Ім’я: Василь Ліванов

Дата народження: 19 липня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: Москва

Діяльність: актор, режисер, письменник, сценарист, художник, мультиплікатор

Вага: 77 кг

Зріст: 177 см

Біографія Василя Ліванова

Василь Ліванов — надзвичайно багатогранний геній, без якого не можна уявити собі радянський кінематограф і мультиплікацію. Він дивним чином встиг зробити те, що вистачило б на кілька життів різних за характером і темпераментом людей. Ліванов багато знімався, займався режисурою, писав чудові повісті, оповідання, казки та сценарії, створював і озвучував мультфільми, на яких виросло не одне покоління радянських і російських громадян. Наш радянський Шерлок Холмс, створений Лівановим, був визнаний кращим у світовій кінематографії, і багато хто з нас досі завмирають біля телевізора, почувши знайомий голос з характерною «тріщинкою», в передчутті чогось цікавого…

Дитинство

Василь Ливановй — представник славної акторської династії. Його батько, Борис Ліванов, був знаменитим артистом театру і кіно, режисером, лауреатом кількох державних премій і кавалером орденів, серед яких є орден Леніна і чотири ордени Трудового Червоного Прапора. Красуня-полька Євгенія Казимирівна, мати Василя, була професійною художницею. Засновником неабиякої творчої династії був дід Василія Борисовича — Микола Олександрович Ліванов, відомий під псевдонімом Ізвольський. На відміну від своїх нащадків-москвичів, Микола Ліванов був родом із волзьких степів і починав свою кар’єру на підмостках провінційних. Згодом він придбав у Москві невеликий особнячок, де неодноразово гостював маленький Вася.

Василь Ліванов в молодості

В родині панувала дивовижна творча атмосфера, де не було місця сірим похмурим буднях. У Ливановых часто гостювали Черкасов, Качалов, Пастернак, Довженка, Кончаловський. У житті підростаючого Василя гармонійно поєднувалися малювання, поезія, буйні хлоп’ячі вибрики і заняття спортом. Хлопчик про кар’єру артиста або художника ніколи не мріяв. У його фантазіях превалювали подвиги в кровопролитних битвах, подорожі по світу або приборкання диких звірів.

Творчість

У 1954 році, після закінчення Московської художньої школи при Академії мистецтв СРСР, Василь здав іспити в Суриковское училище. Але театр переважив образотворче мистецтво, і молодий чоловік поступив у Театральне училище ім. Б. В. Щукіна. Ще в студентські роки у Василя яскраво проявилися здібності до режисури. Їм був поставлений і оформлений спектакль «Три товстуни». Працездатність студента Ліванова часто межувала з фанатизмом. Він міг працювати цілодобово, забувши про їжу та сон. Одного разу юнак навіть потрапив в лікарню з нервовим виснаженням. Так позначилися багатогодинні репетиції.

Василь Ліванов присвятив себе театру, а не малювання

Бурхливі студентські роки змінила напружена робота в Театрі ім. Євгенія Вахтангова, куди вступив Василь Борисович у 1958 році, закінчивши Щукінське училище. Всього рік потому молодий актор був запрошений на роль у фільмі Михайла Колатозова «Невідправлене лист». Саме завдяки цьому фільму голос Ліванова став настільки впізнанним. Михайло Констатинович Колатозов, прагнучи домогтися максимальної достовірності, вирішив озвучити деякі сцени не в студії, а там, де вони мали місце, — в «чистому полі». Озвучування проходило в морозну засніжену ніч. Шквальний вітер так і не дозволив втілити ідеї режисера в життя, а Ліванов-молодший, марно намагався перекричати дикі завивання хурделиці, не тільки зірвав голос, але і жорстоко застудився. Після декількох тижнів вимушеного безмовності актор знову знайшов здатність говорити, але в тембрі голосу назавжди залишилася характерна хрипота.

У 1959 році Ліванов пішов з театру Вахтангова в Театр-студію кіноактора. У 1961 році на екрани вийшов фільм «Сліпий музикант», за однойменною повістю В. Р. Короленка, де молодий актор блискуче зіграв головну роль. Згодом Василь Борисович скаже: «Для мене назавжди пам’ятним залишиться фільм «Сліпий музикант». Там я єдиний раз у житті був партнером свого батька, великого російського артиста Бориса Миколайовича Ліванова.»

Потім пішла знаменита стрічка А. Сахарова «Колеги», що завоювала величезну популярність у багатомільйонної аудиторії. У 1963 році у фільмі «Синій зошит» Л. Кулиджанова Ліванову довелося постати перед глядачем в образі Фелікса Дзержинського. Актор зіграв свою роль настільки переконливо, що згодом неодноразово отримував запрошення взяти участь у фільмах про легендарного чекіста. Однак Ліванов більше ніколи не повертався до цього персонажа. Василь Борисович не любить повторюватися.

З часом блискуча кар’єра в кіно перестала задовольняти творчу натуру Ліванова. Наступним етапом стали Вищі курси кінорежисури, які він у 1966 році закінчив з відзнакою. Його дипломною роботою був мультфільм «Самий-самий-самий». Ліванов з чудового актора перевтілився в геніального режисера, сценариста і постановника мультфільмів. Їм були створені «Синій птах» за казкою Метерлінка, «Дід Мороз і літо», знамениті «Бременські музиканти» і «слідами бременських музикантів». Для вийшов в 2001 році фільму «Нові бременські» Василь Борисович написав сценарій.

Василь Ліванов «виріс» з актора в відмінного режисера

Крім створення мультфільмів Ліванов займався їх озвучуванням. Важко уявити, якими б ми сприйняли Крокодила Гену, Карлсона або Удава з «38 папуг», якщо б у них не було такого чарівно скрежещущего голосу.

У 70-х Василь Ліванов з’являється на екранах досить рідко. Однією з найбільш пам’ятних ролей в ті роки був імператор Микола I у фільмі «Зірка привабливого щастя» (1975). А в 1978 році вийшла картина «Ярославна — королева Франції» Ігоря Масленникова, де Ліванов постав перед глядачами в образі лицаря Бенедиктуса.

Творча співпраця Ліванова з Масленниковым продовжилося в культовому т/с «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона». Робота над серіалом тривала протягом багатьох років. Фільм, з перших кадрів полюбився глядачам, сподобався навіть англійцям, які визнали Василя Ліванова та Віталія Соломіна кращими виконавцями ролей Шерлока Холмса і доктора Ватсона. В 2006 році Василь Борисович був удостоєний Ордена Її Величності Королеви Великобританії Єлизавети II. У Москві біля посольства Великобританії на Смоленській набережній в 2007 році був відкритий пам’ятник Шерлоку Холмсу і доктору Ватсону, що увічнив образи Василя Ліванова та Віталія Соломіна.

Василю Ліванову приніс всесвітню славу серіал «Пригоди Шерлока Холмса і доктора Ватсона»

Творча співпраця талановитих акторів переросло в близьку дружбу, яка тривала протягом багатьох років, до самої смерті Віталія Соломіна. Піддавшись умовлянням Віталія Мефодійовича, Ліванов зробив інсценізацію своєї повісті «Мій улюблений клоун». Однойменний спектакль, у якому головну роль клоуна Синіцина виконував сам Соломін, кілька сезонів з успіхом йшла на сцені Малого театру.

Василь Ліванов створив чимало літературних творів. Їм були написані повісті «Агнія, дочка Агнії» — оповідь про скіфів, «Нічна «Стріла», «Мій улюблений клоун», «Багатство військового аташе», численні казки та оповідання для дітей. Зараз Василь Борисович пише мемуари, де значне місце займають спогади про великих діячів культури.

Особисте життя

Ліванов був одружений двічі. Його перший шлюб з Аліною Енгельгард, дочкою академіка, незабаром після народження дочки Анастасії розпався. Через декілька років актор зустрів дівчину, яка стала його другою дружиною. Олена Артемьевна і Василь Борисович разом донині, вже майже 40 років. Подружжя виховало двох синів, а тепер виховують онуків.

Актор залишив кінематограф і повністю присвятив себе улюбленим заняттям: сім’ї, друзів, домашніх вихованців.

Дружина і сини Василя Ліванова

Останні кілька років у житті Василя Борисовича затьмарені скандальною історією. З волі невістки, Ліванов опинився в епіцентрі надзвичайно неприємного інциденту, пов’язаного з встановленням опіки над онукою Євою. На геніального актора, письменника і режисера обрушилися жахливі потоки брудних інсинуацій. Мимоволі напрошується висновок — можливо, пора б якось захищати людей, подібних Ліванову, від мерзотників, спраглих дешевого піару.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: