Ім’я: Василь Лановий

Дата народження: 16 січня 1934 р. (82 роки)

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 177 см

Біографія Василя Ланового

Василь Семенович родом з сім’ї українських селян. Батьки — Лановые Семен Петрович і Агафія Іванівна були родом з села Стримба в Одеській області. Щоб врятуватися від голоду, батьки переїхали до Москви, де й народився майбутній актор Василь Лановий. До переїзду Лановые мали в своєму господарстві великий город і коней. Про свою маму Агафії Іванівні Василь Семенович говорить: «…якщо розуміти під інтелігентністю можливість передбачити, як твоє слово відгукнеться на іншій людині, то мама була справжнім інтелігентом. Вона була разюче чуйною, мене це просто вражало. Чудово вони з татом співали хохляцкие пісні, чудово співали».

На Україні залишилися його бабуся і дідусь. Лановий часто приїжджав до неї в гості. Василь Семенович згадує: «На моє дитинство випало й інше — відчути радість спілкування з природою… жити справжнім сільським життям. Ніколи не забути, як одного разу я хотів утримати теля, а він почав брикатися. Будучи сильніше мене, він буквально поніс мене по купинах, по всіх кизякам, які траплялися на шляху. Але я теж був упертим і ніяк не хотів відпускати мотузку, так і тримався, поки теля сам не зупинився, вибившись із сил».

Василь Лановий в молодості

Коли почалася війна, юному Васі було сім років. В цей час він перебував у бабусі з дідусем у селі Стримба. Батьки Ланового залишилися в тилу і працювали на шкідливому хімічному заводі. Від важкої роботи вже до кінця війни батьки Семен Петрович і Агафія Іванівна стали інвалідами.

Вибір професії

Після закінчення війни Василь повернувся в Москву. Як-то раз молодий чоловік прогулювався зі своїм другом Володимиром Земляникиным вулицями столиці і побачили афішу вистави драмгуртка в ДК культури ім. Лихачова «Том Сойєр». Недовго думаючи, хлопці сходили на цей спектакль. Ця вистава справила на них велике враження. Після вистави Вася і Володя побігли за куліси і попросили, щоб їх теж записали в драматичний гурток, і були прийняті.

Перший спектакль, в якому зіграв Лановий, називався «Дорогі мої хлопчики». Свою першу серйозну роль Василь Семенович зіграв у виставі «Атестат зрілості». Цей спектакль зайняв перше місце на огляді художньої самодіяльності, а Василь Лановий отримав премію 500 рублів за виконання головної ролі.

Василь Лановий отримав 500 рублів за першу роль у театрі

Пізніше актор-початківець поступив в театральне училище імені Щукіна. Василь Семенович розповідав: «за півтора Місяця до отримання атестата зрілості дізнався, що в театральному училищі імені Б. В. Щукіна проводиться перегляд абітурієнтів. Всерйоз про професії актора я тоді ще не думав. Просто хотілося перевірити себе. Всього комісією було переглянуто близько ста п’ятдесяти абітурієнтів, а прийняті тільки двоє — я і Кюнга Ігнатова». Радості у молодої людини на цей рахунок не було. Надто легко він поступив в училище. Лановий навіть вирішив подати документи на факультет журналістики в університет, але швидко передумав.

Театр

Після закінчення Щукінського училища, Василь Семенович був працевлаштований в театр імені Вахтангова. Головний режисер театру Симонов Рубен Миколайович довгий час не давав Лановому можливості розкритися гідної ролі. Можливо, це свого роду виховний процес. Акторові було дуже нелегко. Василь Семенович страждав від невизначеності.

Якось його запросили працювати в театр імені Моссовета, так само надійшла пропозиція з театру «Современник». Лановому потрібно було визначитися, чи залишитися в своєму театрі або прийняти одне речення з двох. Тоді він звернувся до головного режисера театру Симонову і розповів про вигідні пропозиції працевлаштування. Симонов не відпустив Василя Ланового, і через кілька місяців актор грав головну роль в одному спектаклі.

Василя Ланового як актора оцінили не відразу

Після була роль Калафа у виставі «Принцеса Турандот». Зігравши цю роль, Василь Лановий немов народився заново. Пізніше були ролі в спектаклях: «Конармія», «Антоній і Клеопатра», «Марія Тюдор», «Князь Андрій».

Кіно

Василь Лановий зіграв головну роль у фільмі «Павло Корчагін». Спочатку на роль у цій картині був затверджений Георгій Юматов. Але робота йшла погано, не вдавалося Юматову зіграти так, як хотіли режисери. В цей час у сусідньому павільйоні йшли зйомки фільму «Триста років тому…», де знімався Василь Лановий. Режисери відразу помітили цього високого актора. Вони запропонували Василю приміряти на себе роль Павла Корчагіна. Лановий, почувши це, гордо відповів, що тільки він повинен грати цю роль.

Василь Лановий. Є така професія… Актор Юматов затаїв тоді образу на Василя Ланового. Вони не спілкувалися тривалий час. Лише на зйомках фільму «Офіцери» артисти знову подружилися. Актор одночасно знімався в кіно і працював у театрі. Після на екрани вийшов фільм «Червоні вітрила», де Лановий грав головну роль. Потім послідував «Смугастий рейс», де Василю Семеновичу дісталася лише маленька, епізодична роль. Тим не менш, глядач і в цій картині запам’ятав актора.

Василь Семенович Лановий багато працював. Він знявся в картині «Війна і мир», «Анна Кареніна», «Офіцери», «Сімнадцять миттєвостей весни», «Дні Трубиных», «Анна і командор», «Петрівка 38». На початку 80х Василь Семенович не знімався багато, тому що йому ніхто не пропонував нові ролі. Ще трохи і актор поринув би в депресію. Рятувало тільки те, що він викладав в Щукінському училищі, ставив авторські чтецкие програми.

Василь Лановий знімається в кіно досі

Біла смуга все-таки настала, коли Василю Лановому запропонували зіграти у виставі «Милий брехун». Пізніше йшли вистави: «Присвята Єві» і «Лев узимку».

В даний час Василь Лановий мало знімається в кіно. Він відмовляється від пропозицій. В черговий роботу в картині «Богдан Хмельницький» Василь Семенович відчув, що не може стати провідником українського націоналізму, відразу ж зажадав зупинити роботу. Театру Василь Лановий відданий усією душею. За своє довге життя він зіграв величезну кількість ролей.

Особисте життя

Василь Семенович Лановий був одружений три рази. Перший раз він одружився з Тетяною Самойловою, будучи студентом Щукінського училища.

Другою дружиною Ланового була актриса Тамара Зяблова, але щастя актора тривало зовсім недовго, дружина загинула в автокатастрофі в 1971 році .

Лінія життя. Василь Лановий Останньою дружиною Василя Семеновича стала актриса Ірина Купченко. Вона молодша за свого чоловіка на 14 років. У акторів є два сини: Олександр і Сергій. Своїх дітей вони назвали на честь російських класиків, Пушкіна і Єсеніна. Діти не продовжили професію своїх батьків, чому Василь Семенович безмежно радий. Один син став журналістом, інший закінчив економічний факультет інституту.

Нагороди

Василь Семенович Лановий є народним артистом РРФСР і СРСР. Він був визнаний «Кращим актором року за опитуванням журналу «Радянський екран». Василь Семенович був нагороджений «Ленінською премією», «премією КДБ СРСР», «премією МВС СРСР».

Василь Лановий має безліч нагород

Актор має орден «Дружби народів», «орден Пошани», орден «За заслуги перед Вітчизною». Василю Лановому дісталася Російська національна акторська премія імені Андрія Миронова «Фігаро».

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: