Ім’я: Валерій Шанцев

Дата народження: 29 червня 1947 р. (69 років)

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: п. Сусаніне, Костромська область

Діяльність: політик

Вага: 90 кг

Зріст: 178 см

Біографія Валерія Шанцева

Валерій Павлинович Шанцев – діючий губернатор Нижегородської області, займає дану посаду з 8 серпня 2005 року. Раніше обіймав посаду віце-мера Москви в команді Юрія Лужкова (з 1996 по 2005).

Губернатор Нижегородської області Валерій Шанцев

Дитинство Валерія Шанцева

Валерій Шанцев отримав ім’я на честь льотчика Чкалова – у повоєнні роки багатьох хлопців називали іменем легендарного пілота. Походження прізвища пов’язано з корінням батька політика: Павич Шанцев – виходець з ремісничого села, жителі якого займалися виготовленням шанцевых інструментів.

Губернатор Валерій Шанцев в дитинстві

До 7 років Валерій Павлинович жив у бабусі в селищі міського типу Сусаніне Костромської області, потім переїхав у Москву до батьків. Побутові умови були суворі – сім’я жила в бараці, розрахованому на дві сотні людей. Через якийсь час родина переїхала до 25-метрову кімнату в комунальній квартирі на шість сімей.

У дитячі роки Валерій Шанцев займався боксом, майстрував моделі літаків, любив читати. Улюбленою книгою дитинства був роман Веніаміна Каверіна «Два капітани». Політик розповідав, що в юності він з друзями теж давав клятву: «Боротися і шукати, знайти і не здаватися». Вона стала девізом майбутнього губернатора і багато в чому визначила його морально-ділові якості.

Юність Валерія Шанцева

Після закінчення 8 класів московської школи Шанцев поступив в авіаційний технікум. Цей вибір був зумовлений не тільки його бажанням, але і мріями батька. Після випуску Валерій Павлинович був призваний на службу у ряди Радянської Армії. Завдяки авиатехническому освіти потрапив в авіаційну частину (війська протиповітряної оборони) на Далекому Сході. Там він працював радіомеханіком, стежив за технічним стан літаків, і згодом часто з гордістю згадував про те, як грандіозно виглядала летить у повітрі залізна машина, заправлена і обслужених їм самим.

Валерій Шанцев служив в армії радіомеханіком

Особисте життя Валерія Шанцева

Через рік після демобілізації Шанцев одружився на Тетяні Володимирівні Минино, його одногруппнице з авиатехникума. У шлюбі народилося двоє дітей: дочка Світлана і син Олександр. Тетяна Шанцева працювала в авиаконструкторском бюро, згодом займав державні посади. Подружжя Шанцевых прожила в щасливому шлюбі 45 років; у 2014 році Тетяна Володимирівна померла від інсульту.

Молодий Валерій Шанцев з дружиною і дочкою Світланою

Світлана отримала педагогічну вищу освіту, викладала фізику в школі. Олександр працював в ресторанному бізнесі, пізніше став співвласником ресторану «Cantinetta Antinori» разом з Аркадієм Новіковим.

Валерій Шанцев з онуком

У 2015 році в нижегородської пресі з’явилася інформація про весілля Валерія Шанцева і якоїсь Жанни, особистого перукаря покійної дружини керівника області. Губернатор спростував ці чутки: «Яких тільки пліток я за все своє життя не чув про себе, чого тільки не придумували».

Кар’єра Валерія Шанцева

У 1968 році, після повернення зі служби, Шанців влаштувався на авиамоторный завод «Салют», а також поступив на заочне відділення Московського інституту радіотехніки, електроніки та автоматики. За 7 років роботи на підприємстві Шанцев пройшов шлях від помічника майстра до старшого інженера-технолога заводу.

У 1971 році Валерій Шанцев вступив до лав КПРС. З 1975 року він працював на партійних посадах, почав політичну кар’єру з посади заступника секретаря парткому на рідному підприємстві. З 1985 року служив головою виконкому Перовського районної Ради Народних депутатів аж до розпаду СРСР. З 1987 по 1993 обіймав посаду народно обраного депутата Моссовета; в цей період відбулося його знайомство з Юрієм Лужковим. У 1990 році за ініціативою Валерія Шанцева була створена комуністична фракція «Москва»

Інтерв’ю з Валерієм Шанцевим в прямому ефірі В 1991 році, після розпуску КПРС, Шанців якийсь час був безробітним, потім став керуючим хокейного клубу «Динамо», проте політичну кар’єру не закинув. В кінці 1992 року він організував «оргкомітет МГК», в лютому 1993 року був обраний до складу Цвк КПРФ, де перебував до початку 1995 року, в березні 1993 став другим за значущістю особою московського виконкому КПРФ.

Хокей – одне з головних захоплень Валерія Шанцева

Після розпуску Мосради в 1993 році розпалася і комуністична фракція «Москва», створена Шанцевим і проіснувала 3 роки.

У 1994 році Шанцев повернувся у велику політику. Навесні того ж року він отримав призначення в московське Уряд перфектом ЮАО. В цей період він оголосив про вихід з КПРФ.

У квітні 1996 року Юрій Лужков заявив про намір балотуватися в мери столиці в парі з Шанцевим, який у разі перемоги зайняв би крісло віце-мера Москви. На початку липня на Шанцева і його помічника Володимира Ратодия було скоєно замах допомогою радіокерованого вибухового пристрою. В результаті Шанцев отримав опіки 50% поверхні тіла і 148 осколкових поранень. В ході слідства розглядалися версії замаху з боку не тільки політичних конкурентів, але й злочинних угруповань та низки будівельних фірм, які з Шанцевим у конфлікт, проте винні так і не були знайдені. У грудні того ж року Шанцев зайняв пост віце-мера Москви. На інавгурацію його привели співробітники інституту ім. Скліфосовського.

У 1996 році було скоєно замах на Валерія Шанцева

У 1999 році Шанцев був переобраний на посаду віце-мера. У 2000 році він став першим віце-прем’єром уряду Москви. Посада передбачала навички міцного «господарника», ким і був Валерій Павлинович: він активно залучав інвесторів, розвивав торгові взаємини, відповідав за соціальну політику, спортивні заходи і багато іншого.

Валерій Шанцев на відпочинку

У 2002 році прокуратура Москви почала справу про нелегітимність віце-мерства Шанцева. В суді Валерія Павлиновича захищав Павло Астахов. За підсумками ряду слухань позов був задоволений, проте Шанцев повідомив, що залишатиметься на посаді до кінця терміну.

Трагедія Норд-Осту: Валерій Шанцев приїхав одним з перших В лютому 2003 року політик приєднався до партії «Єдина Росія».

Шанцев вигідно проявив себе на відповідальній посаді в управлінні Москви і, незважаючи на розбіжності його безпосереднього начальника Лужкова і уряду, йому вдалося знайти спільну мову з вищестоящим керівництвом, у зв’язку з чим в 2005 році повпред президента в Приволжжя » Сергій Кирієнко запропонував Володимиру Путіну кандидатуру Шанцева на посаду губернатора Нижегородської області. Уряд регіону очікувано підтримало пропозицію. Згодом він двічі очолював регіональні списки партії: 2006, на виборах в регіональне ЗаКс, і в 2007, на виборах в Держдуму V скликання; однак обидва рази відмовлявся від мандата.

Валерій Шанцев і Володимир Путін

Серед ініціатив Валерія Шанцева на посаді губернатора особливо виділялася обласна програма поліпшення житлових умов молодих сімей, а також будівництво метромосту в столиці регіону. Разом з тим багато аналітики стверджували, що в період губернаторства Шанцева Нижегородська область стала одним з найбільш корумпованих суб’єктів РФ. Валерій Шанцев був відповідальним за перетворення історичного центру Нижнього Новгорода. У травні 2011 року 76 культурних об’єктів позбулося державної захисту, було знесено ряд старовинних архітектурних пам’яток, що викликало протест міської інтелігенції. Однак губернатор зробив багато для реставрації Нижегородського кремля, наприклад, була відновлена зруйнована вежа і пролом закладено 200-річної давності.

Валерій Шанцев зробив багато для розвитку Нижегородської області

У 2010 році за пропозицією Дмитра Медведєва Валерій Шанцев повторно отримав повноваження губернатора. У 2014 році він формально подав у відставку, щоб взяти участь у дострокових виборах, що відбулися у вересні того ж року, і здобути перемогу з 90% голосів.

Валерій Шанцев сьогодні

За роки правління Нижегородської областю Валерій Павлинович зберіг високі позиції в загальноукраїнському рейтингу глав регіонів. В очолюваний ним регіон вкладають такі великі інвестори, як «Skoda» та «Volkswagen». В регіоні активно розвиваються виробництва «Лукойл», «Русвинил», створюються нові, високотехнологічні робочі місця – в 2016 році, за заявою Шанцева, їх число зросте на 10 000. Також повним ходом йде будівництво стадіону та інфраструктури до Чемпіонату Світу з футболу 2018 року.

Валерій Шанцев про підготовку Нижнього Новгорода до ЧС-2018 Валерій Шанцев веде свій блог у «Живому Журналі», де розповідає про головні події регіону та спілкується з населенням.

Валерій Шанцев відкритий для неформального спілкування

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: