Ім’я: Василь Уткін

Дата народження: 6 березня 1972 р. (44 роки)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Балашиха, Московська обл.

Діяльність: спортивний журналіст, актор, ведучий

Вага: 135 кг

Зріст: 199 см

Біографія Василя Уткіна

Василь В’ячеславович Уткін – спортивний телекоментатор і журналіст, артист, радіо — і телеведучий передач «Футбольний клуб», «Велике питання», співвласник інтернет-ресурсу Sports.ru.

Коментатор Василь Уткін

Він відомий провокаційними висловлюваннями й оцінками, що далеко виходять за рамки меж, допустимих в цивілізованому суспільстві і можливих з точки зору етики. Зокрема, у мас-медіа були оприлюднені його образливі заяви про футболістів Марата Ізмайлова, Роман Павлюченко, президента Білорусі Олександра Лукашенка. Щодо останнього, наприклад, на Sports.ru Уткін дозволив собі оголосити, що для підняття настрою хотів би вмочати його «головою в унітаз».

Дитинство Василя Уткіна

Епатажний шоумен народився 6 березня 1972 року в Балашисі в інтелігентній родині, де вже була дочка Ганна. Його батько присвятив життя науковим дослідженням у галузі фізики, мама – благородної професії лікаря, а дідусь – не менш важливою вчительській роботі.

Молодий Василь Уткін

Закінчивши школу, майбутній коментатор вступив на філологічний факультет Московського педагогічного університету. Проте вищої освіти він не отримав, так як на четвертому курсі, не здавши сесію, кинув навчання.

Початок кар’єри Василя Уткіна

Свою успішну трудову біографію в медіаіндустрії Уткін починав в 1992 році редактором «Політбюро», авторській програмі одного з творців телекомпанії «ВІD» Олександра Політковського. Робота в колективі справжніх професіоналів, у центрі передової думки і на дискусійного майданчику, де обговорювалися найактуальніші проблеми суспільства, стала для нього чудовим стартом і прекрасною школою. У 1993-му році, після «жовтневого повстання» в Росії, проект закрили.

Василь Уткін - початок кар'єри журналіста

З 1994 року Уткін перейшов з компанії «ВИД» на НТВ і п’ять років був ведучим щотижневої спортивної телепередачі «Футбольний клуб». Він представляв огляди матчів, інтерв’ю, бесіди із запрошеними гостями.

Перший репортаж Уткін провів під час матчу «Динамо» (Тбілісі) — «Торпедо» (Москва) в 1994-му році. Згодом його робота супроводжувалася частими конфліктами з ФК «Спартак», включаючи інцидент, що стався в 1997 році. Після критичного сюжету про головного тренера Олега Романцева, де він поставив під сумнів його професіоналізм, футболісти клубу повністю ігнорували передачу, перестали давати інтерв’ю телеканалу НТВ, настійно просили не ставити Уткіна коментувати ігри з їх участю.

Коментатор Василь Уткін: вибране Через два роки проект закрили. Серед версій причин події називався низький рейтинг, втома ведучого, реконструкція мережі мовлення, інтриги Савіка Шустера, який створював власну спортивну програму «Третій тайм». Як би там не було, програма знову стала виходити в ефір тільки в 2000-му (одночасно зі згаданим проектом Шустера).

Розквіт кар’єри Василя Уткіна

Коли в ранніх 2000-х журналіст був редактором спортивного відділу таблоїду «Газета», на нього стався напад. Йому встромили заточку в спину, коли він з ранку пішки йшов на роботу. Ззаду на нього налетів молодий чоловік, який два рази вдарив журналіста кулаком у спину, як здалося Василю. Він продовжив шлях на роботу, правда через кілька будинків його зупинив охоронець, вказавши на викрутку в його спині і кров. Коментатор поступив в Інститут імені Скліфосовського, де йому надали медичну допомогу. Важливі органи не постраждали, викрутка пробила тільки м’язи. Злочинця так і не знайшли.

Василь Уткін схуд на 85 кг

У той же часовий період Василь коментував показ світових та європейських Чемпіонатів, був кореспондентом видань «Радянський спорт», PROспорт. У 2004 і 2005-му році він був удостоєний телепремії «ТЕФІ» (аналога «Еммі») в категорії найкращого коментатора.

Розвиваючи нові напрямки діяльності, журналіст також почав вести розважальні передачі, включаючи телепроект «Стінка на стінку» на «Першому каналі», музичну програму «Земля-повітря» на ТВ-6, реаліті-шоу «Голод» на НТВ.

Василь Уткін розповідає анекдот Репортер продовжував виступати як ведучий «Футбольного клубу», він вже виходив не постійно, а тільки після ігор турнірів Ліги чемпіонів УЄФА. У 2006-му році керівництво НТВ вирішив відмовитися від продовження контракту на показ матчів з цією організацією, і програму знову закрили.

В наступному році телекоментатор ще більше розширив сферу реалізації своїх здібностей. Він зіграв роль кандидата на пост губернатора в комедійній стрічці «День виборів», знятого за однойменним вистави театру «Квартет І», на сцені якого раніше, в 2003-му році, він грав цього персонажа, брав участь у телегрі «Що? Де? Коли?», був у складі членів журі Вищої ліги КВН.

Василь Уткін у картині «День виборів»

У 2010 році Василь знову виступив в акторському амплуа. Він знявся в комедії «Про що говорять чоловіки», де присутній тонкий гумор і розумні з філософським підтекстом думки російської реальності. У вересні того ж року Уткін став головним редактором спортивних каналів » НТВ-Плюс.

Особисте життя Василя Уткіна

Василь Уткін не одружений, дітей не має. У 2003 році на телепередачі «Школа лихослів’я» він познайомився з дивовижною дівчиною, на якій згодом хотів одружитися. Однак їх стосунки тривали не довго, незабаром за її ініціативою вони розлучилися.

Василь зазначав в інтерв’ю, що довго з цього приводу переживав. Страждати ж він перестав після того, як злодії, які обікрали його квартиру, викрали його хрестильний хрестик. Наслідком цього, на думку Василя, нібито і стало те, що у нього зникли негативні емоції, і почалося нове життя.

Василь Уткін - ведучий програми «Велике питання»

При цікавих обставинах Уткін і обзавівся власним житлом. Відсутню частину грошей на покупку квартири він за одну ніч виграв у казино (більше 30 тисяч доларів).

У журналіста є кіт Родіон і дуже розумний і спритний єнот без прізвиська. За словами провідного ні до одного імені його привчити не вдалося.

Василь Уткін сьогодні

У 2013 році журналіст був співведучим в телевізійному проекті на СТС «Історія російського гумору», героями якого були Євген Петросян, Геннадій Хазанов, Михайло Жванецький, Єфим Шифрін, Володимир Винокур та інші, а також вів «Голеностоп-шоу» на телеканалі «Наш футбол» разом з Антоном Горіхом і Михайлом Шацем.

Василь Уткін і Віктор Гусєв у «Вечірньому Урганте» коментують паркування автомобіля В 2014-му році передбачалося, що Уткін буде вести репортаж з відкриття Ігор у Сочі і коментувати ряд змагань олімпіади, але здійсненню цих планів зашкодило стан його здоров’я після операції у нього пропав голос. Повернутися до роботи шоумен зміг тільки в березні, коли почалися зйомки гумористичній інтелектуальній передачі «Велике питання» на СТС. Він виступає в ролі ведучого і, за своїм розсудом, оцінює відповіді учасників.

У російських мас-медіа активно мусувалася скандал, що розгорівся у Уткіна з Тіною Канделакі, генеральним продюсером нового спортивного каналу «Матч ТВ» восени 2015 року. Коментатор вважає, що працювати під її керівництвом на національному спортивному телеканалі було б зрадою по відношенню до професії.

Василь Уткін і Тіна Канделакі не змогли спрацюватися

У сучасному технологічному та інформаційному світі журналістика зайняла одне з найважливіших місць серед інших професій. Вона вимагає від оглядачів найвищої майстерності в поєднанні з відповідними особистими якостями, надаючи значний вплив на формування у глядачів, слухачів, читачів уявлення про існуючих реаліях. Досягти належного рівня професіоналізму Уткіну допомагали Ганна Дмитрієва, Борис Майоров, Володимир Маслаченко, яких він вважає видатними майстрами і своїми вчителями. Спортивний коментар на телебаченні Василь називає унікальним жанром.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: