Ім’я: Віктор Черномирдін

Дата народження: 9 квітня 1938 р.

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Тигр

Місце народження: с. Чорний Отрог, Оренбурзька обл.

Дата смерті: 3 листопада 2010 р. (72 роки)

Діяльність: державний діяч, політик

Біографія Віктора Черномирдіна

Віктор Степанович Черномирдін – видатний російський політик і реформатор, колишній радник і спеціальний представник глави держави, посол в Україні, прем’єр-міністр, творець «Газпрому».

На всіх своїх високих посадах він був неперевершеним авторитетом, здатним мислити стратегічно, бути генератором ідей, джерелом енергії і сили. Знаменитий лідер здійснював керівництво виконавчою владою в складний етап розвитку нової Росії – в період хаосу, бідності населення, важких рішень і політичних інтриг. За значущістю в історії країни його порівнюють із видатними Петром Столипіним і Сергієм Вітте.

Черномирдін Віктор Степанович

До 75-річчя з дня народження представника влади «з людським обличчям», дотепні вислови якого стали основою крилатих виразів і міцно увійшли у фольклор (наприклад, «хотіли як краще, а вийшло як завжди»), був випущений документальний фільм «ЧВС» (як його прозвали колеги та журналісти) і «У харизмі треба народитися».

Дитинство Віктора Черномирдіна

Віктор Черномирдін народився 9 квітня 1938 року в станиці Чорний Отрог, заснованому українськими переселенцями, козаками, в Оренбурзькій області. Рідні Віті були простими трудівниками. Тато, Степан Маркович, в 1943-му році повернувся з фронту після поранення і працював шофером, мати, Марфа Петрівна, була доброю і чуйною жінкою. В їхній сім’ї було троє синів і дві дочки. Згодом всі п’ятеро дітей отримали вищу освіту.

Віктор Черномирдін в молодості

Дитячі роки майбутнього прем’єра припали на період Великої Вітчизняної Війни і супроводжувалися роботою з малих років, нестатками і нестачею їжі. Тому співучасть і праця стали основою його світогляду і життєвим кредо.

Початок кар’єри Віктора Черномирдіна

У 19 років Віктор Степанович став робочим нафтопереробного підприємства у місті Орськ. Строкову службу він пройшов у Приморському краї – був техніком ВПС на аеродромі. Демобілізувавшись у 1960-му році, він повернувся на свій завод. Через рік він став членом КПРС, ще через рік – в Куйбишеві (Самарі) поступив до політехнічного ВНЗ.

Віктор Черномирдін починав кар'єру з низів

Завершивши навчання в 1966-му році, Черномирдін працював в міськкомі КПРС Орська. У 1972 до знань інженера-технолога він додав диплом економіста, закінчив Всесоюзний заочний політехнічний інститут (ВЗПИ) заочно.

У 35 років Черномирдін зайнявся спочатку інженерної, а потім керівною діяльністю на Оренбурзькому газопереробному підприємстві. У 40-річному віці він повернувся на партійну ниву в підрозділ ЦК, відповідає за управління станом важкої індустрії. У 1981-му році, захистивши дисертацію, партпрацівник отримав вчений ступінь кандидата технічних наук.

Висловлювання Віктора Черномирдіна Через рік він був призначений заступником голови Мінгазпрому, а в 1983-му році — начальником даного відомства в Тюмені. В той період він познайомився з Борисом Єльциним, який займав пост першого секретаря обкому партії Свердловська (Єкатеринбурга). З 1985 по 1989 рік він вже очолював Міністерство газової промисловості СРСР, в 1986-90 роках став членом ЦК партії, в 1989-92 рр .. – голова держконцерну «Газпром», створеного на базі відповідного міністерства.

Молодий політик Віктор Черномирдін

Далі з 1992 року він став заступником голови уряду, а ще через рік – вже головою. Серед високих постів Черномирдіна – членство у раді безпеки РФ в 1992-98 роках.

У 1995-му році в Буденовске політик не допустив загибелі більшості заручників, домовившись з терористами (пізніше він став почесним громадянином цього міста). У цей рік він став лідером руху «Наш дім — Росія» (НДР), а в наступному – був переобраний главою виконавчої влади, а також виконавцем обов’язків президента Росії в період проведення оперативного лікування серця Єльцина. У 1998-му році відбулася відставка Черномирдіна з його високої посади.

Перли Віктора Черномирдіна прославили його

Через рік досвідчений парламентер від імені вищої влади держави займався питаннями врегулювання подій в Югославії (пізніше описаному ним книзі «Виклик»), будучи висунутим за цю діяльність кандидатом на Нобелівську нагороду. Він також став думським депутатом і головою «Газпрому».

Одне з останніх інтерв’ю Віктора Черномирдіна З 2001 року понад 8 років видатний політик був главою диппредставництва РФ в Україні і спецпредставником лідера держави у сфері російсько-українських торговельних зв’язків. У 2001-му році він був удостоєний українського титулу «Людина року». Посол був з роду справжніх козаків, дотримувався їх традицій, особливого ставлення до праці, рідної землі, до близьким людям. Він пишався тим, що йому присвоїли звання козацького полковника в Оренбурзі і запорізького генерала, нагородженого знаком «Козацької слави».

Особисте життя Віктора Черномирдіна

Віктор Степанович був одружений на Валентині Федорівні. Вони разом навчалися в Технічному училищі міста Орська, а познайомилися у спільних друзів. Всього через пару місяців після знайомства в кінці 1961 року вони одружилися.

Віктор Черномирдін з дружиною Валентиною прожив разом майже півстоліття

Через рік після весілля народився старший син Віталій. У 1970 році народився другий син Андрій. Дружина політика була українкою, любила співати, записала два аудіодиску. Вона померла ранньою весною 2010 року. Разом вони прожили півстоліття.

Віктор Черномирдін з синами

Обидва сини пішли по стопах батька, закінчивши Московський інститут нафтохімічної і газової промисловості ім. І. М. Губкіна (МИНХиГП). Обидва працювали в підрозділах «Газпрому». Віталій Черномирдін з 2000 року очолює Регіональний громадський фонд Черномирдіна «Підтримка і розвиток середнього класу». Його брат займається власним бізнесом і є Головою Міжнародного Шолоховського комітету.

Сини подарували Віктору Степановичу 2 онуків та 2 онучок: Марія, Андрій, Анастасія, Віктор. У політика також народився правнук Дмитро.

Родина Віктора Черномирдіна

Політик любив полювання, вболівав за «Спартак» і ЦСКА, віддав в дар Російській госмузею рідкісні рукописи «Тихого Дону» Шолохова, допомагав рідному селу і школі, брав участь у зведенні сільської церкви. До легенд про свій стан в 5 мільярдів доларів він ставився з посмішкою, як до звичайних жартів.

Останні роки життя і смерть Віктора Черномирдіна

Лідер держави Дмитро Медведєв влітку 2009 року призначив політика особистим радником і спецпредставником з проблем взаємодії з СНД в економічній сфері.

Черномирдін — власник великої кількості нагород. Він був володарем почесного професорського звання Самарського ГТУ, Бриджпортского (США), Братиславського (Словаччина) університетів, МДУ, ЛДУ та інших. Серед почесних відзнак політика-патріарха – «За заслуги перед вітчизною» I-IV ступенів, орден Дружби, українського ордена князя Ярослава Мудрого, Парасата (Казахстан) і безліч інших.

Смерть дружини стало причиною смерті Віктора Черномирдіна

Видатний державний діяч пішов з життя внаслідок інфаркту міокарду у 3 листопада 2010 року на 72 році життя. Він похований на Новодевечьем кладовищі поряд з могилою коханої дружини, догляд якої важко переживав. Його кращий друг, Іван Шепелєв, висловив думку, що він просто не зміг жити без своєї другої половинки, тому «згорів» за півроку після її смерті.

Володимир Путін перед початком наради висловив свої співчуття: «Віктор Степанович Черномирдін був не просто главою уряду протягом декількох років. Віктор Степанович, безумовно, був великим політичним діячем нашої країни і справжнім патріотом Росії. Він багато зробив для становлення нашої країни і для розвитку її економіки, соціальної сфери, для зміцнення її зовнішньополітичних позицій».

Смерть Віктора Черномирдіна Істинний герой політичного Олімпу збирався організувати в рідному селі музей його історії, але не встиг реалізувати свої плани. Тепер на батьківщині екс-прем’єра і дипломата у травні 2014 року відкрито його історико-меморіальний музей. Серед експонатів установи – його кабінет, будучи прем’єр-міністром, фотографії з сімейного архіву, колекції рідкісних книг, картин, холодної та вогнепальної зброї, предмети побуту та культури козацтва, 22-х унікальних автомобілів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: