, як Катя Тихомирова, покликавши її роль відразу 4-х персонажів – американки, циганки, негритянки та пасажирки лайнера – у свою комедію «Ширлі-Мирлі».

4 ролі Віри Алентової в комедії «Ширлі-мирлі»

У 1993 році Віру Алентову в антрепризу запросив театральний режисер Леонід Трушкін. Також актриса продовжувала служб ув театрі імені Пушкіна, де була задіяна в спектаклях «Пізанська вежа», «Вшанування», «Поза емігранта». До речі, в «Пізанської вежі» Алентова грає разом з Володимиром Меньшовим – дружини грали подружжя.

Меньшов і Алентова разом грали в «Пізанської вежі»

У 1993 році актриса стала президентом Благодійного фонду соціального захисту членом СТД РФ, допомагав колишнім і нинішнім театральним працівникам, які потрапили в складну фінансову ситуацію.

Віра Алентова зараз

Сьогодні Віра Алентова з чоловіком живе в центрі Москви в невеликій квартирі. І тут жила її дочка, відома нині актриса Юлія Меньшова. В квартирі до цих пір зберігається величезна кількість м’яких іграшок. І ще нещодавно тут жив чотирилапий охоронець сімейного вогнища – кокер-спанієль Чарлі. Собачка померла, що стало справжньою трагедією для сім’ї. В коридорі досі висить фотографія Чарлі, а Віра Алентова любить ділитися спогадами про вихованця.

Сім'я Віри Алентової

До речі, Меньшовы живуть «відкритим домом». До них часто і запросто приходять колеги, іноді навіть займають грошей. Подружжя досить чуйні, оскільки самі в житті зазнали чимало труднощів. До речі, в родині дивне розподіл обов’язків: Алентова займається, більшою мірою, чоловічими справами, може і цвях забити і оббивку для меблів вибрати, ну а Володимир орудує на кухні, оскільки він народився в Баку, а там всі чоловіки готують самі.

Здається, що вік не владний над актрисою

Серед останніх ролей актриси – Ганна Броніславівна з мелодрами «І все-таки люблю», Зінаїда із серіалу «Бальзаківський вік, або всі мужики сво…» (2004) і його продовженнях, а також Галина Семенівна з комедії «З 8-м березня, чоловіки!» (2014). До речі, хоча актриса розміняла восьмий десяток, її зовнішністю раніше захоплюються глядачі, а її почуття стилю дасть фору багатьом молодим актрисам. До речі, відмінну форму Віри Алентової допомагають не спортзали, а самодисципліна. Актриса завжди уважно ставиться до зайвої ваги. До речі, жінка поправилася лише раз у житті – коли кинула палити прохання дочки. Щоб схуднути, вона послухалася поради свого костюмера: «Хочеш схуднути, їж третину від звичної денної норми». І це допомогло.

Віра Алентова до і після невдалої пластики

У 2016 році ЗМІ повідомив про ДТП за участю автомобіля Алентової. Потерпілий розповів, що її Lexus RX протаранив його автомобіль і зник з місця події. Сама актриса факт ДТП заперечувала.

У 2016 Віра Алентова потрапила в ДТП

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: