Ім’я: Віктор Павлов

Дата народження: 5 жовтня 1940 р.

Знак Зодіаку: Терези

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 24 серпня 2006 р. (65 років)

Діяльність: актор

Біографія Віктора Павлова

Дитинство і родина Віктора Павлова

Вітя народився в Москві. Його батько був інженером, а мати — лікарем. Військові роки були важкими. Особливо запам’яталося Віктору повернення з війни батька. Він, повернувшись, продовжив працювати інженером, а згодом зайняв високий пост в міністерстві сільського господарства.

Батько був шанувальником театру і часто бував там, беручи з собою маленького сина. Віктор Павлович згадував, що в театри він почав ходити, починаючи з третього класу. Поступово він теж захопився грою на сцені. Батько, природно, захоплення сина тільки заохочував. У школі хлопчик зіграв негритянську жінку, чим викликав нестримний сміх і захоплення однокласників.

Син, виріс практично на вулиці серед дворових хлопців, доставляв батькам чимало неприємностей. В бійці йому значно пошкодили вухо, яке після цього так і залишилося на все життя відстовбурченим. Коли Павлов став учасником крадіжки, батько вже займав високий пост в Міністерстві сільського господарства. Тільки це і допомогло синові уникнути колонії, однак його виключили зі школи.

Актор Віктор Павлов в молодості

Так, закінчивши восьмирічку, молодий чоловік почав працювати на заводі. Вечорами він відвідував школу, а так само почав захоплено займатися в театральному гуртку, який був організований при Будинку вчителя. Разом з ним тоді ходили на заняття Алла Покровська і Володимир Висоцький. Гуртком керував Ст. Богомолов, який не раз відзначав талант молодої людини. Саме він порадив йому стати актором.

Після того, як у Павлова опинився на руках атестат, він подав заявки в усі театральні Вузи Москви. Серед них Віктор вирішив вибрати Щепкінське училище, так як курс там набирали Анненков Микола і Віра Пашенна. На курсі зібралися дуже цікаві хлопці, серед яких було багато майбутні знамениті артисти – Віталій Соломін, Маргарита Фоміна, Олег Даль, Михайло Кононов та інші. Студентські роки актор вважає найщасливішими, він навчався, насолоджуючись творчою атмосферою.

Акторська кар’єра Віктора Павлова, фільмографія

Будучи ще студентом, Павлов прийняв участь у роботі над кінофільмом «Коли дерева були великими» і зіграв роль солдата-балагура у кінострічці «На семи вітрах», де дуже точно зумів створити потрібний образ. В 1963-го він закінчив училище і вступив у трупу «Современника». Разом з ним там грав Олег Даль.

Віктор Павлов. Доля мене зберігати втомилася Віктор Павлович відразу був відзначений глядачами завдяки тому, що відмінно вдавалися і комедійні, і ліричні ролі. Він зіграв у «Вічно живих», «Голого короля», «Старшій сестрі». В цей же час Павлов відіграв незабутнього студента-двієчника в кінокартині «Операція И». Завдяки Леоніду Гайдаю актор знайшов себе у комедійному жанрі.

Робота Павлова в різних театрах

На жаль, в «Современнике» життя актора не складалася. Він вважав, що його недооцінюють, порівнюючи себе з тим же Далем, яким давали багато цікавих ролей. Віктор Павлович пішов зі скандалом в театр Єрмолової.

У той час в колективі театру здебільшого були актори старшого покоління. Коли ж до них прийшов молодий талановитий Павлов, він був прийнятий дуже доброзичливо. Граючи, він міг вчитися у них акторської майстерності. Одна з найбільш вдалих ролей їм була зіграна саме в цьому театрі в постановці «Час і сім’я Конвей».

Віктор Павлов в хф Журавель у небі В 1968-му році Павлов знову змінив театр. Причина не тільки у важкому характері актора, але і в його незгоду деяких творчих питаннях, він вважав, що кожен артист повинен мати право вибору. Наступним місцем його роботи став театр Маяковського. Він грав там з Арменом Джигарханяном, Світланою Немоляєвої, Тетяною Дороніною, Євгеном Леоновим, Марією Бабанова та ін. Цей період творчого життя актора можна назвати найбільш плідним і успішним. Діапазон ролей, зіграних ним на сцені був широкий. Віктор Павлович працював в «Розгромі», «Дітей Ванюшина», «Бесіди з Сократом». У постановці «Людина з Ламанчі» він зіграв роль, що стала для нього улюбленою роль Санчо Панси. Він грав цю роль, прийшовши на зміну Євгену Леонову, проте зумів створити свій неповторний образ героя, якого відразу полюбив глядач.

У 1977-му Віктор Павлович повернувся назад в Малий театр. До того часу його творчі можливості вже були всім відомі, тому він почав грати з Царьовим і Анненковим – своїми колишніми вчителями. Там він зіграв масу цікавих багатогранних ролей у виставах: «Горе від розуму», «Король Лір», «Мій улюблений клоун», «Ревізор» та ін. В «Королі Лірі» йому дісталася нелегка роль блазня, якого він блискуче показав, зумівши створити образ блазня без блазенства.

Швидше за все, актор і далі працював у цьому театрі, але отримав пропозицію від режисера Фокіна, який прийшов до театру Єрмолової і збирався залучати туди цікавих драматургів. Йшов 1985-ий рік, змінювався час, актори хотіли грати щось нове. З участю Павлова в театрі пройшли вистави «Говори …», «Останній відвідувач» і «Другий рік свободи». Окремо треба сказати про постановку «Спортивні сцени 1981». Крім Павлова в ньому зіграло багато відомих акторів, у тому числі Тетяна Дороніна і Олег Меньшиков.

Згодом Павлов відчув, що інтерес режисера до нього почав пропадати. Він вважав, що в цьому випадку акторові слід піти з театру, що він і зробив. Віктор Павлович повернувся в Малий, де і пропрацював до кінця життя.

Павлов – затребуваний кіноактор

Весь час актор поєднував гру на сцені і часті зйомки в кіно. Йому вдалося стати одним з найбільш затребуваних і часто знімаються акторів, зумів створити понад 150 різних образів, завдяки чому став дуже популярний.

Актор Віктор Павлов багато знімався в комедіях Гайдая

Режисер Ташков, запросив ще маловідомого Павлова на роль у фільмі «Майор Вихор», ризикував, так як акторські можливості були йому невідомі. Там актором був зіграний офіцер-розвідник. У «Адъютанте його превосходительства» він знову зустрівся з Ташковим. Павлов працював і з таким іменитим режисером, як Станіслав Говорухін, знімаючись у став популярним кінофільмі «Місце зустрічі змінити не можна».

З його участю режисерами були зняті «Здрастуй і прощай», «Даурия», «Перевірка на дорогах», «Сутичка в заметілі», «Діти понеділка» та ін. Завдяки величезної працездатності і інтерес до Павлову режисерів, у творчому «просте» він практично ніколи не перебував.

Особисте життя Віктора Павлова

Із майбутньою дружиною Віктор Павлович познайомився на репетиції в театрі Єрмолової. Це була Тетяна Говорова. Вони прожили все життя. У них є дочка Олександра.

Павлов любив птахів. Він і в дитинстві, і вже, будучи актором, розводив поштових голубів. Так само, Віктор Павлович намагався частіше бувати на дачі, де часто порався в городі або в саду.

Коли у актора з’являвся вільний час, він із задоволенням ходив на полювання і риболовлю, захоплювався стендовою стрільбою. Ще одним його хобі було малювання. Олівці і папір завжди були при ньому. Він малював під час перерв між репетиціями і зйомками, переважно це були портрети його друзів і дружини, пейзажі.

Смерть Віктора Павлова Віктора Павлова

Актор після четвертого інфаркту сталася навесні 2006-го року, зумів повернутися до роботи, і був сповнений творчих планів, проте 24 серпня він помер.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: