Ім’я: Ванесса Мей

Дата народження: 27 жовтня 1978 р. (38 років)

Знак Зодіаку: Скорпіон

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Сінгапур

Діяльність: скрипаль, композитор

Вага: 53 кг

Зріст: 158 см

Біографія Ванесси Мей

У 1978 році, 27 жовтня, в Сінгапурі на світ народилася відома скрипалька Ванесса Мей (повне ім’я Ванесса-Мей Ванакорн Ніколсон). Батько скрипальку і композитора родом з Таїланду, мати – з Китаю.

Ванесса Мей — музичний вундеркінд

Займатися музикою дівчинка почала дуже рано. Коли їй було лише три роки Ванесса почала навчатися грі на фортепіано.

Коли Мей було 4 роки, батьки молодого дарування розлучилися, і вона переїхала жити у Великобританію з матір’ю. Мати майбутньої зірки техноклассики вийшла заміж за англійця, юриста за фахом, Грем Ніколсона. Перші досліди гри на скрипці Ванесса Мей отримувала, підігруючи вітчиму.

Перший виступ Мей на сцені відбулося, коли їй було дев’ять, на міжнародному фестивалі Schleswig-Holstein Musik Festival в Німеччині.

Музика Ванесси Мей заворожує

У десять років вундеркінд вже грав на одній сцені з лондонським філармонічним оркестром Пізніше Ванесса стає наймолодшим студентом Королівського музичного коледжу.

Сольні роботи Ванесси Мей

У 1990 році Ванесса Мей записує за участю Лондонського філармонічного оркестру і NSPCC свою першу сольну платівку – Violine, з якою молода виконавиця і дебютує в жовтні 1991-го року у віці 12-ти років.

Юна Ванесса багато виступає на британському телебаченні. Як повідомляє Книга рекордів Гіннеса, в 13 років Ванесса записує скрипкові концерти Бетховена і Чайковського, ставши, таким чином, наймолодшою виконавицею вона записала їх.

У 1992 році Мей починає грати на электроскрипке Zeta.

У 1994 році, в союзі з музикантом і продюсером Майклом Баттом, Ванесса Травень записує свою першу поп-платівку під назвою The Violin Player. Альбом вийшов в 1995 році, зайнявши лідируючі позиції в чартах більш ніж 20-ти країн світу. Багато треки з диска стали безперечними хітами (Toccata and Fugue in D Minor», «Classical Gas» і «Red Hot»), а сам альбом досі по праву вважається найуспішнішим в дискограффии скрипальки. У всьому світі було продано більше 8 мільйонів копій.

Ванесса Мей — Storm, концерт у Москві в 1996 році Мей номінують на премію «BRIT Awards» як кращу виконавицю, першу серед виконавців класичної музики, і відзначають нагородою більшістю голосів. У 1997 році Ванесса Мей виконує сольну партію скрипки в заголовної пісні альбому Джанет Джексон — «The Velvet Rope».

У тому ж 1997 році Ванесса Мей записує ще один студійний альбом – China Girl: The Classical Album 2. Робота є плодом роздумів скрипальки про своїх китайських коренях, на які їй наштовхнула смерть діда, коли Мей було 15 років. Платівка несе в собі певне ідеологічне навантаження. Скрипалька, яка по матері є китаянкою, хотіла випуском цього диска продемонструвати свій зв’язок з китайським народом, таким чином «повернутися» в Азію. У 1997 році Мей запросили грати в Гонгконзі на офіційній Церемонії Возз’єднання Китаю, ставши єдиною виконавицею з-за кордону.

Крім того, в 1997-му у Мей вийшла ще одна студійна робота, Storm, в якій скрипалька і композитор спробувала себе ще й у ролі вокалістки. У трек-лист увійшли кавери хітів Донни Саммер і групи FOCUS. Крім того, на диску є кілька авторських речей Мей, створених спільно з продюсером Енді Хіллом. Альбом визнаний одним з найбільш вдалих у виконавиці у цьому стилі в плані продажів.

У 1998 Ванесса Мей виступала на «Євробаченні» в Бірмінгемі в перервах між частинами конкурсної програми.

У 1999 році Мей випустила свій третій класичний альбом –The Original Four Seasons and the Devil’s Trill Sonata, у якому музикант переосмислює і стилістично інтерпретує цикл «Пори року» Антоніо Вівальді.

Ванесса Мей Концерт 2000 рік – ще одна студійна робота Ванесси Мей, The Classical Collection: Part 1. Диск складається з 3-х самостійних частин. В т. н. «Російський альбом» увійшли речі Чайковскоо і Кабалевського. На Віденській частини пластинки звучать композиції Крейслера, Касадеуса, і Бетховена у виконанні Мей. А на частині під назвою «Альбом віртуоза» можна почути попурі з Бітлз, Кармен, санудтреков з «Рожевої пантери», «Шербурзьких парасольок». На платівці є також одна класична китайська мелодія.

В липні 2001-го виходить у світ останній на даний момент альбом з особистою творчістю Мей, Subject to Change.

У 2003 Ванесса Мей видає альбом «обраного», куди увійшли кращі на думку музиканта і найпопулярніші її треки. Диск називається The Ultimate Vanessa-Mae.

Також, спільно з музикантами Vangelis, Біллом Велларом, А. Р. Рхманом, Толгом Кашифом, Уолтером Тайба і оркестром Королівської Філармонії був у 2004 році записаний альбом Choreography.

Скрипалька Ванесса Мей знаменита у всьому світі

У 2006-му Ванесса Мей оголосила, що новий альбом слід очікувати в 2007-2008 рр., і видала у 2007-му Платинову колекцію своїх записів.

Наступного альбому фанати чекали в 2009-му, але – безрезультатно.

Немузикальна діяльність Ванесси Мей

Астрономи назвали на честь улюбленої скрипальки астероїд 10313. А Ванесса Мей народилася в один день з класичним композитором і скрипаль Ніколо Паганіні. Любить собак, особливо породу шарпей. Своєму першому псу цієї породи, трагічно загиблому, Мей навіть присвятила один з треків — «Паша».

У квітні 2006-го Ванессу Мей визнали найбільш забезпеченим музикантом в Британії до 30-ти; доходи скрипальки становили 32 млн. фунтів стерлінгів.

Мей – завзята лижниця, на лижах стоїть з 4-х років. Скрипалька заявила, що відкладає нові релізи для підготовки до участі в Зимовій Олімпіаді в Сочі в 2014 році.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: