Ім’я: Віктор Пєлєвін

Дата народження: 22 листопада 1962 р. (54 роки)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: Москва

Діяльність: письменник, редактор

Вага: 65 кг

Зріст: 170 см

Біографія Віктора Пелевіна

Віктор Пєлєвін – це один з найпопулярніших російських письменників нового покоління. У його книгах сюрреалізм і глибокий філософський сенс дуже тонким чином переплітаються між собою. Можливо, саме тому в даний час його літературні роботи користуються такою популярністю. Але в чому секрет такого глибокого таланту Віктора Пелевіна? Які найважливіші етапи вмістила в себе його кар’єра, перш ніж вийти на сучасний рівень? Дізнатися відповіді на всі ці питання ви зможете, прочитавши нашу сьогоднішню статтю, присвячену одному з кращих письменників в сучасній історії Росії.

Ранні роки, дитинство і родина Віктора Пелевіна

Віктор Пєлєвін з’явився на світ восени 1962-го року у звичайній сім’ї в Москві. Його батько – Олег Анатолійович – працював викладачем в МДТУ їм. Баумана (військова кафедра). А мама — Зінаїда Семенівна – була директором гастроному. Коли Віктору не було ще й десяти років, батьки майбутнього письменника переїхали в московський район Чертаново. Тут, власне, і пройшло все дитинство нашого сьогоднішнього героя.

Книги Віктора Пєлєвіна виходять рекордними тиражами

Завдяки зв’язкам батька, Віктор був визначений в престижну англійську спецшколу №31, що розташовувалася в самому центрі Москви. У цьому місці Пєлєвін-молодший вивчав іноземні мови, а також освоював ази філології. Незважаючи на те, що тексти (на різних мовах) давалися йому досить легко, після школи наш сьогоднішній герой вирішив вибрати дещо іншу спеціальність і вступив Московський енергетичний інститут. Тут він почав вивчати основи будови пасажирського транспорту, а також деякі інші технічні питання. Вельми примітно, що навчання в інституті давалося Пєлєвіну досить легко. Він завжди значився серед найбільш перспективних учнів, а тому після закінчення навчання в МЕІ був успішно прийнятий на роботу в колишню Alma matter. У деяких джерелах згадується про те, що після закінчення навчання в інституті Віктор деякий час служив у Військово-повітряних силах, проте відомості про даному періоді в житті письменника залишаються досить розпливчастими.

У 1987-му році (за іншим даними – в 1985-му) майбутній відомий письменник вступив до аспірантури МЕІ, яку успішно закінчив. Після цього у 1989-му році наш сьогоднішній герой поступив в Літературний інститут ім. Горького, однак провчився тут зовсім недовго. За словами самого письменника, навчання в цьому закладі йому нічого не дала, проте з цими словами можна посперечатися. Вся справа в тому, що вже в період навчання в Літературному інституті Пєлєвін познайомився з двома молодими літераторами Альбертом Егазоровым і Віктором Куллэ. Незабаром друзі нашого сьогоднішнього героя заснували своє власне видавництво, і Віктор поступив до них на роботу. В якості редактора наш сьогоднішній герой підготував для видавництва тритомник відомого північноамериканського автора Карлоса Кастанеди, а також брав участь у роботі над деякими менш масштабними працями.

Через деякий час Віктор Пєлєвін також став працювати в журналі «Face to Face», а потім у виданні «Наука і релігія», для якого готував різні публікації, пов’язані зі східним містицизмом. У 1989-му році в останньому з названих журналів була опублікована розповідь, «Чаклун Ігнат і люди», який став дебютною письменницькою роботою автора.

Новий роман Віктора Пелевіна не викликав ажіотажу

Письменницька кар’єра Віктора Пелевіна

У 1992 році з-під пера Віктора Пелевіна вийшов його перший збірник оповідань – «Синій ліхтар». Спочатку даний літературну працю був проігнорований критиками, проте рік потому видатні літератори все-таки звернули увагу на роботу автора. У 1993-му році наш сьогоднішній герой отримав за свою роботу Малу букерівську премію, а через деякий час деякі інші нагороди. Навесні 1992-го року світ побачила ще одна робота автора – роман «Омон Ра», який миттєво потрапив у перелік творів, номінованих на Букерівську премію. Схожим чином справи йшли і з ще одним романом – «Життя комах», який з’явився на полицях книжкових магазинів в 1993-му році.

У 1996-му році побачила світ ще одна книга Пєлєвіна – «Чапаєв і порожнеча». Багато російські критики тут же не забули назвати її першої в Росії книгою, написаної у відповідності з філософією «дзен-буддизму». Сам же автор назвав свій роман історією, яка проходить у повній порожнечі. Так чи інакше, ця книга стала дуже успішною. У 1997-му році роман отримав престижну премію «Мандрівник», а кілька років тому був включений в число номінантів премії International Impac Dublin Literary Award.

Однак справжнім зенітом творчості став роман Пелевіна «Generation П», який був проданий по всьому світу в кількості 3,5 мільйонів копій, а також отримав безліч премій в Росії і Європі.

Віктор Пєлєвін і Generation P. Спецрепортаж. Після виходу цієї книги Віктор Пєлєвін набув статусу культового автора. Його нові романи завжди захоплено зустрічалися шанувальниками творчості автора, а також літературними критиками. Неодноразово творчість відомого московського письменника навіть ставало предметом детального розгляду російських і європейських літературознавців. Так, зокрема, в його романах відзначалися езотеричні, постмодерністські і сатиричні лінії. Крім того, не можна не відзначити великий вплив на романи Пелевіна буддистської філософії. Різними виданнями та інтернет-порталами в Росії і Європі Віктор Пєлєвін неодноразово включався в число кращих письменників і мислителів сучасності. Його книги перекладені на багато мов (в тому числі і східні). Кілька романів письменника, в тому числі і культове твір «Generation П», екранізовані.

Особисте життя Віктора Пелевіна та інші факти

Віктор Пєлєвін не одружений. Його любовні зв’язки, як, власне, і інші особливості його житті були і залишаються таємницею за сімома печатками. Відомий письменник практично ніколи не виступає публічно і спілкується зі своїми шанувальниками тільки через інтернет. Даний факт послужив основою для критики на адресу автора, а також сумнівів в його існуванні. Так, зокрема, багатьма відомими критиками (в тому числі і публічно) висловлювали припущення, що такого автора як Віктор Пєлєвін і зовсім немає.

Ходять чутки, що такої людини, як Віктор Пєлєвін взагалі не існує

У свою чергу романи й інші літературні твори, що видаються під цим ім’ям, створюються не одним письменником, а певною групою авторів. Прихильники даної теорії ще більше утвердилися в цій думці після того, як анонсованого появи письменника на церемонії вручення премії «Супер Нацбест» так і не сталося.

Сам Пєлєвін питання про своє існування ніяк не коментує.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: