Ім’я: Валерій Ободзинський

Дата народження: 24 січня 1942 р.

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Одеса, УРСР

Дата смерті: 26 квітня 1997 р. (55 років)

Діяльність: естрадний співак

Біографія Валерія Ободзинського

Валерій Ободзинський – один з найвідоміших виконавців сімдесятих – вісімдесятих років минулого століття. Його своєрідна манера виконання, приємний голос і чудовий репертуар зробили свою справу. Співак часто їздив на гастролі, збираючи аншлаги.

Дитинство і родина Валерія Ободзинського

Майбутній великий тенор народився в Одесі, в роки її окупації фашистами в 1942-го року. Батьки хлопчика пішли на фронт, тому маленького Славка виховувала бабуся. Його дядько, який був трохи старше, вкрав якось у німця ковбасу, що викликало сильний гнів останнього. Німець ледь не пристрелив обох малюків. Від смерті їх врятувала підоспіла бабуся Ободзинського.

В школу Валерій пішов у 1949-му році, проте вчився погано. Це було голодний час. Багато в чому із-за цього, а так само заради легкої наживи, підліток зв’язався з місцевою шпаною. Валера вже тоді чудово співав і сам вивчився грі на контрабасі. Юрба хлопчаків приходила на місцевий пляж, Ободзинський починав співати, відволікаючи цим відпочиваючих, а хлопці спритно оббирали їх кишені. Весь «навар» маленькі злодюжки ділили порівну.

Пластинки Ободзинського розходилися мільйонними тиражами

Відомо, що вперше серйозно напився Ободзинський у віці п’ятнадцяти років. У нього швидко утворилася ця згубна звичка, з якою він прожив усе життя.

Кличка Ободзинського в підлітковому віці – Цуна. Його нерідко можна було бачити в середині п’ятдесятих років на Приморському бульварі в оточенні хлопчиків. Валерій грав на гітарі, яку освоїв самостійно, і співав. Пізніше хлопчик опинився у бродячої групі, де співав і грав на контрабасі. Деякий час він навчався в музичному костромському училище.

Початок трудової діяльності

Закінчивши школу, Ободзинський влаштувався кочегаром на пароплав. Пізніше нетривалий час він працював масовиком на «Адміралі Нахимове». Далі були роки навчання в томському музичному училищі, де він навчався грі на контрабасі. Закінчивши училище, Ободзинський поступив на роботу в філармонію міста Томська і почав виступи в якості професійного співака. Протягом ряду років у складі томської філармонії співак виступав у багатьох містах Сибіру.

Перші пісні Валерія Ободзинського

Поворотною точкою у творчому житті співака стала зустріч в 1964-му році з Павлом Шахнаровичем. Вони познайомилися в Норильську. Шахнарович тоді виступав в оркестрі Олега Лундстрема, а Ободзинський співав і грав на контрабасі, будучи нікому не відомим виконавцем. Приємний голос молодого співака справив враження на Шахнаровича, і він порекомендував його Лундстрему відразу після повернення в столицю. Незабаром Ободзинський почав роботу в оркестрі Лундстрема, що зробило його професіоналом.

Головний хіт Валерія Ободзинського - Ці очі навпроти

Познайомившись в столиці з музичної тусовкою, Валерій став виконувати пісні молодих авторів. Треба зазначити, що маститі автори не бажали в той час працювати з «безродным» початківцям виконавцем.

Кращі хіти Валерія Ободзинського

Ободзинський звернув на себе увагу під час виступу в Болгарії, де він виконав пісню «Місяць на сонячному березі». Через три роки виконавець отримав запрошення перейти в філармонію міста Донецька. У її складі він об’їздив всю країну. Про співака Ободзинском дізналися мільйони. Його виступи мали величезний успіх. В ті роки і навіть сьогодні люди пам’ятають такі пісні, як «Ці очі навпроти», «Чаклунство», «Східна пісня».

Перша платівка співака вийшла накладом тринадцять мільйонів в кінці шістдесятих років. Зростання популярності призвів до зростання критики в офіційних виданнях. Нерідко його вирізали з концертів і записи «Новорічних вогників».

«Цькування» Ободзинського

Часто в пресі засуджувалося занадто розкута поведінка Ободзинського на сцені, така поведінка називали «західним». Його пісні розповідали про любов, а не про любов до партії і Батьківщини. Близько року всі виступи виконавця були під забороною в СРСР. Таке положення зміг виправити тільки Шауро, який очолює в той час Відділ культури ЦК КПРС. Творчість Ободзинського йому дуже подобалося, тому той знову отримав можливість виходити на сцену.

І все ж, недоброзичливців у співака було багато. Про нього продовжували писати в пресі в негативному ключі, його концерти скорочували. У міністра культури Катерини Фурцевої так само було до Ободзинскому негативне ставлення.

Багато змінила стаття в газеті «Радянська культура» про Ободзинском. Після її опублікування у виконавця з’явилося багато концертів і гастролей. Всі «обрушилося» напередодні 1976-го року. Ободзинський запив. Це, звичайно ж, не могло не відбиватися на його виступах. Від нього пішла працює з ним група «Вірні друзі». Концертів було все менше. У 1986-му році Ободзинський зовсім пішов зі сцени.

Переломна зустріч з другою дружиною

Ободзинський розлучився з дружиною. Він влаштувався на галстучную фабрику, де працював сторожем і жив там же у халупі. Положення змінила зустріч з його давньою прихильницею Ганною Есениной.

Валерій Ободзинський з другою дружиною

Завдяки Есениной Ободзинський знову почав співати. Він звернувся до пісень, написаних Вертинським. Спочатку виконав два його твори, а пізніше записав цілу аудіокасету.

У концертному залі «Росія» в 1994-му році співак зібрав глядачів, які аплодували йому стоячи. Ободзинський став часто їздити на гастролі, однак запої все ж траплялися у нього час від часу.

Особисте життя Валерія Ободзинського

Першою дружиною Валерія Ободзинського стала свердловчанка Неллі Кучкильдина. У березні 1961 року співак виступав з концертом в Іркутську і звернув увагу на дівчину, яка сидить у другому ряду. Не спускаючи очей з глядачки, Валерій почав виконувати пісні з репертуару Елвіса Преслі і хвацько вертіти контрабас.

На фото: перша дружина Ободзинського Неллі Кучкильдина

Симпатія виявилася взаємною, і після від’їзду Ободзинського Неллі кожен вечір отримувала телеграму, лист або довгоочікуваний телефонний дзвінок. Через два місяці Валерій запросив Неллі в Караганду – зустріти травневі свята разом. Там він зробив дівчині пропозицію, і після літньої сесії у вузі Неллі переїхала в Одесу до коханого. В шлюбі з’явилося дві дочки – Анжеліка (четь пісні Ободзинського «Анжела») і Валерія (в честь самого співака). Шлюб Валерія і Неллі не пережив постійних зрад Ободзинського та його страшного пристрасті до алкоголю. У 1979 році подружжя розлучилося.

Валерій Ободзинський з дочкою Анжелою

Наступні два роки Валерій перебував у цивільному шлюбі з юною красунею Лолітою Кравцової, донькою начальника Чорноморського пароплавства, але побудовані виключно на пристрасті відносини не витерпіли перевірку повсякденністю. У 1984 році Ободзинський, пройшовши курс лікування від алкоголізму, повернувся до першої дружини, взяла з нього обіцянку більше ніколи не пити.

Валерій Ободзинський з першою дружиною (на передньому плані)

Влітку 1990 року Валерій порушив дане дружині слово і знову розлучився з Неллі – на цей раз назавжди. Ободзинський опинився в тяжкому становищі: кар’єра співака була похована ще в 1986 році, дружина вигнала його з дому, поруч більше не було вірного плеча, на яке можна було б спертися. Валерій влаштувався сторожем на галстучную фабрику і оселився там же, в будинку на території заводу. В цей час про поневіряння опального співака впізнала його давня прихильниця Ганна Єсеніна і вирішила розшукати кумира. Вона знайшла номер телефону Валерія, зателефонувала йому, зав’язався невимушений діалог… Незабаром Ободзинський сам почав дзвонити Ганні, запрошувати жінку в гості на галстучную фабрику, а через деякий час вони стали жити в цивільному шлюбі.

Валерій Ободзинський і Ганна Єсеніна

Єсеніна мала вихід на радіо і телебачення і вирішила дати угаснувшей зірці другий шанс. Її старання не пропали марно: Ободзинський записав новий альбом на вірші Олександра Вертинського. Ганна Єсеніна залишалася супутницею життя Валерія до самого дня його смерті.

Смерть Ободзинського

Ободзинський помер несподівано для багатьох. Це сталося 25 квітня 1997-го року, коли виконавцю було всього 55 років. У нього не було серйозних захворювань – Валерію різко стало погано з серцем.

Ганна спробувала вмовити чоловіка викликати швидку, але той навідріз відмовився, згорнувся під ковдрою і пролежав так всю ніч. До ранку Валерій не дожив – серцева недостатність.

Майже три сотні людей прийшли попрощатися зі співаком, серед них – його колеги по естраді,: Йосип Кобзон, Лев Лещенко та інші, різко забули про цькування в минулому і які вирушили у відверті спогади. У самий розпал панахиди рамка з фотографією Ободзинського впала на підлогу і з гуркотом розлетілася на шматки, поклавши кінець промов присутніх.

Могила Валерія Ободзинського

Поховали Валерія Ободзинського на Кунцевському кладовищі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: