Ім’я: Вероніка Скворцова

Дата народження: 1 листопада 1960 р. (56 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Діяльність: держ. діяч, міністр охорони здоров’я РФ

Вага: 62 кг

Зріст: 162 см

Біографія Вероніки Скворцової

Вероніка Ігорівна Скворцова – глава Моз РФ, членкор РАМН, лікар-невролог вищої кваліфікаційної категорії, доктор наук.

Скворцова Вероніка Ігорівна

В якості виконавчого директора Всесвітньої федерації неврологічних товариств вона очолювала групу експертів щодо комплексу заходів по боротьбі з інсультом, захисту головного мозку від ураження своєчасним впливом. На початку 2000-х вона розробила концепцію по боротьбі з патологіями судинної системи, стала частиною національної програми підвищення якості надання медичної допомоги «Здоров’я».

Дитинство і родина Вероніки Скворцової

Майбутній чиновник від медицини народилася в Москві 1 листопада 1960 року в родині потомствених лікарів. Її прапрадід викладав в Петербурзькій медичній академії, прабабуся була випускницею жіночих медкурсів, перетворених згодом в університет, який став основою при створенні Другого Московського ордена Леніна державного медінституту (МОЛГМИ). Батько був викладачем у цьому навчальному закладі у званні професора на кафедрі нервових захворювань.

Батьки Вероніки Скворцової були медиками

Після спецшколи з математичним ухилом, закінченою з золотою медаллю в 1977 році, Вероніка стала студенткою саме цього Вузу. Хоча, слід визнати, що їй, крім медицини, завжди подобалася також класична музика, особливо Рахманінов, тож дівчина професійно займалася грою на фортепіано.

Проте серед її пріоритетів на першому місці все ж була медицина. За словами нинішнього члена уряду, в їх роду було 4 покоління лікарів, і вона збиралася стала п’ятим. Ще з юності її дуже захоплювали питання будови головного мозку. Вона вже тоді цікавилася відкриттями вчених щодо взаємодії між окремими його галузями, знайомилася з появою в ті роки монографіями нейрохірурга Вайлдера Р. Пенфилда про структурно-функціональної організації кори мозку. Цим питанням вона вирішила присвятити життя.

Медична кар’єра Вероніки Скворцової

Другий мед Скворцова закінчила в 1983 році з відзнакою, як і школу. Ще студенткою вона займалася науковою роботою на кафедрі батька, публікувала результати своїх досліджень. Там же вона залишилася працювати після того, як пройшла навчання в ординатурі, аспірантурі і в 1988-му стала кандидатом наук.

Сім'я Вероніки Скворцової допомагала їй у кар'єрі

Працюючи асистентом, в 1993 році вона захистила докторську дисертацію і стала, за даними мас-медіа, наймолодшою у світі жінкою з вищої науковим ступенем.

Паралельно з основною роботою в інституті, вона займалася керівництвом нейрореанимационной службою у столичній клініці. У 35 років Вероніка вже викладала в званні доцента, у 37 років став завкафедрою, а в 39 – професором.

Такий карколомний кар’єрний зліт часто піддавався критиці з боку менш успішних колег, які справедливо сумнівалися в реальності його здійснення без підтримки зі сторони.

Політична кар’єра Вероніки Скворцової

У 1999 році Вероніка Скворцова стала одним з авторів ідеї організації асоціації інсульту, оголошеним ВООЗ глобальною епідемією. У 2004-му вона була обрана членкором Академії Наук, у 2005-му очолила профільний НДІ, де була розроблена та впроваджена в ряді областей програма по боротьбі із захворюваннями судин, на частку яких припадає більше половини смертей на планеті.

В ході антиинсультных заходів рекомендувалися і масово здійснювалися дослідження мозку за допомогою томографії. Проте недоброзичливці відзначали, що ці акції супроводжувалися безпрецедентним розкраданням коштів, виділених державою на покупку дорогого устаткування.

Інтерв’ю Вероніки Скворцової В 2008 році пані Скворцова отримала посаду заступника міністра охорони здоров’я і соцрозвитку, хоча відзначала в інтерв’ю, що навіть не мріяла, що її безпосереднім начальником може коли-небудь стати не головлікар, а президент країни. Перебуваючи на посаді, вона займалася куруванням розробки законодавчих актів у сфері охорони здоров’я, проявила самовідданість при наданні допомоги потерпілим в результаті грузино-осетинського конфлікту, отримавши в нагороду за це орден Пошани.

Особисте життя Вероніки Скворцової

Вероніка Скворцова одружена доцентом машинобудівного університету Гіві Надарейшвили. Він так само є гендиректором «НТЦ модернізації серійних виробництв» і засновником низки компаній у різних сферах діяльності (виробництва автозапчастин, науково-технічних досліджень, будівництва та архітектури, консалтингу, здачі в оренду нерухомості).

У пари є син Георгій, який продовжив династію – закінчив школу з відзнакою і Другий мед, перетворений в 1991 році в Російський державний медуніверситет, і працює лікарем-неврологом.

Перша леді вітчизняної охорони здоров’я зазвичай так бездоганно ввічлива, що деякі починають підозрювати її в нещирості. Вона придбала досвід роботи з людьми ще в студентські роки, коли була секретарем комсомольської організації факультету, уміє наполягти на своєму рішенні, не провокуючи протистоянь і конфліктів.

На питання Познера про те, коли вона бреше, пані Скворцова відповіла, що ніколи. Вона цінує В людях найбільше доброту, любить слухати музику, спілкуватися з онуком і гуляти з собакою.

Вероніка Скворцова сьогодні

У 2011 році заступник міністра зазначала, що впровадження в РФ нових форм боротьби з серцево-судинними захворюваннями знизило летальність від інсульту з 80 відсотків (коли з п’яти хворих вмирали четверо) до 20.

Вероніка Скворцова: смертність від інсультів знизилася в 2 рази Після реорганізації міністерства охорони здоров’я і соціального розвитку (поділу на Моз і Мінпраці) в 2012 році вона очолила міністерство охорони здоров’я, остаточно змінивши роботу лікаря на посаду чиновника. Міністр і визнаний авторитет в медичному співтоваристві вважає, що накопичені проблеми у сфері охорони здоров’я, в Росії можна вирішити послідовними діями.

З моменту її призначення урядом проводяться реформи охорони здоров’я, був схвалений антитютюновий закон, заплановані поправки в законодавство в частині проведення медоглядів, мотивації до спорту, здорового способу життя. Вона також підтримала ініціативу оновлення навчальних програм учнів і студентів медичних навчальних закладів, проведення переатестації їх викладацького складу.

Міністр охорони здоров'я Вероніка Скворцова

Глава Мінохоронздоров’я є автором понад чотирьох сотень наукових досліджень, володарем семи патентів, займає посаду головного редактора російської версії журналу Stroke («Інсульт»), науковим консультантом найстарішого вітчизняного медичного видання «Журнал неврології і психіатрії їм.С.С.Корсакова».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: