Ім’я: Віктор Христенко

Дата народження: 27 серпня 1957 р. (59 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Челябінськ

Діяльність: державний діяч

Вага: 87 кг

Зріст: 180 см

Біографія Віктора Христенка

Дитинство Віктора Христенка

Батьківщина політика – місто Челябінськ. Його мама вийшла заміж після не сформованого першого шлюбу, від якого у неї залишилося двоє дітей. Віктор — перший її дитина від другого шлюбу. Батько був засуджений і просидів десять років у сталінських таборах. Діда по батькові свого часу розстріляли, а дід по матері був засуджений.

Закінчивши школу, Віктор став студентом політехнічного інституту. Закінчивши навчання, він отримав спеціальність інженер-економіст. Будучи пятикурсником, Віктор хотів вступити в партію, однак його не прийняли.

Початок кар’єри Віктора Христенка

Після отримання диплома молодий чоловік залишився в аспірантурі. Рік він пропрацював на кафедрі економіки машинобудування на посаді інженера ЕОМ. Протягом наступних десяти років колишній студент викладав у своєму інституті, дослужившись до завідувача лабораторією ділових ігор.

Віктор Христенко вважається ветераном в Російському уряді

З 1990-го по 1991-ий Христенко був депутатом міськради. Він став на чолі постійно діючої комісії, яка займалася питаннями розвитку міста, був радником президії міськради, крім того — першим заст. голови міського комітету по економіці.

Робота в обласній адміністрації Челябінської області

У 1991-му році мер міста запропонував майбутньому політику стати заступником голови міськвиконкому і очолити комітет управління міського майна.

З 1994-го Віктор Борисович протягом двох років був заступником голови обладміністрації, через два роки він очолив ще й облкомитет управління майном.

У 1996-му Христенко став на чолі передвиборчого штабу в період виборів президента, був представником Б. Єльцина в своїй області. Його позиція була – проти комуністів. Як заявляв Віктор Борисович, він не хотів повернення старих порядків. В його області за Єльцина було віддано шістдесят два відсотки. Він здобув впевнену перемогу.

Робота в Уряді Віктора Христенка

Віктор Христенко відповідає на незручне запитання в ЮУрГУ (Челябінськ) 4.4.2013 Незабаром по рекомендації Анатолія Чубайса Віктора Борисовича призначено повноважним представником Президента в його рідній області. На цій посаді він пропрацював лише чотири місяці.

В цей час його обрали членом Політради НДР. І знову не обійшлося без рекомендації Чубайса, завдяки якому Віктора Борисовича призначили одним з його заступників. Так Христенко почав працювати в Міністерстві фінансів Росії. За час роботи він зумів показати себе вмілим регулювальником грошових потоків від центру до регіонів та назад.

Христенко навесні 1998-го на запрошення Сергія Кирієнко увійшов в його кабінет, зайнявши посаду заступника Голови Уряду. У тому ж 1998-му він опинився в Президії Уряду Росії.

Разом з А. Чубайсом і Є. Гайдаром Віктор Борисович брав участь у розробці антикризової програми, однак результатів, які від неї очікували, вона не принесла. Після того, як кабінет Кирієнко пішов у відставку, новий кабінет Христенко вже не увійшов.

Христенко про євразійської інтеграції Восени 1998-го на посаді 1-го заступника міністра фінансів він очолив розробку проекту федерального бюджету. У травні 1999-го Віктор Борисович обійняв посаду першого заступника Голови Уряду. В його обов’язки входило курирування макроекономічних блоків і блоків фінансових. Коли кабінет Ст. Степашина пішов у відставку, він залишився на своєму посту, увійшовши в кабінет Ст. Путіна.

Під час того, як йшла підготовка президентських виборів, Христенко став на чолі штабу Володимира Путіна в рідній області. Влітку 2000-го він був введений до складу директорів ВАТ «Газпром». У кабінеті Касьянова він став заступником Голови уряду. У 2004-му цей кабінет пішов у відставку, виконуючи розпорядження Президента.

Віктор Христенко з другою дружиною Тетяною Голікової

Коли формувався кабінет Михайла Фрадкова, він увійшов до нього як Міністр промисловості і енергетики. З травня 2008-го Христенко був Міністром промисловості і торгівлі. Починаючи з грудня 2011-го року, він очолює ЄЕК і буде залишатися на цій посаді чотири роки. Христенко знаходиться в Уряді вже більше п’ятнадцяти років, його можна вважати довгожителем.

Особисте життя Віктора Христенка

Віктор Борисович вперше одружився ще в роки студентства. З майбутньою дружиною Надією вони познайомилися, перебуваючи на танцях в невеликому селі Челябінської області. Вже набагато пізніше сімейна пара придбала в тій селі будиночок в пам’ять про їх першому знайомстві.

Квартирне питання стояло дуже гостро на протязі майже одинадцяти років їхнього спільного життя. Вони жили у трикімнатній квартирі разом з батьками Віктора Борисовича. Там же народилися троє їх дітей. У них дві дівчинки і хлопчик. Коли мер Челябінська запропонував Христенко зайняти посаду заступника голови міськвиконкому, він погодився лише за умови, що родині допоможуть вирішити квартирне питання. Вже через два місяці його сім’я в’їхала в двокімнатну квартиру вп’ятьох.

У 2003-му Віктор Борисович знову одружився. Його обраницею стала ТТатьяна Голікова. Головне захоплення Христенко, яке він проніс через все життя – це фотографія. Він почав нею займатися, будучи школярем.

Син Віктора Борисовича – Володимир, займається фармацевтичним бізнесом. Він був одружений на Єві Ланской, з якою стався розлучення. Суд і розгляд широко обговорювалася в ЗМІ.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: