Ім’я: Віктор Вексельберг

Дата народження: 14 квітня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Дрогобич, Україна

Діяльність: підприємець

Вага: 96 кг

Зріст: 182 см

Біографія Віктора Вексельберга

Віктор Феліксович Вексельберг – підприємець, голова фонду «Сколково», один із засновників і голова наглядової ради ГК «Ренова», мільярдер.

Вексельберг Віктор Феліксович

У глобальному рейтингу багатіїв світу, опублікованому американським Forbes 1 березня 2016 року, інвестор і фінансовий магнат зайняв 98 місце, тобто, увійшов у першу сотню найбільш заможних людей світу з числа росіян. За оцінкою видання його стан за 2015 рік зменшилася на 3,7 мільярда доларів і склала десять з половиною мільярдів. Для порівняння, у 2012 році журнал оцінював його багатство в $18 млрд., і він очолював список вітчизняних мільярдерів.

Дитинство і родина Віктора Вексельберга

Майбутній олігарх з’явився на світ 14 квітня 1957 року в українському місті Дрогобич на Західній Україні. Там у них було багато привітною і «хлібосільну» української родичів з боку матері (бабусі, дідусі, дядьки, тітки, двоюрідні брати і сестри), але спостерігалося повне відсутність родичів батька, всі вони загинули під час Другої світової війни.

Віктор Вексельберг походить з єврейської родини

Справа в тому, що рідне місто бізнесмена розташований близько до державної кордоні. Тому перед його захопленням фашистами в 1941 році практично ніхто з жителів виїхати не встиг. Окупаційні влади переписали місцевих євреїв (їх було 15 тисяч) і перед виходом у 1944-му усіх розстріляли. Серед жертв жорстокої розправи було 18 членів сім’ї Віктора.

У школі підліток був відмінником навчання, активним учасником суспільного життя, секретарем комсомольської організації. Але, як пізніше зазначав бізнесмен, незважаючи на це і те, що при отриманні паспорта його записали за національністю російською, медалі за успішне закінчення школи йому не дали – через специфічну прізвища.

Віктор Вексельберг в молодості

Юнак мріяв про МДУ. У старших класах він займався в заочній школі мехмату цього університету – готувався до вступу, вирішуючи надсилаються по пошті завдання. Але знайомі, в числі яких був син друзів його батьків, студент Московського Інституту Інженерів Транспорту з такою ж характерною прізвищем Вернер, не радили йому намагатися поступати в МДУ, в МІФІ або в Фізтех.

Послухавши старших товаришів, молодий чоловік став студентом факультету автоматики та обчислювальної техніки МІІТ. Він отримав на вступних іспитах з математики письмово і усно «п’ятірки», а з твору – «трійку» із-за присутності в мовленні і на письмі українізмів.

В гуртожитку Вітя проживав в одній кімнаті зі згаданим земляком Вернером. І там же по сусідству жив його майбутній партнер по бізнесу Леонід Блаватник, який пізніше, після отримання американського громадянства, став Леонардом. Вони вчилися на одному потоці, але у різних групах, разом грали у футбол, ходили в театри і на концерти. Віктор Феліксович зберіг дружні відносини і з іншими інститутськими приятелями: однокурсником Володею Кремером, Олександром Абрамовим, старшим на 2 роки Євгеном Ольховиком.

Початок кар’єри Віктора Вексельберга

У 1979 році юнак закінчив ВУЗ з червоним дипломом. При розподілі він знову, за його словами, зіткнувся з обмеженням на прийом євреїв. Як відмінник, Він мав право першочергового вибору місця роботи, але тричі, при згадці його прізвища, отримував від роботодавців відмову.

Бізнесмен Віктор Вексельберг

У підсумку, він був змушений просити декана, щоб йому дали «вільний» диплом, і влаштовувався на роботу через знайомих. Його погодився прийняти на роботу в конструкторське бюро, де створювалися насоси для видобутку нафти, начальник по прізвища Лямц.

Розробляючи конструкції насосів і програмного забезпечення до них, молодий спеціаліст їздив по нафтовим родовищам і навіть не припускав, що невдовзі стане власником деяких їх них.

До 1990 року він захистив дисертацію і також виступив засновником кількох фірм, включаючи «КомВек» (від «Компанія Вексельберга»), що спеціалізувалася на експорті кольорових металів. Зокрема, він продав у США півтисячі тонн алюмінію Іркутського алюмінієвого заводу (АЗ) і відкрив у Нью-Йорку його представництво. Там він зустрівся зі своїм сусідом Блаватником, эмигрировавшем в 1978-му і став заможним громадянином США. Разом зі старим приятелем він заснував російсько-американське Спільне Підприємство «Ренова».

Віктор Вексельберг заробив на продажу кольорові метали за кордон

Пізніше, крім Іркутського АЗ, вони отримали в управління акції Уральського АЗ, чому сприяли дружні відносини Ваксельберга з губернатором Свердловська Едуардом Росселем. Ці підприємства були об’єднані в «Сибірсько-уральську алюмінієву компанію», яку очолив Віктор Феліксович.

У 1998 році бізнесмен розширив сферу діяльності. У партнерстві з «Альфа-Груп» «Реновою» була придбана «Тюменська нафтова компанія». Згодом вони створили шляхом злиття TNК-BP, яка стала однією з найбільших у світі за обсягами видобутку нафти.

Віктор Вексельберг: Росія не використовує свій величезний потенціал Виксельберг займався також розвитком бізнесу газового, енергетичного, в сфері фінансів, машинобудування, нерухомості, IT і багатьох інших.

Особисте життя Віктора Вексельберга

Магнат одружений на однокурсниці Марині, з якою вони познайомилися під час навчання в інституті в будзагоні і через рік романтичних відносин одружилися. Пара виховала двох дітей, сина Олександра та дочку Ірину, що з’явилися на світ у 1988 і 1979 роках, відповідно.

Віктор Вексельберг з дружиною

Дружина керує благодійною організацією «Добрий вік», яка спеціалізується на підтримці людей з психічними хворобами. Вона веде близько ста програм розвитку та реформування психіатричної допомоги.

Син, громадянин США, закінчив Єльський університет, займається розвитком заснованого за океаном власного технологічного стартапу. Донька так само випускниця цього Вишу, працювала в «Ренова» фахівцем по інвестиціям. Вона подарувала батькам у 2011 році онука Марата.

Віктор Вексельберг з дружиною і дітьми

Олігарх постійно проживає в Швейцарії і, начебто, має намір отримати громадянство цієї країни. Причиною такого рішення деякі мас-медіа називають розтрату наданих на створення «Сколково» коштів. Нібито в 2013 році близько 140 мільйонів рублів були переведені Віктором Феліксовичем на рахунку іноземних фірм. Бізнесмен володіє нерухомим майном в Хорватії, знаменитої італійської віллою і зборами антикваріату колись належали Беніто Муссоліні. Олігарх любить поезію, віддаючи перевагу Борису Пастернаку.

Віктор Вексельберг сьогодні

У 2010 році олігарх став координатором проекту «Сколково» щодо створення інноваційного комплексу в Москві. Він зазначав в інтерв’ю, що п’ять основних напрямків цього починання – енергетика, біомедичні, ядерні та інформаційні технології, космос – є саме тими сегментами ринку, якими він займається як бізнесмен.

Інтерв’ю Віктора Вексельберга В 2013 році він продав свої акції TNК-BP «Роснефти» за 7 мільярдів доларів. Частина виручки інвестував за кордоном в Schmolz+Bickenbach (Швейцарія, сталь), банк Кіпру, Dresser-Rand (США, компресори), Single Telematics (Італія, «розумне» страхування).

Мільярдер продовжує роботу в рамках створеного ним фонду «Зв’язок часів», перша акція якого з придбання та повернення на батьківщину видатних робіт Фаберже викликав великий суспільний резонанс.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: