Ім’я: Валерій Золотухін

Дата народження: 21 червня 1941 р.

Знак Зодіаку: Близнюки

Східний гороскоп: Змія

Місце народження: с. Швидкий Витік, Алтайський край

Дата смерті: 30 березня 2013 р. (71 рік)

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 83 кг

Зріст: 175 см

Біографія Валерія Золотухіна

Валерій Сергійович Золотухін народився в сім’ї голови колгоспу. Коли Валерію було 7 років, з ним трапилося нещастя. Він вивалився з вікна другого поверху, але відбувся забоєм коліна. Медичну допомогу майбутньому акторові надали не відразу, та й та була неправильна. Хлопчику наклали гіпс від стегна до щиколотки. І тут під панциром завелися воші, Валерій олівцем почав чухати ногу. Гіпс, на щастя, довелося зняти. Це було зроблено вчасно, інакше б Золотухін залишився калікою на все життя.

Валерія відвезли в санаторій і там поставили страшний діагноз – туберкульоз кістки. Пророкували, що він ніколи не буде ходити сам. До восьмого класу майбутній актор ходив на милицях, не звертаючи уваги на глузування оточуючих підлітків.

Незважаючи на свою недугу Валерій Золотухін вірив, що коли-небудь стане артистом. Він зізнається, що завжди жив з відчуттям, що досягне задуманого.

ГІТІС і весілля

Сільський кульгавий хлопчик відправився в Москву підкорювати ГІТІС. Він хотів спробувати щастя на відділенні оперети, де просто необхідно з легкістю танцювати. І найдивовижніше, що Валерій Золотухін надійшов.

Під час уроків Валерій обманював викладачів. Щоб на заняттях у балетному залі нВ очі не кидалися його фізичні недоліки, він підмовив однокурсників займатися не в трусах, а в штанях. При цьому щоб не відставати, йому доводилося займатися набагато більше інших. Від навантажень в будь-який момент могла статися загострення.

Валерій Золотухін - відомий радянський і російськи актор

При цьому Золотухін розумів, що його амплуа швидше простак і комік, ніж заводила на сцені. Це помічали і педагоги, тому режисер театру Моссовета Ірина Анісімова-Вульф почала переманювати юного артиста в драматичну бік. Валерій Золотухін з жадібністю опановував професію і вчився далеко не абияк.

На курсі з Золотухіним вчилася красуня Ніна Шацька, яка здавалося Валерію недосяжною. Тим не менш, у однокурсників спалахнув роман. Він закінчився весіллям на п’ятому курсі.

Кінодебют

ГІТІС Шацька та Золотухін закінчили в 1963 році. Валерій пішов працювати в Театр імені Моссовета, але через рік перейшов в Театр драми і комедії на Таганці. Там же стала працювати і Ніна.

Шацька до цього часу вже встигла знятися в декількох картинах, наприклад, «Колег» Олексія Сахарова. А ось Золотухіна глядачі ще не бачили. Це дуже сильно било по його самолюбству. Найбільше уязвляло Валерія те, що для людей він був чоловіком відомої актриси.

Валерій Золотухін — Ходять коні над річкою Але трохи пізніше надійшло запрошення на фільм «Пакет». Це історико-пригодницька картина Володимира Назарова по повісті Леоніда Пантелєєва. Вона вийшла на екрани в 1965 році. Стрічка розповідає про пригоди червоноармійця, якому належало доставити донесення Будьонному. Цей фільм був своєрідним прологом до «Бумбараш».

Популярність

Першою помітною і великою роллю Валерія Золотухіна став дільничний Василь у детективі «Господар тайги» Володимира Назарова. Вона з’явилася в 1968 році. На знімальному майданчику артист з’являвся зі своїм хорошим другом Володимиром Висоцьким, які вже був на той момент популярним співаком і актором.

Картина мала глядацький успіх. Здійснилася заповітна мрія Золотухіна – він став відомим на всю країну. А через три роки на екранах з’явився фільм, який приніс акторові ще більшу популярність – музична комедія «Бумбараш» Абрама Народицького та Миколи Рашеева.

Кажуть, що ця роль дісталася Валерію Золотухіну з-за його нахабства. На місце Бумбараша пробувався ще Михайло Кононов, але Золотухін підійшов до режисера зі словами: «Якщо хочете зробити хороший фільм, то беріть Кононова, але якщо хочете зазирнути у вічність — беріть мене».

Пам’яті Валерія Золотухіна. На ніч дивлячись «Бумбараш» став кращим фільмом 70-х років. Пісні їхні картини досі наспівують глядачі «Ти, рідненька, та ти дочекайся мене…». Слова асоціюються саме з Бумбарашем, який став візитною карткою актора.

70-ті роки

На 70-е припав розквіт творчості актора. В 71-му він зіграв в продовження «Господаря тайги» — детективі «Пропажа свідка». Картину зняли з проханнями глядачів, які полюбили слідчого Сережкина.

Далі Валерій Золотухін грає головні ролі у комедії «Берега» Катерини Сташевської, драмі «Кожен день доктора Калинниковой» Віктора Титова, драмі «Про тих, кого пам’ятаю і люблю» Анатолія Вехотко. Незабутнім став герой актора шахрай Лутоня у казці-комедії «Царевич Проша» в 1974 році.

На 70-е роки припали і зміни в особистому житті актора. Золотухін не приховує, що любить жінок. І не приховує того, що любить піти «наліво». Від розлучення з Ніною Шацької убезпечувала тільки пристрасть – Валерій Золотухін шалено любив свою дружину.

Але Ніна не витримала і пішла від чоловіка, забравши сина Дениса. Вона пішла до колеги Валерія по театру Леоніду Філатову. Золотухін згодом змирився і зрідка відвідував сина. Свою другу дружину Тамару Валерій зустрів у 1975 році на зйомках мелодрами «Єдина» Йосипа Хейфіца. Вона була помічником режисера. Одного разу Золотухін прогулювався біля готелю і почув звуки скрипки – виявилося, що Тамара грала на музичному інструменті. Заворожений чоловік поліз у вікно дівчата по водостічній трубі.

Валерій Золотухін одружився на Тамарі і трохи пізніше у них народився син Сергій.

З Іриною Ліндт і їхнім спільним сином Ванею

У другій половині 70-х актор активно знімається. Йому дісталися ролі в таких фільмах, як «Розповідь про те, як цар Петро Арапа женив», «Любов Ярова», «Смішні люди» і серіалі «Маленькі трагедії». У 1978 році Валерій знову зіграв Сережкина у новій стрічці «Попереднє розслідування».

80-е і 90-е

У ці роки помітних ролей, як 70-х, у Валерія Золотухіна не було. Як говорить сам актор, селянська маска не дала зіграти йому масу інших ролей. Зате в театрі він був різний. Він зіграв у виставах «Добрий чоловік із Сезуана», «Герой нашого часу», «Мати», «Дім на набережній», «Вишневий сад», «Борис Годунов», «Живий», «Доктор Живаго», «Марат та маркіз де Сад» і «Бенкет під час чуми».

У кіно була не така насичена життя. Валерію Золотухіну діставалося дуже мало головних ролей. А найбільш помітною стала роль в ретро-драмі «Людина з акордеоном» Миколи Досталя. Виділяються на тлі інших і роботи в картинах «І ось прийшов Бумбо» і «Серед білого дня», але затьмарити «Бумбараша» і «Господаря тайги» вони не змогли.

У середині 90-х Золотухін і зовсім не знімається в кіно. Як раз в цей час потреба у професійному акторові пропала.

Новий вік

Останнім часом Валерія Золотухіна можна знову побачити на екранах. У новому столітті він знявся в серіалі «Ділянку». Для актора ця робота стала черговим початком творчого шляху. Потім свій талант Валерій Сергійович продемонстрував у блокбастері «Нічний дозор» Тимура Бекмамбетова. Там він зіграв старого вампіра, роль помітна, хоч і невелика. Далі пішов «Денний дозор». Тут Валерій Золотухін з’являється в кадрі частіше. До речі, в цю картину увійшли кадри, які забракували при виробництві першої частини «Дозору».

Актор зізнається, що зніматися в «Дозорах» було страшно, оскільки була ймовірність, що комп’ютерні технології затьмарять акторську гру. Втім, цього не сталося.

А між «Дозорами» Валерій Золотухін знявся в екранізації «Майстра і Маргарити» Михайла Булгакова. Правда тут теж дісталася невелика роль Босого.

Особисте життя

Валерій Золотухін досі живе зі своєю другою дружиною Тамарою. Однак про його пристрасної любові до протилежної статі чутки ходять і зараз.

З дружиною Тамарою та режисером Анреем Житинкін

Зі старшим сином Денисом актор практично не спілкується. Адже розлучився Золотухін з його матір’ю, коли хлопчикові було 10 років. По суті, його виховав зовсім інший чоловік.

У нього четверо дітей. Варто відзначити, що і сам Золотухін людина віруюча. Він регулярно бере участь у православних проектах, а крім цього, за його безпосередньою участю була зведена церква на Алтаї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: