Ім’я: Віктор Коклюшкін

Дата народження: 27 листопада 1945 р. (71 рік)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: письменник-сатирик

Вага: 59 кг

Зріст: 176 см

Біографія Віктора Коклюшкін

Відомий російський письменник-сатирик Віктор Коклюшкін відомий глядачам своїми пекучими монологами «Демократія», «Репетиція» і «Дурень», які виконує своїм неповторним гугнявим голосом, який став своєрідною візитною карткою гумориста. Однак про особу самого гумориста відомо куди менше, ніж про його творчості.

Дитинство і юність Коклюшкін

Майбутній сатирик народився в 1945 році в Москві. Свою трудову діяльність він почав досить рано, але з творчістю вона ніяк пов’язана не була, адже бажання стати письменником і прославитися у молодого Коклюшкін зовсім не було.

У 15 років він пішов працювати на фабрику, продовжуючи разом з тим вчитися в школі робітничої молоді. Після закінчення школи Віктор Коклюшкін віддав борг Батьківщині в лавах Радянської Армії, а потім знову робота, і знову навчання, тільки тепер це був видавничо-поліграфічний технікум і Вищі театральні курси Гітісу.

Віктор Коклюшкін - шарж

Епіграма на Віктора Коклюшкін

З ходою і особою неандертальця,

Так і з умишком зовнішності стать,

Він гумор свій висмоктував з пальця,

І сильно примудрився худать.

На шляху до слави Коклюшкін змінив безліч професій: слюсар, коректор, редактор, комендант у горвоенкомате, армійський старшина. Про свою роботу на фабриці і військову службу гуморист згадує з теплотою, а ті далекі роки вважає чи не найкращими у своєму житті. І все-таки відомий нам Віктор Коклюшкін саме як талановитий письменник-сатирик.

Шлях до слави: монологи й концерти Коклюшкін

В кінці 60-х Коклюшкін, як він сам запевняє, абсолютно випадково потрапив на останню смугу «Літературної газети». Так він став автором популярної сторінки «Клуб „Дванадцять стільців“». Але справжній успіх прийшов до починаючому сатирикові з виходом його на естраду.

У 1972 році Євген Кравинский виступив на сцені з розповідями, написаними Віктором Коклюшкіним. З його монологами виступали і інші артисти сучасної естради. У їх числі Клара Новікова, Євген Петросян, Володимир Винокур,Єфим Шифрін. У 1983 році Віктор Коклюшкін вперше з’явився на телеекрані.

Віктор Коклюшкін — Пробка + Амулет + Пологи (гумор) У передачі «Навколо сміху» він прочитав один з своїх сатиричних оповідань. У тому ж році Юхим Шифрін вперше виконав став надзвичайно відомий монолог «Алло, Люся!». Після нього поява Коклюшкін на блакитному екрані стало досить регулярним, і ні один гумористичний концерт не обходився без сатирика.

Віктор Коклюшкін як сценарист і літератор

За матеріалом для своїх монологів Віктору Коклюшкину далеко ходити не треба. Протягом усього життя він спостерігав різні етапи становлення російської держави: і розвивається соціалізм, і поступовий перехід до капіталізму, і сучасну демократію. Багато його монологи – оцінка подій, що відбулися, погляд зсередини людини, який може не тільки спостерігати, але і аналізувати.

Проте з часом численні мініатюри здатні скласти і цілком цілісний твір. На сьогоднішній день Коклюшкін може похвалитися непоганим бібліографією, що нараховує більше десятка книг. Найбільшим читацьким попитом користуються «Алло, Люся, це я!», «Забійна реприза» і «Стій, хто йде?!».

Віктор Коклюшкін — Гуманоїд-1991 Закінчив театральні курси Гітісу, Віктор Коклюшкін став повноправним «драматургом естради», як значиться у нього в дипломі, а це значить, що просто не міг не реалізувати себе в цій якості. Сатириком написані чотири сольних вистави.

Коклюшкін взяв участь у створенні радянського десятисерійного мультиплікаційного фільму «Чудовий Гоша», що виходив на екрани в 80-х роках.

Професійне визнання

За свої численні творчі роботи Віктор Коклюшкін отримав ряд престижних премій, в числі яких перша премія на Всесоюзному конкурсі гумористів в 1972 році, премія «Літературної газети» «Золотой теленок» в 1999 році, також сатирик двічі отримував премію Всесоюзного конкурсу з розмовною жанрами в 1985 і 1989 роках.

Особисте життя Віктора Коклюшкін

В таємниці свого особистого життя Віктор Коклюшкін намагається сторонніх не присвячувати. Проте достовірно відомо, що ось уже протягом довгих років відомий сатирик зберігає вірність своїй дружині Ельзі Злотник. Ельга також є творчою особистістю, зуміла реалізувати себе як письменниці, незважаючи на те, що перше освіту отримала в МИСИ, а друге на киноведческом факультеті Вдіку.

Віктор Коклюшкін одружений, у нього є двоє дітей

Віктор Коклюшкін двоє дорослих дітей: дочка Ельга Сепп, дружина відомого телеведучого Володимира Соловйова, і син Ян.

У своїй книзі «Гуморист» сатирик Коклюшкін зізнається, що «любить собак, кішок, коней і різних пташок теж», не дивно, що вдома у нього цілий звіринець, а одного разу Коклюшкину і його вихованцям пощастило стати героями програми «В світі тварин».

Творчість забирає чимало часу і сил, однак за визнанням сатирика найкращим відпочинком для нього служить нова робота, а професія, пов’язана з щільним гастрольним графіком, практично виключає далекі поїздки у відпустку.

Віктор Коклюшкін сьогодні

На сьогоднішній день Віктор Коклюшкін – успішний автор та щасливий сім’янин. Крім естрадних виступів, сатирик веде колонку в газеті «Аргументи і факти», де коментує актуальні для нашої країни події в характерній для себе іронічній манері.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: