Ім’я: Веніамін Смєхов

Дата народження: 10 серпня 1940 р. (76 років)

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Дракон

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор, письменник, режисер

Вага: 92 кг

Зріст: 186 см

Біографія Веніаміна Смєхова

Веніамін Смєхов – талановитий актор, режисер і телеведучий. Глядачі найбільше люблять його за роль Атоса у фільмі про трьох мушкетерів. Смєхов довгі роки був одним з провідних акторів театру на Таганці, а також зміг проявити себе і як сценарист, і як режисер.

Веніамін Смєхов полюбився публіці в образі Атоса

Дитинство і родина Веніаміна Смєхова

Веніамін Смєхов народився в Москві. Йому був лише рік, коли разом з мамою на два роки він поїхав в Кіровську область в евакуацію. У 1943-ем мати з маленьким Веніаміном повернулася в Москву, так як їй треба було продовжувати навчання в медичному інституті. Хлопчика ж вона була змушена віддати в дитячий сад, де він перебував шість днів в тиждень.

Веніамін Смєхов з мамою Марією Львівною

Смєхов вперше побачив батька, коли той у 1945-му році повернувся з війни. Батько Веніаміна Смєхова – професор економічних наук. Мати все життя працювала лікарем терапевтом. Дитинство Веніаміна пройшло на Другий Міщанській вулиці. Виховувався він, дивлячись на приклад батьків, які працювали за двадцять п’ять годин на добу, для яких на першому місці стояло не слово, а діло.

Актор Веніамін Смєхов свої перші ролі зіграв у театрі

У ранньому дитинстві Веніамін у мріях бачив себе шофером. Навчившись писати, він почав писати романи, а потім і вірші. Хлопчик ріс справжнім комсомольцем, просоченим радянською ідеологією, що в ті роки було цілком природно і правильно.

У Дзержинському районі столиці при Палаці піонерів був драматичний гурток, який відвідував майбутній актор. Йому довелося грати Євгенія Онєгіна, брати участь в «капусниках», читати вірші. Його нестримно вабила сцена, так як бути розкутим і безрозсудним він міг тільки в театрі.

Коли настав час вступати в інститут, він вибрав МХАТ і Щукінське училище. Вступивши відразу в два Внз, Смєхов вирішив залишитися в училищі імені Щукіна. Треба зазначити, що батьки Веніаміна наполягали на тому, щоб їх син вступав на журналістику або в літературний інститут. Смєхов ж рішення не змінив.

В училищі він потрапив на курс молодого майстра Володимира Етуша. З-за надзвичайної сором’язливості і закритості Веніаміна, Етуш наполягав на його відрахування. Смєхова перевели вільним слухачем на другий курс. Щоб залишитися в училищі, йому довелося навчитися пригнічувати природну сором’язливість. У квітні 1959-го року студента все ж відновили на курсі, більш того, Етуш поставив йому з акторської майстерності п’ятірку.

Дипломними виставами Смєхова були «Гаряче серце» і «Міщанин у дворянстві». Успішно закінчив театральне училище студент був зарахований в Куйбишевський театр драми.

Ролі Веніаміна Смєхова в театрі

У Куйбишеві Смєхов пропрацював два роки. Він встиг взяти участь у шести виставах. Крім того, актора зняли в телеспектаклі «Старий кухар».

Повернувшись у столицю, Веніамін довго не міг знайти роботу, із-за чого став подумувати про зміну професії. Незабаром його взяли в театр драми і комедії, керівником якого в той час був А. К. Плотніков. Там актор зіграв у п’яти постановках. У 1964-му році театр був офіційно перейменовано. Глядачі називали його «Театром на Таганці». Змінився і художній керівник, ним став Юрій Любимов. В оновленому театрі актор пропрацював двадцять один рік. За цей час Смєхов зіграв близько тридцяти ролей.

Веніамін Смєхов в молодості зіграв Атоса

Протягом двох років, після відходу Любимова з театру, Смєхов грав у театрі «Современник». Далі він знову повернувся в «Театр на Таганці», де донині лежить його трудова книжка.

Фільмографія Веніаміна Смєхова

Смєхов зіграв чимало ролей в кіно. Перша картина з його участю вийшла в 1968-му році. Це «Служили два товариша», де початківець кіноактор знявся в ролі Барона Краузе. У 1976-му Смєхов зіграв Смока у фільмі «Смок і Малюк», а також взяв участь у роботі над картиною «Середина життя».

Популярним кіноактором Смєхова зробив фільм про трьох мушкетерів, де йому дісталася роль Атоса. Він грав свого героя у всіх продовженнях, знятих набагато пізніше.

Актор так само зіграв доктора Стравінського в «Майстрі і Маргариті», кюре Максимена в «Пастці для самотнього чоловіка», Мустафу в картині «Алі-Баба і сорок розбійників».

Веніамін Смєхов — режисер

Веніамін Смєхов відомий і як режисер. Займатися режисурою він почав ще за часів роботи в «Театрі на Таганці», коли ним керував Любимов. Дебютною роботою Смєхова в якості режисера став фільм-вистава «Фредерік Моро». Так само його режисерськими роботами є «Лікар мимоволі», «Джентльмени з Конгресу» і «Сорочинський ярмарок».

Смєховим поставлено близько п’ятнадцяти телевистав і кілька диско-вистав, які вийшли на фірмі «Мелодія». В якості режисера ним поставлено кілька вистав за кордоном – в Америці, Ізраїлі, Чехії, Франції, Німеччини.

Книги Веніаміна Смєхова

Література займає особливе місце в творчій кар’єрі Смєхова. Він пише прозу. Його статті на театральну тему публікувалися в журналах і газетах.

Веніамін Смєхов зараз блискуче читає вірші і озвучує аудіокниги

У 1986-му році вийшла перша книга Веніаміна Смєхова, її назва – «один прекрасний день». Їм написана книга про Висоцького «Живий і тільки», а так само такі твори: «Коли я був Атосом…», «Скрипка майстри», «Театр моєї пам’яті» та ін. За свою роботу в галузі літератури Смєхов неодноразово був відзначений нагородами.

Особисте життя Веніаміна Смєхова

Першою дружиною Смєхова стала дівчина на ім’я Алла. Він познайомився з нею, будучи третьокурсником. Вона в той час навчалася в харчовому інституті. У шлюбі народилися дві дочки – Аліка і Олена. Олена закінчила інститут культури і присвятила себе заняття книжковою справою, Аліка ж стала відомою актрисою і співачкою.

У 1980-му році Смєхов одружився з Галиною Аксьонової, журналістці. Разом вони більше тридцяти років. Цей шлюб актор вважає щасливим.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: