Ім’я: Віктор Цой

Дата народження: 21 червня 1962 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Ленінград р.

Дата смерті: 15 серпня 1990 р. (28 років)

Діяльність: музикант, композитор

Біографія Віктора Цоя

Радянський рок-музикант Віктор Робертович Цой з’явився на світ в Ленінграді 21 червня 1962 року. Мама знаменитості – викладач фізкультури Валентина Василівна, а тато інженер корейського походження Роберт Максимович. До речі, Віктор в родині єдина дитина.

Легендарний музикант Віктор Цой

В середині 70-х років Віктор Цой ходив у художню школу. Саме в цей час і з’явилася група «Палата номер 6». Її лідером став Максим Пашков. З навчального закладу майбутнього співака виключили за неуспішність, після чого він вступив у СГПТУ-61 і став вчитися на різьбяра по дереву.

До речі, в молодості Цой цінував творчість Володимира Висоцького та Михайла Боярського і трохи пізніше — Брюса Лі. Іміджу останнього і почав наслідувати. Після захопився східними єдиноборствами і бився з Юрієм Каспаряном по-китайськи. Більше того, Віктор Цой професійно вирізав фігурки нецке з дерева.

Творчість

В кінці 70-х початку 80-х Віктор Цой почав тісно спілкуватися з Олексієм Рибіним з групи «Пілігрими». В цей час Цой грав на бас-гітарі в «Палаті номер 6». Друзі разом ходили у Андрію Панову (Свин) і Майка Науменко (Зоопарк).

У Панова будинку, до речі, і почав грати перші квартирники Віктор Цой. Пізніше свою музику Цой і Рибін грали в Москві на квартирниках Артемія Троїцького. Під час однієї з поїздок з Пітера до Москви в електричці Віктора з компанією почув Борис Гребенщиков. Він запропонував Цою свою допомогу і допомогу своїх друзів Андрій Тропілло і Сергія Курьохіна.

Перший альбом

Влітку 1981 року з’явилася група «Гарін і Гіперболоїди». Її заснували Віктор Цой, Олег Валінський і Олексій Рибін. Восени колектив був прийнятий в Ленінградський рок-клуб. Трохи пізніше Валінський йде в армію, а група змінює свою назву на «Кіно» і приступає до запису першого альбому.

Віктор Цой професійно займався єдиноборствами

Першу платівку «Кіно» записало під керівництвом БГ на студії Андрія Тропілло у Будинку Юного Техніка. Допомагали грати, до речі, музиканти з «Акваріума».

Після «Кіно» вже дає свій перший електричний концерт на фестивалі Ленінградського рок-клубу. Влітку 1982 року перший альбом був повністю записаний і тривалість пісень склала 45 хвилин. Звідси і з’явилась назва. Але остаточного варіанту все-таки прибрали пісню «Я-асфальт», її можна знайти в перевидання альбому, в якості бонусу. Після виходу платівки групи заговорили і «Кіно» початок виступати з квартирники у Ленінграді і Москві. А восени того ж року на студії Кускова група записує кілька пісень, зокрема, «Останній герой» і «Весна». Запис, втім, була забракована і Цой забрав її собі.

У лютому 1983 року «Кіно» і «Акваріум» дають спільний концерт. Тоді музиканти виступали в костюмах зі стразами і з темним макіяжем. Виконали «Тролейбус», «Електричку» і «Алюмінієві огірки». До складу групи запросили Густава і Каспарян. Рибін навесні покинув групу з-за конфліктів з Цоєм. Тому все літо група репетирує з новим гітаристом. Так вийшов альбом «46». Спочатку він задумувався як демо-запис платівки «Начальник камчатки». Цей альбом був сприйнятий як повноцінний, завдяки поширенню відео Олексієм Вишнею.

Психіатрична лікарня

Восени 1983 року Віктор Цой потрапив у психлікарню. В лікарню на Пряжці він ліг на обстеження на півтора місяці, ухиляючись від армії. Після виписки він написав пісню «Транквілізатор». А навесні група виступила на другому фестивалі Ленінградського рок-клубу. Там «Кіно» отримало лауреатське звання, а композиція «Я оголошую свій будинок без’ядерною зоною» стала кращою.

Другий склад «Кіно»

Запис альбому «Начальник Камчатки» на студії Андрія Тропілло почалася влітку 1984 року. До нього доклали руку Сергій Курьохін і БГ. А ось напередодні цієї події КДБ, який пильно стежив за рок-клубом, заніс групу в список найбільш шкідливих ідеологічних груп. А альбом користувався величезною популярністю.

Група Кіно стала легендарною

У лютому Віктор Цой одружився на Мар’яні. На весілля були запрошені легенди Ленінградського рок-клубу – Гребенщиков, Титов, Гур’янов, Каспарян, Майк і інші.

Навесні 1985 року «Кіно» знову стало лауреатом, після чого сіли писати пісню «Ніч». Запис затягнулася, оскільки музиканти хотіли зробити нову музику з новими прийомами гри. Альбом не бажав записуватися, Цой кинув недоробленою «Ніч» і записав «Це не любов». Вона вдало розійшлася по країні. А на початку 1986 року вийшов альбом «Ніч», в яку увійшли «Бачили ніч» і «Мама Анархія». Популярність Віктора Цоя в цей час набирає обертів. А в серпні 1985 року у Цоя народжується син Олександр.

Влітку 1986 року Цой влаштувався на роботу в баню на проспекті Ветеранів. Йому належало мити приміщення з брандсбойта. На роботу виділявся лише годину на день – з 22 до 23.

Віктор Цой на відео Влітку цього ж року учасники «Кіно» поїхали на зйомки фільму «Кінець канікул» у Київ. Після гурт дає концерт разом з «Алісою» і «Акваріумом» в Москві. І ці ж групи увійшли у «Червону хвилю в США. Восени Віктора запрошують працювати кочегаром. Цой дав згоду і пішов працювати в котельню «Камчатка». Тут, до речі, виріс не один рок-музикант.

Тут же Рашид Нугманов організував зйомки короткометражного фільму «Йя-Хха». І тут же відбувалися зйомки фільму Олексія Учителя «Рок». В обох фільмах присутній Віктор Цой. Трохи пізніше музикант відправляється в Ялту на зйомки «Аси» Сергія Соловйова. Навесні 1987 році картина вийшла, а потім група приймає останній участь у фестивалі рок-клубу.

Паралельно починається запис альбому «Група крові». А восени 1987 року Цой відлітає в Алма-Ату на зйомки фільму «Голка». У цей час «Групу крові» допрацьовують і колектив тимчасово припиняє концертну діяльність. І фільм і платівка вийшли в 1988 році. Вони й породили «киноманию» серед підлітків. Молоді люди почали наслідувати Віктору Цою і одягатися в чорне. Потім починається хода групи «Кіно» з Росії, Білорусії та Україні. На концертах – аншлаги.

16 листопада 1988 року на концерті пам’яті Саші Башлачева під час виступу Віктора Цоя раптово включили «Час дзвіночків» — вона повинна була бути фінальній і вимкнули мікрофон. Цой перестав грати, адміністрація каже, що концерт закінчено і пора розходитися. Музикант зі сцени не йшов і намагався хоч щось сказати слухачам. Після того, як мікрофон все-таки включили і Віктор повідомив, що після пісні продовжувати концерт безглуздо. За таке «бунтарство» групу на рік усунули від концертів у Москві.

Навесні записується альбом «Зірка на ім’я Сонце», після чого Цой знайомиться з Юрієм Айзеншпісом. Він з 1989 року займається продюсуванням гурту. «Кіно» починає набувати всесоюзну популярність.

Інтерв’ю з Віктором Цоєм На початку 1989 року група вперше їде за кордон, до Франції і записує там альбом «Останній герой». Потім була поїздка в США. А в цей час фільм «Голка» займає друге місце в прокаті, а Цоя визнають кращим актором СРСР на кінофестивалі «Золотий Дюк» в Одесі.

Останній концерт «Кіно» пройшов 24 червня 1990 року в московських Лужниках. Тут же вперше після олімпіади запалили вогонь в Олімпійській чаші. Після виступу Цой і Каспарян поїхали під Юрмалу записувати під акустичну гітару матеріал для чергового альбому. Його дописали і звели вже після смерті Віктора Цоя. А випустили в грудні 1990 року під назвою «Чорний альбом».

Смерть в автокатастрофі

15 серпня 1990 року о 12 годині 28 хвилин Віктора Цоя не стало. Він розбився в автокатастрофі на 35 кілометрі траси «Слока-Талсі» у Латвії під Тукумсом. За офіційною версією, музикант заснув за кермом і його Москвич вилетів на зустрічну смугу і врізався в автобус «Ікарус».

З дружиною Мар'яною і дитиною

Автомобіль рухався зі швидкістю близько 130 кілометрів на годину. Музикант загинув миттєво. Водій «Ікаруса» не постраждав. При цьому напередодні загибелі Цой був абсолютно тверезий. Аналіз клітин мозку показав, що співак дійсно заснув, можливо, від перевтоми. Поховали Віктора Цоя на Богословському кладовищі в Ленінграді 19 серпня.

Смерть рок-музиканта була шоком для шанувальників. Деякі фанати навіть покінчили з собою.

Особисте життя Віктора Цоя

Віктор Цой з матір’ю свого сина прожив недовго. Музикант розійшовся (офіційно шлюб розірваний не був) з дружиною в 1987 році, переїхав у Москву до Наталі Разлоговой – кінознавцю і перекладачці.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: