Ім’я: Олексій Учитель

Дата народження: 31 серпня 1951 р. (65 років)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кролик

Місце народження: Ленінград

Діяльність: кінорежисер

Вага: 73 кг

Зріст: 170 см

Біографія Олексія Учителя

Олексій Юхимович Вчитель — відомий кінорежисер, сценарист, оператор, продюсер, народний артист Росії, заслужений діяч мистецтв Російської Федерації, засновник Санкт-Петербурзької кіностудії «Рок».

Дитинство і родина Олексія Учителя

Олексій Учитель народився 31 серпня 1951 року в місті Ленінград. Вчитель – це не псевдонім, а справжнє прізвище Олексія. Справа в тому, що в тих місцях, звідки родом батько Олексія, прізвища давалися за родом діяльності людини. Так що можна припустити, що один з його предків був за професією вчителем.

Батько Олексія за родом своєї діяльності теж був режисером, сценаристом і оператором. За своє життя він встиг зняти 22 фільму, багато з яких стали популярними. Серед відомих і запам’яталися робіт батька такі картини, як «Ленінград. Роки і звершення» і її продовження «Ленінград – місто-герой».

Олексій Учитель - легендарний режисер-документаліст

Олексій Учитель — легендарний режисер-документаліст Для Олексія Учителя вибір майбутньої професії був очевидний і не викликав жодного сумніву. Маленького Альошу батько часто брав на зйомки фільмів, і хлопчик з раннього дитинства міг спостерігати за роботою акторів і процесом створення кіно. Саме батько, яким так пишається Олексій Учитель, закохав сина в кинодокументалистику.

В 7 років батьки привели хлопчика в кинокружок Палацу піонерів. Пізніше Олексій захопився фотографією і міг годинами блукати вулицями з фотоапаратом і знімати міські пейзажі. Захоплення виявилося тимчасовим, незабаром все повернулося на круги своя.

Кар’єра Олексія Учителя в кіно, освіта і фільми

У 1969 році, закінчивши школу, він, за порадою батька, їде до Москви, щоб вступити до ВДІКУ на факультет режисерів-операторів документального кіно. Однак Альоша провалив іспити і цілий рік пропрацював асистентом оператора на студії документальних фільмів. Це дало можливість набратися досвіду, який став в нагоді в подальшому навчанні.

У 1970 році Олексій знову подає документи для вступу на факультет режисерів-операторів документального кіно і на цей раз стає студентом. У 1975 успішно закінчивши московський ВДІК, він повертається в рідний Ленінград, де влаштовується працювати на студію документальних фільмів.

У 1988 році Вчитель зняв моментально став популярним фільм під назвою «Рок в Росії», який розповідав про ще невідомих рок-музикантів Юрія Шевчука та Бориса Гребенщикове. Картина швидко стала популярною, про що свідчили високі касові збори. Цей документальний фільм зіграв поворотну роль у кар’єрі режисера.

Олексій Учитель про «Вісімці» В наступні роки Вчитель став пробувати себе не тільки в якості режисера і оператора фільмів, але й у якості сценариста. Його картина «Обвідний канал» отримала широке визнання. Фільм наводить на роздуми про межі між божевіллям і реальністю.

Режисер простежує зв’язок двох історичних епох і вплив проклять минулого на духовне життя місцевих жителів. У фільмі професійно поєднуються риси ігрового і документального кіно.

Визнання: нагороди Олексія Учителя

Початком роботи Вчителя у сфері художнього кіно стала кінострічка «Манія Жизелі», знята в 1996 році. Тут він є не тільки режисером, але і сценаристом. Працюючи над цією картиною, Олексій приходить до висновку, що режисер документального кіно і режисер художнього кіно – це дві різні по суті професії, хоча й дуже близькі по духу.

Фільм «Манія Жизелі» отримав головну нагороду на Кінофестивалі в Онфлері і був показаний на Канському фестивалі.

Пізніше був знятий художній фільм «Щоденник його дружини» про заплутаною і складною життя російського письменника Буніна, роль якого зіграв популярний актор і режисер Андрій Смирнов. Фільм був відзначений нагородами «Ніка — 2000» і міланського Міжнародного кінофестивалю. У цьому фільми грали такі актори, як Андрій Смирнов, Галина Тюніна, Євген Миронов.

Щоденник його дружини — Трейлер фільму (Реж. Олексій Учитель) У 2003 році вийшов на екрани фільм «Прогулянка», завоював головні призи Міжнародних фестивалів в Клівленді і Сіракузах.

У 2005 році фільм Вчителя «Космос як передчуття» завоював головну нагороду — «Золотого Святого Георгія» і «Золотого орла» за кращу режисерську роботу.

У 2008 році Олексій знімає новий фільм під назвою «Полонений». Ідея цієї картини була взята з твору Володимира Маканіна «Кавказький полонений». Суть картини в простій істині – у будь-якій ситуації треба намагатися знайти спільну мову і взаєморозуміння. Навіть закляті вороги можуть домовитися. Іноді це є єдиним шансом на порятунок.

Влітку 2008 року в Карлових Варах на 43-му міжнародному кінофестивалі фільм «Полонений» отримує нагороду «Кришталевий глобус».

Олексій Учитель – професіонал високого рівня, і, може бути, це пояснює його марнославство. Йому подобається і хочеться перемагати. Беручи участь в якомусь конкурсі, він спочатку налаштований на перемогу. Нагороди доставляють режисерові не тільки радість, але є невід’ємною частиною його життя. Адже режисер, як думає сам Олексій Учитель, повинен знімати не просто картини, а хороші картини, які подобаються глядачеві, і з цікавістю сприймаються критиками.

З 1990 року Олексій Учитель є засновником кіностудії «Рок», де і воліє знімати свої фільми. А ось озвучування картин, за вже сформованою традицією, проводить на кіностудії «Мосфільму».

Особисте Життя Олексія Учителя

Олексій Юхимович одружений і має двох синів. Його дружина – Кіра Саксаганская, разом з ним працює в студії «Рок».

Одне з найбільших захоплень в житті Вчителя – гра у великий теніс. Режисер знаходиться в хорошій спортивній формі. Незважаючи на зайнятість, він намагається грати хоча б два рази в тиждень і з задоволенням бере участь в аматорських змаганнях.

Олексій Учитель з дружиною Кірою Саксаганської

Олексій Учитель багато читає. Віддає перевагу не тільки читання сценаріїв, але і новинок літератури. Режисер зізнається, що читає не тільки для задоволення, але і для того, щоб підібрати новий матеріал для сценаріїв своїх майбутніх фільмів. Вчитель завсідник театрів. Але і тут режисер переслідує «корисливі» мети – шукає нові виразні обличчя, нових талановитих акторів.

Ще одним захопленням Олексія Юхимовича є все, що стосується великого футболу. Режисер вважає, що футбол і кіно в чомусь дуже схожі. А тренер з футболу — той же режисер, тільки на футбольному полі.

Олексій Учитель сьогодні

Сьогодні відомому режисеру, актору, сценаристу, оператору і продюсеру 62 роки. Але він ще енергійний та сповнений ідей і творчих задумів. Зараз маститий режисер працює над своїм новим проектом «Матильда», який буде присвячений легендарну балерину Росії Матильди Кшесінской.

Чимало часу приділяє Олексій Учитель громадській роботі. Він член правління Союзу кінематографістів Росії і дійсний член Російської академії кінематографічних мистецтв «Ніка».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: