Ім’я: Віктор Авілов

Дата народження: 8 серпня 1953 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 21 серпня 2004 р. (51 рік)

Діяльність: актор театру і кіно

Біографія Віктора Авілова

Віктор Авілов — це цікавий актор з не менш цікавою долею. У його житті було безліч яскравих подій, непересічних звершень і кар’єрних перемог. Однак найцікавіше – це те, що в юності наш сьогоднішній герой навіть і не думав про професії театрального актора. На сцені він виявився майже випадково. Але саме цей життєвий поворот став найважливішою подією у долі цього чудового і неординарного артиста.

Дитинство і родина Віктора Авілова

Віктор Васильович Авілов з’явився на світ 8 серпня 1953 року в місті Москва. Його батьки були простими робітниками, а тому з самого дитинства майбутній актор не міг і замислюватися про яскраву театральну кар’єру. Його юність пройшла в підмосковних дворах в районі селища Вострякової. Тут він заробив собі славу головного нехлюя, а тому в якийсь момент навіть його власні батьки махнули на нього рукою.

Актор Віктор Авілов в молодості встиг відслужити в армії

Після закінчення радянської школи майбутній актор відправився в Московський індустріальний технікум. Слідом за цим була служба в Радянській армії, де Віктор Авілов зумів отримати водійські права і потрібну категорію. Як вже зазначалося вище, в даний період часу наш сьогоднішній герой не тільки не думав про роботу в театрі, але навіть і не цікавився театральним мистецтвом як таким.

Як зізнається сам актор, в той період він взагалі був дуже вітряним хлопцем. Працював на різних установах лише за кілька місяців. Подібний розклад міг дозволити йому не втрачати трудовий стаж і не отримати статтю про «тунеядство». Знаючи це, Віктор Авілов завжди дуже вправно користувався цією лазівкою. Працював скрізь менше року, а потім влаштовував собі черговий затяжний відпустку.

Що стосується робітничих спеціальностей, то в цьому плані спектр інтересів майбутнього актора був дуже великий. Він був шофером на Мазі, проводив роботи систем автоматики і контролю, займався монтажем обладнання.

Лише кілька років потому в житті нашого сьогоднішнього героя, нарешті, з’явився театр. У студії театральної самодіяльності його привели друзі і здорова дещиця цікавості. Вся справа в тому, що в той період самодіяльний театр став проводити заняття в безпосередній близькості від його будинку в селищі Вострякової. Керівником трупи був відомий педагог Валерій Беляковіч. Саме він вперше і розгледів у Вікторі Авилове великий талант.

Таємничий Віктор Авілов Наш сьогоднішній герой почав займатися під його керівництвом, а вже дуже скоро отримав свою першу головну роль в постановці «Кабала святош». До цього в кар’єрі актора-початківця були і інші цікаві ролі. Однак саме ця робота принесла Віктору Авілову найбільший успіх. Дуже скоро самодіяльна студія була перетворена в Театр на Південно-Заході. У 1979-му році наш сьогоднішній герой був офіційно прийнятий на роботу в якості «Інструктора відділу культури».

Незабаром Віктор Авілов виконав на сцені свого театру безліч інших яскравих ролей, а після цього вступив на Вищі режисерські курси, де згодом кілька років удосконалював свою майстерність. Цей навчальний заклад наш сьогоднішній герой закінчив у 1986-му році, виконавши в якості дипломної роботи одну з головних ролей у своєму першому фільмі – «Пан оформлювач». Вельми примітно, що картина була знята в жанрі фільму жахів, який був досить рідкісним явищем для радянського кінематографа.

Зоряний шлях актора Віктора Авілова: фільми і театр

Наприкінці вісімдесятих років Віктор Авілов органічно поєднував ролі в кіно з роботою в театрі. У 1987-му році він зіграв роль «Гамлета» в рамках Единбурзького театрального фестивалю, а вже кілька місяців по тому знявся у фільмі «В’язень замку Іф». Ці роботи принесли йому величезний успіх.

Віктор Авілов — останнє інтерв’ю Британська преса назвала постановку радянського театру найкращою серед іноземних робіт. Не меншу популярність акторові приніс і названий кінофільм, мав величезний успіх у радянському прокаті. Саме в цей період невеликий зал Театру на Південно-Заході став буквально ломитися від натовпів захоплених глядачів. У цей період, здавалося, вся Москва хотіла на власні очі побачити відомого «графа Монте-Крісто».

Згодом актор багато знімався в кіно і часто з’являвся на сцені рідного театру. Його неодноразово намагалися переманити кращі театри Москви і Санкт-Петербурга, однак, Віктор Авілов завжди залишався вірним рідній сцені і своєму наставнику Валерію Беляковичу.

Що стосується його екранних ролей, то їх також завжди було предостатньо. У дев’яності роки наш сьогоднішній герой виконав головні ролі в картинах «Маскарад», «Сафарі №6», «Зимова вишня» (2,3), а також у продовженні культового «блокбастера» «Мушкетери двадцять років потому». В останній картині також знімалися Михайло Боярський, Ігор Старигін, Катерина Стриженова і інші зірки. За ці і багато інших яскраві роботи Віктору Васильовичу було присвоєно звання Заслуженого артиста Російської Федерації.

Віктор Авілов в останні роки, причини смерті

У двотисячні роки актор почав зрідка приймати пропозиції інших театрів. Він з’явився на сцені Театру націй, Театру клоунади, театру Арт-Хаус. На сцені даних театрів він виконав безліч цікавих ролей, не забуваючи водночас і про рідному Театрі на Південно-Заході.

Причиною смерті Віктора Авілова став рак

На початку 2000-х в якості режисера і хореографа (!) він поставив кілька цікавих спектаклів. Крім того, в цей період їм була створена власна театральна школа, що діяла при театрі «Киноспектакль».

Однак її керівником Віктор залишався недовго. У 2004-му році у нього почалися сильні болі в спині, а через деякий час був знайдений рак печінки. У серпні того ж року артист помер.

В даний час його могила знаходиться на Востряковському кладовищі.

Особисте життя Віктора Авілова

Віктор Авілов був три рази одружений. Про першій його дружині практично нічого не відомо. А ось інформацію про двох інших жінок все-таки вдалося відшукати. Друга дружина актора працювала з ним в одному театрі. В результаті їх відносин на світ з’явилися дві дочки, проте це не утримало сім’ю від розпаду.

Під час зйомок нового фільму Віктор зустрів в Одесі свою третю дружину, яка працювала асистентом режисера. Залишивши сім’ю, актор пішов до неї. Разом вони жили до кінця його життя.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: