Ім’я: Віктор Геращенко

Дата народження: 21 грудня 1937 р. (79 років)

Знак Зодіаку: Стрілець

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: Ленінград р.

Діяльність: банкір, фінансист

Вага: 96 кг

Зріст: 170 см

Біографія Віктора Геращенко

Віктор Володимирович Геращенко – легендарний фінансист, чотири рази займав посаду голови правління головного державного банку: до розпаду СРСР – Держбанку Радянського Союзу, після припинення його існування – Центробанку РФ, останній голова оголошеної банкрутом нафтової компанії ЮКОС.

Геращенко Віктор Володимирович

У фінансових колах підкреслюють високий авторитет банкіра, причому не тільки серед російських професіоналів банківської справи, але і в міжнародних структурах, де йому довелося представляти країну – в МВФ, в Європейському банку реконструкції та розвитку, МАГИ (відділенні Всесвітнього банку з надання гарантій інвесторам) та інших.

Дитинство і родина Віктора Геращенко

Майбутній відомий банкір з’явився на світ 21 грудня 1937 року в Північній столиці. Його батько, Володимир Сергійович, керував фінансово-економічним інститутом, а коли синові виповнилося 11 років, був призначений на пост заступника голови Держбанку СРСР. За словами президента Асоціації російських банків Сергія Єгорова, він був людиною високої ерудиції і широких, прогресивних поглядів.

Віктор Геращенко з батьками, братами і сестрами (праворуч)

Сім’я у них була багатодітною. Спочатку у мами, Анастасії Василівни, народилися дві дівчинки-близнючки, потім – Віктор з братом (теж двійня), а потім – молодша сестра. За розповідями рідних, батько, забираючи дружину з пологового будинку в третій раз, здивував персонал питанням: «Де ще одна донька?» – настільки звик, що діти з’являлися у них відразу «в парі».

Дитячі роки Віті збіглися з трагічним періодом Великої Вітчизняної Війни. Сім’ю евакуювали в Казань, потім вони переїхали в Куйбишев (нині Самара), а в 1944 році – в Москву. Вони добиралися до нового місця проживання в інкасаторському залізничному вагоні, в дорозі гралися з сестричкою прямо на мішках, в яких позвякивали гроші. Можна навіть сказати, як пізніше зазначав Геращенко, відомий своїм чудовим почуттям гумору, що в той самий момент він і вирішив стати банкіром.

Молодий Віктор Геращенко (ліворуч)

Свого тата діти бачили вдома дуже рідко – все госсотрудники, що належать до керівного складу, працювали з ранку до пізньої ночі. Спілкувалися вони в основному по неділях. Зате до них часто приходили в гості друзі і знайомі, пили разом чай або домашнє вино, мама готувала фірмовий пиріг з капустою. Віті подобалися такі посиденьки, хлопчику цікаво було слухати розповіді і повчальні історії дорослих.

Початок кар’єри Віктора Геращенко

Спочатку хлопець планував стати юристом, але потім, прислухавшись до поради одного з родичів, вступив у фінансовий інститут. У 1960 році він закінчив навчання у Вузі і потрапив в Держбанк, де був призначений бухгалтером в управлінні проведення закордонних операцій, в 1961 році перейшов у «Внешторгбанк».

Перспективний фінансист Віктор Геращенко

У 1963 році Віктор Володимирович стажувався в Московському народному банку (МНБ, Moscow Narodny Bank), заснованому у Великобританії, де отримав вражаючий обсяг знань про функціонування іноземних банківських систем. Повернувшись на батьківщину, молодий банкір був призначений начальником відділу в Зовнішекономбанку. Відмінно зарекомендував себе як керівник, у 1965 році він знову був направлений в лондонський МНБ. Там він швидко став його директором. У 1967 році фінансист зайняв пост заступника керівника філії цієї банківської установи в Бейруті, а два роки потому став його керівником.

У Москву фінансист повернувся в 1972 році, почавши трудову діяльність в якості заступника начальника управління Внешторгбанка, потім його голови. В 1974 році Віктор Володимирович вирушив у чергове закордонне відрядження, щоб очолити у Німеччині належить СРСР Ost-West Handelsbank. Він не знав німецької мови, але не міг відмовитися з тієї причини, що у керівника цієї установи стався інфаркт. У 1977 році його знову перевели керувати підрозділом МНБ – тепер у Сінгапур.

Віктор Геращенко справлявся з найскладнішими завданнями

Геращенко зазвичай направляли в ті відділення, які відчували труднощі з забезпеченням своєчасного виконання зобов’язань. З цими та багатьма іншими проблемами йому завжди вдавалося впоратися завдяки професіоналізму, рішучості, сильної волі, сміливості при прийнятті рішень. З цієї ж причини серед колег він отримав прізвисько Геракл, який, як відомо, зробив чимало сміливих подвигів.

У 1982 році досвідченого професіонала повернули з-за кордону, і він продовжив працювати у Зовнішекономбанку. Незабаром він зайняв посаду заступника голови правління. Потім, у 1989 році, Віктор Володимирович перейшов на роботу в Держбанк, очоливши його.

Після розпаду Радянського Союзу він залишився керувати головним банком, а разом з цим і всієї національної кредитно-банківською системою. Покинув фінансист цей пост вимушено, після подій, пов’язаних з обвалом вітчизняної валюти в 1994 році. Потім близько двох років він очолював Міжнародний Московський Банк. Після кризового 1998 року відбулося повернення банкіра в крісло глави ЦБ, яке він займав до 2002 року.

Віктор Геращенко: За що Путін посадив Ходорковського? Після відходу з поста він став депутатом Держдуми, а в 2004 році взяв на себе керівництво ЮКОСом, прагнучи врегулювати наявний конфлікт з керівництвом країни і врятувати підприємство.

Особисте життя Віктора Геращенко

Екс-глава Центробанку одружений. Зі своєю супутницею життя, Ніною Геращенко (в дівоцтві Дроздковой), він познайомився в період спільного навчання в Московському фінансовому інституті. Пара виховала двох дітей. У 1961 році на світ з’явилася донька Таня, в 1969 – син Костя.

Віктор Геращенко та його дружина Ніна

Дочці довелося відвідувати дитячий садок в Лондоні, дошкільний заклад радянського торгпредства, тому що віддавати дітей в місцевий сад (щоб дитина вчила мову) радянському банкіру було заборонено. У школу ж Тетяна пішла вже в Лівані. Їй дуже подобалося вчитися, і саме там вона вирішила стати вчителькою початкових класів.

Коли голова сім’ї одержав призначення в Німеччину, дружина з дітьми залишилися в Москві. Він дуже сумував, відчував себе самотнім, жалкував, що діти дорослішають без нього, хоча намагався хоча б раз на місяць бувати вдома. Коли Віктора перевели в Сінгапур, він обов’язково летів в центральний офіс у Британії через Москву, щоб побути з родиною 2-3 дні.

Віктор Геращенко живе в Підмосков'ї

Діти відвідували звичайну школу у Філях, вчилися добре. Подорослішавши, Таня вступила до педінституту, на останньому курсі вийшла заміж, 4 роки працювала в школі. Після перерви, пов’язаної з народженням дитини, з-за низької учительської зарплати вона перекваліфікувалася на працівника фінансового сектора. Закінчивши бухгалтерські курси, Тетяна стала бухгалтером в страховій компанії.

Син довго грав у регбі, але спортивній кар’єрі за порадою батька волів надходження в економічно-статистичний інститут. На другому курсі його забрали в армію. Служив у морській піхоті на Півночі. Демобілізувавшись, перевівся на вечірнє відділення, одружився, працював у кредитному відділі одного з банків.

Діти подарували дідусеві чотирьох онуків-хлопчиків – двох – донька, двох – син. Старші онуки вже продовжили сімейну династію фінансистів – один вступив в МЕСІ, другий – в банківську школу.

Родина Віктора Геращенко

Віктор Володимирович проживає в Підмосков’ї і вважає найкращим відпочинком для себе – коли випав сніжок, взяти в руки лопату і розчистити доріжки у дворі.

Віктор Геращенко сьогодні

Легендарний банкір у день свого 75-річчя просив гостей, запрошених на святкування ювілею, замість подарунків надати підтримку благодійної організації «Подаруй життя», організованій Діною Корзун і Чулпан Хаматової і збирає кошти для допомоги онкохворим дітям.

Віктор Геращенко про кризу Професіонал найвищого класу в одному з інтерв’ю 2016 року зазначав, що складна ситуація у вітчизняній економіці затягнеться надовго, потребує серйозної і тривалої перебудови. Але банківську систему, на думку екс-банкіра, необхідно реструктуризувати негайно, удосконалювати і підлаштовувати під нові реалії законодавство, кардинально міняти стратегію кадрового забезпечення з розробкою прогресивної політики добору і підготовки кваліфікованих працівників фінансової сфери.

Екс-глава Центрального Банку – почесний доктор економічних наук, має почесну професорську науковий ступінь і ряд нагород, включаючи Орден Пошани», ордена «За заслуги перед Вітчизною» III та IV ступенів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: