Ім’я: Вікторія Толстоганова

Дата народження: 24 березня 1972 р. (44 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса театру і кіно

Вага: 59 кг

Зріст: 170 см

Біографія Вікторії Толстогановою

Вікторія Толстоганова – популярна і затребувана російська актриса. Знайома глядачеві за фільмами «Щоденник камікадзе» (2002), «На безіменній висоті», «Подаруй мені життя», «Магнітні бурі» (2003), «Московська сага» (2004), «Втеча» (2005), «Сніжний ангел» (2007), «Я не я» (2010), «Балада про бомбера» (2011), «Шпигун» (2012), «Кат», «Обіймаючи небо» (2014) та іншим.

Її блискуча робота в кіно і театрі відзначена низкою престижних премій, в тому числі Урядовою нагородою в галузі культури (2005) і премією Національної Академії кінематографічних мистецтв і наук РОСІЇ «Золотий орел» (2012).

За словами актриси, вона завжди і в усьому любить бути кращою, діючи за принципом – помру, але доб’юся. Це дане від природи властивість характеру спонукає її до постійної роботи над собою, яка у поєднанні з талантом, дозволяє домагатися успіху.

Юність Вікторії Толстогановою

Народилася Вікторія у Москві 24 березня 1972 року. Була нормальним веселою дитиною. Читати навчилася рано, приблизно в трирічному віці. До 4 років вже сама ходила в бібліотеку, яка знаходилася на першому поверсі їхнього будинку. До 9 років була єдиною дитиною в сім’ї, пізніше народилися три її сестри. Вважає, що рідні її не балували зайвою опікою та увагою. При необхідності, вона цілком могла залишитися одна, була самостійною і нормально переносила самотність.

Вікторія Толстоганова у фільмі На безіменній висоті

Актриса відзначала в інтерв’ю, що її батьки і в інших питаннях дуже правильно виховували її і сестер. Зокрема, ініціювали їх спілкування з природою. В їх міській квартирі батько дівчаток створив справжній зоопарк. У ванній кімнаті у них жив спочатку гусак, потім кролики. Постійно присутні собаки, коти, папуги і хом’яки. Тепер сама, ставши мамою, актриса теж тримає в будинку різних вихованців, тому що впевнена, що вони розвивають у дітей почуття доброти і дбайливого ставлення до людей і тварин.

Ще в початковій школі Толстоганова відрізнялася тим, що демонструвала чудеса завзятості і наполегливості. Вона хотіла бути тільки першою, часто виходячи за рамки здорового глузду. Наприклад, на уроках фізкультури, навіть відчуваючи кров в носі, бігала швидше за інших. Крім цього, була страшно влюбливість – щотижня захоплювалася новим хлопчиком.

У підлітковому віці вирішила стати актрисою і відвідувала Театр юних москвичів при Палаці піонерів. Вона займалася там акторською майстерністю, сценічною мовою, вокалом і хореографією, брала участь у виставах і фестивалях. Потім Вікторія навчалася на курсах при Московському Художньому Академічному театрі, пізніше – в Державному інституті театрального мистецтва (куди змогла потрапити тільки на третій рік надходжень) та у Всесоюзному державному інституті кінематографії (майстерні В. Хейфіца).

Початок акторської кар’єри Вікторії Толстогановою: перші ролі в театрі

В роки студентства, спочатку 4 курсу, актриса була прийнята в трупу Драматичного театру імені К. С. Станіславського, де служить і сьогодні. Її дебют відбувся у виставі «Хлестаков», в якому режисером Володимиром Мірзоєвим пропонувався незвичайний погляд на гоголівську п’єсу, перетворену в сценічному варіанті з реалістичної комедії в містичне, страшне і смішне дійство.

Пізніше були ролі Толстогановою у виставах «Маскарад», «Пластилін», «Шопінг енд факинг», «Борис Годунов», поставленому британським театральним режисером і письменником Декланом Донналаном. Слід зазначити, що у складі колективу, зайнятого в постановці цієї вистави, Вікторія побувала на щорічному Міжнародному фестивалі театру у Венесуелі. Пізніше вона згадувала, що це захід, в ході якого театральні діячі з різних країн знайомили один одного зі своїми роботами, організоване з метою сприяння розвитку театральних зв’язків і талантів, соціальному та культурному спілкуванню, справив на неї велике враження, аж до бажання залишитися там назавжди. І це незважаючи на що панує в цій країні специфічну атмосферу – злидні, розруху, купи сміття, паркування машин, більше схожі на звалища – притому, що надра Венесуели багаті нафтою, алмазами, золотом.

Фільмографія Вікторії Толстогановою

Першою роботою в кіно Вікторії Толстогановою стала роль у короткометражній ігровий стрічці «Денна обов’язок», знятої у 1997 році за мотивами п’єси англійського драматурга Гарольда Пінтера «Коханець». За участю актриси вийшли в тому ж році мелодрама «Вчителька перша моя, Мальчишник або по-російськи» (про спроби красивою організації першої близькості з жінкою), телевізійний спектакль «Любов», знятий Ст. Мірзоєвим за однойменною повістю Людмили Петрушевської, в 2000-му – комедія «Конвалія срібляста».

Вікторія Толстоганова у фільмі Шпигун

Вікторія зазначала, що порівнюючи театр і кіно, віддає перевагу останньому. Їй подобається існуюча в процесі кінозйомки можливість широкої спонтанної імпровізації. У той же час, нескінченні повтори театральних вистав для актриси, за її словами, болісні. Тому, працюючи в театрі, Толстоганова постійно ходила на кастинги. Зокрема, дуже довго намагалась у фільм «Країна глухих», знятий режисером Валерієм Тодоровським по книзі Ренати Литвинової «Мати і належати». Правда в результаті, на роль, про яку мріяла Вікторія, затвердили Чулпан Хаматову.

Однак наполегливі спроби талановитої актриси потрапити у світ кіно все ж таки увінчалися успіхом. У 2002 році вона стала активно зніматися. З її участю виходять відразу кілька фільмів. Серед них – «Башмачник», «Антикілер», «Місячні галявини», «Розпечена субота». У 2003 році Вікторія знялася в білорусько-російському фільмі — військовій драмі В’ячеслава Никифорова «На безіменній висоті», де билася в якості снайпера з німецьким фахівцем з міткою стрільби і маскування.

До серіалів Толстоганова ставиться з обережністю, так як вважає, що багато з них не заслуговують уваги. Тим не менш, серіал, знятий за трилогії Василя Аксьонова «Московська сага», де вона зіграла Тасю Пыжикову, вважає цікавим.

У 2003 році актриса зіграла також одну з головних ролей у багатосерійної мелодрами «Подаруй мені життя», серіалі «Ангел на дорогах», у фільмі Михайла Брашинского «Ожеледь», який, на думку кінокритиків, як і картина Дмитра Месхієва «Щоденник камікадзе», звела її в ранг безумовною і абсолютною кінозірки.

Кращі фільми з Вікторією Толстогановою

Не можна не відзначити блискучу гру актриси в психологічній драмі «Магнітні бурі», знятої кінорежисером Вадимом Абдрашитовым, за яку Толстоганова була удостоєна Премії Уряду РФ. Це історія кохання двох молодих людей — Валери у виконанні Максима Аверіна і Марини, героїні Толстогановою. Вони хочуть жити, але не в змозі протистояти долі.

Вікторія зазначала, що під час зйомок відчувала повну згоду з позицією авторів у погляді на світ. Їй імпонував образ Марини, цілісність її натури, простота і самодостатність. Актриса вважає, що Абдрашитов – унікальний режисер, блискуче розкриває гострі моральні проблеми. За словами Вікторії, вона схиляється перед його талантом, він – її кумир.

Вікторія Толстоганова, Андрій Кузічев

Чудово втілила на екрані Толстоганова і роль Ираиды Петракович в картині «Шпигун». Ця її акторська робота була відзначена премією «Золотий орел» за кращу жіночу роль другого плану.

У сиквелі «Кат» серіалу «Мосгаз» Вікторія зіграла одну з головних героїнь, Раїсу, прототип військової злочинниці, що діяла в Орловській області, яка за наказом фашистів проводила розстріли мирних жителів і партизанів. Толстоганова потрясає глядача мистецтвом акторського перевтілення, з легкістю граючи різнопланові ролі.

Особисте життя Вікторії Толстогановою

Актриса з 1996 по 2010 рік була заміжня за актором Андрієм Кузічевим. У колишньої сімейної пари є двоє дітей – донька Варвара і син Федір (8 і 5 років, відповідно). У 2011 році 39-річна актриса народила третю дитину, сина Івана від цивільного чоловіка, театрального режисера Олексія Аграновича.

Найближча подруга актриси – дружина кінорежисера Бориса Хлєбнікова, з яким Вікторія разом вчилася в школі. Головним якістю жінок вважає вміння оберігати оточуючих людей і відповідати за свої вчинки, а чоловіків – бути сильним і терпимим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: