Ім’я: Віктор Шендерович

Дата народження: 15 серпня 1958 р. (58 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: письменник, сатирик, провідний

Вага: 70 кг

Зріст: 167 см

Біографія Віктора Шендеровича

Віктор Шендерович – це відомий журналіст, письменник і правозахисник. За своє життя наш сьогоднішній герой встиг прославитися в найрізноманітніших галузях. А тому вже давно встиг стати одним з найяскравіших представників світу російської публіцистики.

Журналіст і сатирик Віктор Шендерович

Ранні роки, дитинство і родина Віктора Шендеровича

Віктор Анатолійович Шендерович з’явився на світ 15 серпня 1958 року в міста Москва. Його батько – Анатолій Семенович – був досить відомим в СРСР інженером, а мама – Інеса Овсіївна – більшу частину життя працювала в якості музичного педагога.

З боку обох батьків у Віктора є єврейське коріння. У період становлення Радянського союзу дід нашого сьогоднішнього героя – Семен Маркович – був відомий як яскравий політичний діяч, який перебував у троцькістської опозиції. Інший дід був героєм Війни.

Віктор Шендерович служив в армії

Повертаючись безпосередньо до особи нашого сьогоднішнього героя, зазначимо, що його шлях до популярності почався із захоплення театром. У шкільні роки Віктор час від часу виступав на сцені в якості актора, однак згодом все-таки вирішив обрати для себе дещо іншу долю. Закінчивши школу і відслуживши два роки в радянській армії, Шендерович поступив в Московський державний інститут культури, де навчався за спеціальністю «режисер самодіяльних театральних колективів».

В інтернеті популярні меми з Віктором Шендеровичем, наприклад - Шендерович і матрац

Після отримання диплома наш сьогоднішній герой почав працювати в одному з московських Палаців піонерів. У цьому як Віктор провів кілька років. Однак згодом вирішив спробувати себе в іншій сфері. У 1988-му році наш сьогоднішній герой пройшов стажування у Вищому театральному училищі імені Щукіна, після чого влаштувався на роботу в ГІТІС, де кілька років працював в якості педагога по сценічному руху.

Зоряний шлях письменника й сатирика Віктора Шендеровича

У дев’яності роки Віктор Шендерович почав працювати в якості письменника. У 1991-му році він представив свій перший збірник оповідань «Квіти для професора Плейшнера», слідом за яким були випущені ще два збірники – «В селі Гадюкино – дощі» і «Насіння».

Згодом Віктор Шендерович став часто працювати як публіциста. Він писав статті для різних газет, а також складав комічні монологи для Геннадія Хазанова. У підсумку багато гумористичні есе автора були відзначені деякими престижними літературними преміями.

Шендерович на телебаченні

Паралельно з цим наш сьогоднішній герой також почав працювати в якості сценариста на телебаченні. У 1992-му році за його сценаріями була поставлена серія фільмів про Зиновія Гердте і Геннадія Хазанове. Дані проекти вийшли на каналі ОРТ, однак згодом Шендерович став більш тісно співпрацювати з каналом НТВ.

Віктор Шендерович: трансформація анекдотів про Путіна Особливо відомою стала його робота над серією гумористичних передач «Ляльки». Даний проект став дуже популярним серед глядачів, а також приніс своєму авторові премію «Золотий Остап» і ТЕФІ в номінації «Подія року». У 1997-му році Віктор Шендерович вирішив спробувати себе в якості ведучого.

Продовжуючи працювати над новими публікаціями, а також писати сценарії для передачі «Ляльки», наш сьогоднішній герой став працювати ведучим програми «Разом», «Безкоштовний сир» і «Перешкоди в ефірі». Як правило, більшість із його передач носило сатиричний характер.

На початку 2000-х років після приходу до влади Володимира Путіна, у творчості сатирика починає з’являтися помітний опозиційний крен. За однією з найпоширеніших версій особиста неприязнь між Шендеровичем і Путіним виникла після того, як президент Росії був представлений в програмі «Ляльки» у вигляді потворного карлика. Після цього програма надовго зникла з ефіру, а згодом стала виходити лише ночами.

Ляльки — успішний проект Шендеровича В наступні роки Віктор Шендерович став часто з’являтися в ефірі радіостанції «Ехо Москви», а також «Радіо Свобода». Згодом на обох з цих радіоканалів Шендерович став вести власні передачі («Плавлений сирок» і «Всі вільні»).

Шендерович в політиці

У 2005-му році Віктор Шендерович також зробив спробу пробитися в Державну Думу РФ. Відомий публіцист і ведучий брав участь у виборах в якості незалежного кандидата, але в підсумку набрав лише 19 відсотків голосів в Університетському окрузі Москви. Про свій невдалий похід в політику відомий російський автор написав окрему книгу — «Недодумец, або як я переміг Марка Твена».

Після 2005-го року Віктор Шендерович у виборах більше не брав участь. Однак вів активну діяльність як опозиційної групи «Комітет 2008: Вільний вибір». Згодом відомий публіцист став також одним з діячів культури підписали відкритий маніфест «Путін повинен піти».

Шендерович на радіо Ехо Москви

У цей період Віктор Анатолійович не переривав своєї діяльності в якості ведучого. У різні роки він вів передачі на каналі «RTVi», а також випускав на Мережевому громадському телебаченні проекти «Коротше!» і «Родзинки з булки», які також носили сатиричний характер і висміювали діючу в Росії влада.

Віктор Шендерович в даний час

В даний час Шендерович продовжує працювати в якості письменника і радіоведучого. Крім того, відомий російський сатирик веде свою колонку в суспільно-політичному журналі The New Times.

Особисте життя Віктора Шендеровича

Ось вже багато років Віктор Шендерович живе разом зі своєю дружиною Людмилою Чубаровой. Дружина письменника також є журналісткою, однак відома не так широко, як чоловік. В даний час знаменитості живуть в Москві, а також займаються вихованням спільної доньки Валентини.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: