Ім’я: Віктор Зубков

Дата народження: 15 вересня 1941 р. (75 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: сел. Арбат, Свердловська обл.

Діяльність: держ. діяч, економіст

Вага: 88 кг

Зріст: 170 см

Біографія Віктора Зубкова

Віктор Олексійович Зубков – досвідчений управлінець, який багато років головуючий в «Газпромі», найближчий і давній соратник Володимира Путіна, спецпредставник глави держави за макровзаимодействию з об’єднанням лідерів з експорту природного газу Gas Exporting Countries Forum, голова Координаційного комітету форуму товариств РФ і ФРН «Петербурзький діалог», екс-керівник Росфінмоніторингу, колишній перший віце-прем’єр і голова уряду.

Віктор Олексійович Зубков

У сфері його відповідальності перебував пошук оптимальних рішень з найрізноманітніших питань – щодо вжиття заходів тарифного регулювання у зовнішній торгівлі, щодо регулювання ринку алкогольної продукції, по сільському господарству, з контролю і припиненню незаконних фінансових операцій, щодо реалізації політики в області рибальства, розвитку агропромислового комплексу.

Дитинство і родина Віктора Зубкова

Майбутній чиновник вищого ешелону з’явився на світ 15 вересня 1941 року в робітничому селищі Арбат, розташованому в 20 кілометрах від міста Кушва Свердловської (сьогодні – Єкатеринбурзької) області, куди з Мурманської області були евакуйовані його рідні під час війни. Вони походили із заможних селян, в ході боротьби з куркульством висланих з Уралу на Крайню Північ.

Віктор Зубков походить з родини розкуркулених селян

У повоєнні роки родина повернулася з евакуації назад, в околиці північного міста Мончегорськ. Батько працював прохідником на руднику комбінату «Северникель», мама – прибиральницею. Пізніше вона займалася виключно будинком і дітьми. Адже їх у родині було четверо – крім первістка Віктора, ще двоє синів і дочка.

По закінченню школи в 1958 році, старший син вступав в один із технічних інститутів Ленінграда, але невдало. «Провалившись» на вступних іспитах, він повернувся додому і пішов працювати на ремонтно-механічний завод робочим-слюсарем, в обов’язки якого входив в основному ремонт тракторів.

Приблизно через рік Віктор Зубков перевівся до батька на рудник, а в 1960 році – вступив в Пушкіні Ленінградської області в сільгоспінститут на экономфак. У школі він був «хорошистом», а у Вузі став одним з кращих студентів на курсі, активним громадським діячем – брав участь у художній самодіяльності, спортивних змаганнях з легкої атлетики, бігу на лижах, встигав підробляти в котельні.

Віктор Зубков у молодості

Відразу після закінчення Вузу в 1965 році Віктора забрали в армію. Служив він там же, в Пушкіні, але практично постійно перебував у інших областях – їх полк займався обслуговуванням військової техніки. Під час служби він познайомився з директором радгоспу в Приозерському районі Ленобласті, які приїхали в їх частина відвідати племінника. Той запросив його після демобілізації приїхати до нього на роботу.

Кар’єра Віктора Зубкова

Звільнившись у запас у 1967 році, молодий чоловік почав трудову діяльність в якості заступника запросив його на роботу директора сільськогосподарського підприємства «Червона слов’янка» і керуючого одного з відділень. Проявивши себе з кращого боку, в 1970 році він вже сам очолював один з радгоспів району, у 1982-му – був призначений гендиректором сельхозобъединения.

Віктор Зубков проявив себе як хороший управлінець

З 1985 року Віктор Олексійович обіймав відповідальні посади в обласних органах влади — очолював міськвиконком міста Приозерска, став першим секретарем міськкому партії, керував аграрним відділом обкому, був призначений першим заступником голови Ленінградського облвиконкому.

У 1991-1993 рр. він працював в мерії Північної столиці заступником Володимира Путіна, в ті роки голови Комітету адміністрації міста по зовнішнім зв’язкам. Потім протягом 8 років Віктор Зубков обіймав керівні посади в Державній податковій службі. У 2001 році його призначили першим заступником міністра фінансів РФ, в 2004-му – головою Росфінмоніторингу.

Віктор Зубков і Володимир Путін

У 2007 р. він очолив уряд країни, в 2008-му його змінив на цій посаді Володимир Путін, а він зайняв посаду його першого заступника аж до 2012 року.

Віце-прем’єр Віктор Зубков відвідав Кубань З 2008 року Віктор Олексійович працював на чолі корпорації «Газпром» і очолював орган колективного керівництва «Росагролізингу».

Особисте життя Віктора Зубкова

Колишній прем’єр одружений. Зі своєю обраницею Зоєю, в ті роки першокурсницею, він познайомився після 4 курсу інституту. Вона теж була з родини розкуркулених селян. Часто зустрічатися молоді люди тоді не могли – Віктора направили на півроку на переддипломну практику в Лужский район Ленобласті. Після захисту дипломної роботи його забрали майже на 2 роки в армію. Так що одружилися вони лише після його повернення зі служби.

Віктор Зубков одружений більше 40 років

Коли чоловік керував радгоспом в Приозерському районі, вона займала посаду заступника головного бухгалтера цього сільськогосподарського підприємства. Пізніше, слідом за ним перейшла на роботу в очолюване ним сельхозобъединение, а в 2007 році – стала власницею у Північній столиці салону краси «Нефертіті».

Сімейна пара має доньку Юлію, яка народилася у 1970 році. Вона – випускниця Фінансово-економічного інституту, власниця фітнес-клубу з басейном «Парус». Коли дівчина вчилася на 3 курсі Вузу, вона вийшла заміж за свою шкільну любов – Миколи Похлебенина, сина першого секретаря міськкому партії Приозерска. У 1993 році вони подарували батькам першу онуку Настуню (стала в дорослому віці юристом). Однак перший шлюб єдиної дочки екс-прем’єра розпався (нібито унаслідок неспроможності чоловіка і нездатність містити сім’ю).

Дочка Віктора Зубкова Юлія Сердюкова

Отримавши диплом економіста, Юлія працювала в банку і заочно навчалася на юридичному факультеті університету, де познайомилася зі своїм другим чоловіком, скандально відомим колишнім керівником військового відомства Анатолієм Сердюковим, в ті роки одруженим гендиректором АТ «Меблі-Маркет». Вони офіційно оформили свої стосунки в 2002 році. У 2006 році Юля стала кандидатом юридичних наук. Згодом у їхній новій сім’ї з’явилася на світ дочка Наташа.

Віктора Зубкова характеризують як людину, на якого завжди можна покластися. Він є пристрасним і давнім шанувальником пітерського «Зеніту», кожен ранок починає з читання «Російської газети».

Віктор Зубков сьогодні

В 2010 році колишній прем’єр-міністр захистив докторську дисертацію і отримав чергові призначення – заступник голови урядової комісії з економічного розвитку і інтеграції, керівника спецгрупи, що спеціалізується на питаннях митного тарифного і нетарифного регулювання, інших заходів захисту внутрішнього ринку при проведенні зовнішньоекономічної діяльності.

Віктор Зубков про структурні зміни в економіки Росії Досвідчений управлінець також очолив раду директорів «Росспиртпрома» та наглядову раду «Россельхозбанка». З 2011 року Віктор Олексійович головував у громадській організації «Російське аграрне рух», з 2012 року призначений спецпредставником президента по взаємодії з ФКЕГ.

У квітні 2016 року він продав свій пакет акцій «Газпрому», вартість якого оцінювалася фахівцями більше 16 мільйонів рублів (приблизно 249 тис. доларів). А в червні він був знову обраний головою ради директорів компанії у новому складі.

Інтерв’ю Віктора Зубкова про газовій галузі Чиновник керує Радою Благодійного фонду з відновлення Воскресенського Ново-Єрусалимського монастиря. У вересні 2016 року він провів зустріч, присвячену питань завершального етапу реставраційних робіт у даному церковному установі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: