Ім’я: Віктор Толоконский

Дата народження: 27 травня 1953 р. (63 роки)

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: Новосибірськ

Діяльність: політик

Вага: 82 кг

Зріст: 173 см

Біографія Віктора Толоконського

Віктор Олександрович Толоконский – діючий губернатор Красноярського краю, член партії «Єдина Росія». Раніше – повпред президента в СФО (2010-2014), губернатор Новосибірської області (2000-2010), мер Новосибірська (1996-2000).

Губернатор Красноярського краю Віктор Толоконский

Ранні роки та родина Віктора Толоконського

Віктор Толоконский народився 27 травня 1953 року в місті Новосибірськ. Його батько, уродженець Барнаула, Олександр Якович Толоконский, пройшов Велику Вітчизняну війну, протягом 23 років обіймав керівні посади при обласному споживчому союзі та міськвиконкомі.

Віктор Толоконский навчався у 22-ій школі Новосибірська

Мама – Писарєва Ніна Володимирівна, народилася в Новосибірську. Її батько був військовим, викладав військову майстерність. Серед його знаменитих учнів були майбутні маршали – Родіон Малиновський і Костянтин Рокоссовський. Ніна Володимирівна отримала медичну освіту і все подальше життя присвятила роботі лікаря-лаборанта при Новосибірської обласної санепідемстанції.

Освіта і початок трудової діяльності Віктора Толоконського

У 1970 році Віктор Толоконский закінчив школу №22 в рідному місті. Вищу економічну освіту він також отримував в Новосибірську, в інституті народного господарства (НІНХ), який закінчив у 1974 році. Протягом наступного року він стажувався за фахом, а з 1975 по 1978 рік навчався в аспірантурі Новосибірського державного університету (НГУ). Перед захистом дисертації Толоконский з суб’єктивних причин раптово відмовився від процедури, тому кандидатську ступінь так і не отримав.

Губернатор Віктор Толоконский співає Це був перший у його житті серйозний удар, який, втім, не зломив майбутнього політика, а лише загартував його характер і «удобрил грунт» для таких якостей, як наполегливість, цілеспрямованість і завзятість.

У 1978 році Толоконский вступив в КПРС, був у партії аж до розпаду СРСР в 1991 році. До 1981 року Віктор Олександрович читав лекції з дисципліни «політекономія» в стінах обох «альма-матер» – НІНХ та НГУ.

Політична кар’єра Віктора Толоконського

Наприкінці 1981 року Толоконский працював у складі планової комісії при Новосибірському виконкомі. Спочатку – на посаді начальника відділу з питань промисловості і товарів народного споживання, в 1983 році очолив відділ планування.

Віктор Толоконский: початок кар'єри політика

З квітня 1991 року Віктор обіймав посаду заступника голови міськвиконкому Новосибірська. Вже в січні наступного року, активно просуваючись кар’єрними сходами, Віктор Олександрович сів у крісло першого заступника глави адміністрації Новосибірська, Івана Индинока, в повноваження якого входили питання економічного реформування міста.

У 1991 році Віктор Толоконский увійшов до складу політичної ради обласного відділення в Новосибірську – «Рух демократичних реформ». З жовтня 1993 року, коли Индинок зайняв пост глави Новосибірської області, Толоконский став в. о. мера Новосибірська. У грудні цього ж року він очікувано був призначений мером міста. Будучи мером, Толоконский вів політику, спрямовану на поліпшення економічної ситуації в місті, головним наслідком якої стала ліквідація дефіциту міського бюджету.

1994 рік: Віктор Толоконский на молодіжному форумі в НГУ

У 1994 році Віктор Олександрович став членом ради директорів Новосибірського муніципального банку, а також отримав депутатський мандат у місцевій міськраді.

Віктор Толоконский грає в баскетбол (90-ті роки)

У 1995 році Индинок програв Віталію Мусі на виборах губернатора Новосибірської області, у зв’язку з чим Толоконский подав заяву про відставку за власним бажанням, однак Міськрада відхилила його прохання.

Губернатор Красноярського краю на зустрічі зі школярами

Влітку 1995 року, згідно з розпорядженням президента Бориса Єльцина, його включили до складу федерального органу, який курирував питання місцевого самоврядування.

У 1996 році, спільно з губернатором Мухою, Толоконский брав участь у переговорах про звільнення новосибірських міліціонерів з рук чеченських бойовиків Салмана Радуєва у селі Першотравневе.

Робоча зустріч: Володимир Путін і Віктор Толоконский

У березні того ж року, після перших виборів мера, Віктор Толоконский став офіційним главою міста Новосибірська з більшістю (80%) голосів виборців.

На рубежі 1999 і 2000 року за підсумками другого туру виборів Віктор Олександрович Толоконский був обраний головою вже обласної адміністрації.

16 лютого 2000 року Толоконский вступив у повноваження як член Ради Федерації РФ. До 2001 року він був членом комітету з питань економічної політики парламенту, до 2003 року включно входив до президії Держради. У 2003 році, за пропозицією Михайла Касьянова, Віктор Олександрович увійшов до складу урядової комісії, яка працює над планом проведення адміністративної реформи.

2001 рік: Віктор Толоконский на фото праворуч

В кінці 2003 року Толоконського переобрали губернатором Новосибірської області. У жовтні 2005 року він вступив в партію «Єдина Росія».

У липні 2007 року, за ініціативою президента Володимира Путіна, обласна Рада продовжив ще на губернаторські повноваження Толоконського на 5-річний термін.

Віктор Толоконский інспектує будівництво «Платинум-Арени»

У 2010 році президент Дмитро Медведєв зробив Віктора Олександровича своїм повпредом в Сибірському федеральному окрузі, відповідно, пост губернатора Новосибірської області довелося залишити. Наступником Толоконського став Василь Юрченко, пізніше це місце зайняв Володимир Городецький.

На фото: Віктор Толоконский і Володимир Городецький, губернатор Новосибірської області

12 травня 2014 року Віктора Толоконського призначили на посаду в. о. губернатора Красноярського краю. Через 4 місяці він отримав беззастережну перемогу на місцевих виборах і по праву сів у крісло голови Красноярського краю.

2014 рік: Віктор Толоконский на виборах мера Новосибірська

Особисте життя Віктора Толоконського

Віктор Олександрович одружений, виховує двох дітей. Дружина, Наталя Петрівна Толоконская (у дівоцтві Петрова), знайома з чоловіком зі шкільної лави. Вона має вчений ступінь доктора медицини, з 2008 року очолює Територіальний центр інфекційної патології Новосибірська і області.

Губернатор Віктор Толоконский з дружиною Наталею на відпочинку

З’явилася на світ в 1973 році дочка, Олена Толоконская, також отримала медичну освіту, працює в обласній клінічній лікарні. Олена одружена медиком Юрієм Йосиповичем Бравве.

Велика і дружна родина Віктора Толоконського

Син, Олексій Толоконский (1978 р.), закінчив Новосибірський медінститут з диплом за спеціальністю «Менеджмент у медицині». У 2008 році він зайняв посаду заступника керівника департаменту охорони здоров’я Новосибірської області.

Онук губернатора, Олександр, отримав вищу освіту на юридичному факультеті Сибірського федерального університету.

Губернатор Толоконский посадив дерево у свій День народження Губернатор Віктор Толоконский не любить, коли його фотографії прикрашають стіни чиновників Новосибірської області. Так, під час наради головою Березівського району (Віктор Швецов) він попросив зняти зі стіни свій портрет, що висить поруч з портретом Володимира Путіна.

Віктор Толоконский сьогодні

У 2016 році Віктор Толоконский раніше досить успішно керував Новосибірської областю. За підсумками квітневого медіа рейтингу губернаторів, складеного «Медіалогія», він опинився на 8 місці з 12 серед губернаторів СФО (в трійку лідерів увійшли Аман Тулєєв, Віктор Назаров і Сергій Левченко), і на 37 місці з 85 в загальному рейтингу.

Інтерв’ю губернатора Красноярського краю Віктора Толоконського

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: