Ім’я: Василь Шукшин

Дата народження: 25 липня 1929 р.

Знак Зодіаку: Лев

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: с. Зростки, Алтайський край

Дата смерті: 2 жовтня 1974 р. (45 років)

Діяльність: письменник, актор

Біографія Василя Шукшина

Василь Шукшин – це людина, яку неодноразово називали самим «народним» режисером Радянського союзу. Його фільми розповідали про труднощі і радощі простого сільського побуту, а тому, розказані ним історії, завжди були дуже близькі звичайних глядачів. В якійсь мірі саме тому Василь Шукшин і його творчість стали справжньою віхою свого часу – якоїсь відміткою в історії СРСР, яка назавжди залишилася відображена в картинах великого автора.

У цій біографічній статті ми постараємося простежити за основними етапами творчості Василя Шукшина, а також розкрити деякі таємниці його життя і долі.

Ранні роки, дитинство і родина Василя Шукшина

Майбутній відомий режисер з’явився на світ у простій селянській родині. Його батько – Макар Шукшин – був розстріляний в часи колективізації. Мама ж – Марія Сергіївна – вийшла заміж вдруге і виховувала дітей від першого шлюбу спільно з новим чоловіком.

Всі рідні нашого сьогоднішнього героя були звичайними селянами, а тому в ранньому дитинстві Василь Шукшин навіть не розраховував на те, що колись зможе стати відомим режисером. Закінчивши «семирічку» у селі Зростки, він переїхав в місто Бійськ, де незабаром вступив в автомобільний технікум. У цьому місці майбутній режисер провчився два з половиною роки, однак диплому так і не отримав. У 1945-му році він повернувся у рідне село, де незабаром влаштувався працювати в колгосп. У цьому місці він пропрацював ще півтора року, проте в кінцевому підсумку знову вирішив змінити рід діяльності.

Василь Шукшин в молодості

У 1947-му році він став працювати слюсарем. У цій якості він об’їздив безліч міст і різних підприємств. Побував в Калузі, Володимирі, а також селищі Бутово, з якого його незабаром призвали в армію.

У 1949 році він надійшов на службу у Військово-Морський флот. У цій якості він служив у місті Балтійськ, а потім на Чорному морі. Вельми примітно, що саме у свої армійські роки Василь Шукшин вперше захопився творчістю. У вільні години він писав різні поеми та оповідання, які згодом читав своїм товаришам по службі.

Повернувшись у рідне село в 1953-му році, наш сьогоднішній герой екстерном закінчив середню школу і почав працювати вчителем російської мови, а потім директором сросткинской школи трудової молоді. Пропрацювавши на цій посаді всього кілька місяців, Василь Шукшин задумався про переїзд до Москви. Зібравши всі свої накопичення, він купив квиток на поїзд і вже незабаром прибув у столицю СРСР. У цьому місті наш сьогоднішній герой поступив на режисерський факультет Вдіку, а паралельно почав розсилати свої розповіді на різні літературні видання. Таким чином, в 1958-му році відбувся письменницький дебют нашого сьогоднішнього героя – в журналі «Зміна» був надрукований його перший оповідання «Двоє на возі».

Пам'ятник Василю Шукшину

Життя в мистецтві: Василь Шукшин в літературі та кіно

Згодом Василь Шукшин часто писав різні повісті та оповідання. В його бібліографії значиться всього два повних роману, однак величезна кількість повістей і оповідань з лишком компенсує цю обставину. Паралельно з літературною творчістю, Василь Шукшин також часто працював у кіно. У 1956-му році він зіграв епізодичну роль у фільмі «Тихий Дон» і з тих пір став досить часто знімати і зніматися.

У 1958-му році, ще будучи студентом Вдіку, Василь Шукшин виконав свою першу головну роль в картині «Два Федора». Після цього послідували інші акторські роботи. Все складалося дуже успішно, однак в якийсь момент наш сьогоднішній герой усвідомив, що хоче особисто створювати кінематографічні твори, прописуючи дії персонажів від початку до кінця.

Першою подібною роботою Василя Макаровича стала стрічка «З Лебединого повідомляють». У роботі над створенням даної картини Шукшин взяв участь не лише як актор, але і в якості режисера і сценариста. Авторський дебют виявився дуже вдалим і вже незабаром наш сьогоднішній герой задумався про нових кінематографічних проектах.

Василь Шукшин в картині «червона Калина» з дружиною Лідією Федосєєвої-Шукшиної

Загалом за свою кар’єру Василь Макарович зняв шість кінострічок, у роботі над якими найчастіше брав участь також і в якості сценариста. Паралельно з цим наш сьогоднішній герой також плідно працював в якості актора. У його фільмографії значиться близько тридцяти ролей, кожна з яких стала по-своєму яскравою і цікавою.

За видатний внесок у мистецтво актор і режисер був відзначений безліччю престижних нагород, серед яких значиться Державна премія РРФСР, Ленінська премія, а також звання Заслуженого діяча мистецтв РРФСР.

Шукшин віддавав творчості всього себе, а тому зовсім не дивно, що навіть його смерть збіглася зі зйомок чергового фільму. В середині сімдесятих років він страждав від загострення виразки шлунка, однак, незважаючи на це, продовжував працювати над новими проектами. Серйозні напади спостерігалися у нього під час зйомок картини «Калина червона». Через деякий час під час роботи над іншою стрічкою – «Вони билися за Батьківщину» — один з таких нападів став для Шукшина фатальним.

Лежить на палубі актора знайшов його близький друг Георгій Бурков. У цей момент серце Василя Макаровича вже не билося.

Особисте життя і спадщина Василя Шукшина

Після смерті нашого сьогоднішнього героя багато його повісті і романи були екранізовані іншими режисерами. Його ім’ям був названий ряд вулиць у містах РРФСР, а про його життя і долю знято кілька документальних фільмів.

Могила Василя Шукшина

Крім того, спадщиною великого радянського режисера є його діти. Від шлюбу з Вікторією Сафронової у Василя Макаровича є дочка Катерина. Крім того, двоє дітей у Шукшина є також від любовного союзу з актрисою Лідія Федосєєвої. Обидві дочки – Марія і Ольга – на даний момент є відомими російськими актрисами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: