Ім’я: Валерій Леонтьєв

Дата народження: 19 березня 1949 р. (67 років)

Знак Зодіаку: Риби

Східний гороскоп: Бик

Місце народження: д. Усть-Уса, Комі АРСР

Діяльність: легендарний радянський і російський співак

Вага: 75 кг

Зріст: 175 см

Біографія Валерія Леонтьєва

Батько знаменитості працював ветеринаром і був фахівцем з оленям. У сім’ї крім Валерія є ще дві сестри. До речі, Валерій Якович Леонтьєв з’явився на світ, коли його мамі було 43 роки.

Коли Валерію було 12 років, його сім’я переїхала в місто Юр’євець Іванівської області. Тут же майбутня зірка закінчила школу. У дитинстві Валерій Леонтьєв дуже любив малювати, займався танцями, відвідував драмгурток і працював в шкільному хорі.

Після закінчення 8-го класу Валерій Леонтьєв поїхав вступати в Муромський радіотехнічний технікум. Однак, спроба отримати середня спеціальна освіти закінчилася провалом. Майбутній співак не здав іспити і повернувся в Юр’євець закінчувати 10-ть класів. У 1966 році Леонтьєв закінчив школу і дуже хотів поступити на факультет океанології в Далекосхідний університет (Владивосток). Проте в родині грошей на таку далеку поїздку сина не було. Тоді Валерій Якович вирушив до Москви і подав документа в ГІТІС, на акторський факультет. Однак, із-за невпевненості в собі, в самий останній момент, Валерій Леонтьєв передумав і забрав документи.

Робота до сцени

По поверненню в Юр’євець юний Валерій Леонтьєв перепробував цілу низку професій. Зокрема, він був робітником на цегельному заводі, тесемщиком-мастильником на льнопрядильной фабриці і навіть листоношею, електриком, кравцем й модельєром.

Неперевершений Валерій Леонтьєв

Після Валерій Леонтьєв оговтався у Воркуту і там поступив на вечірнє відділення воркутинського філії Ленінградського гірничого інституту. Навчався майбутній співак без особливого бажання і на третьому курсі пішов з Вузу. А паралельно з навчанням молодий чоловік працював лаборантом в Науково-дослідному інституті підстав і підземних споруд, а так само креслярем в проектному інституті. Втім, де б не вчився і не працював Леонтьєв, він брав участь в номерах художньої самодіяльності та співав.

Перші глядачі

Перший вихід на велику сцену відбувся у 1971 році. У Воркуті проводився регіональний конкурс «Пісня-71». Там Валерій Леонтьєв посів з піснею «Карнавал» друге місце. А перший концерт співак дав 9 квітня 1972 року на сцені воркутинського Будинку культури шахтарів та будівельників. З цього моменту і починається кар’єра Леонтьєва як співака. У 1972 році Валерій Якович відправляється в Сиктивкар на фестиваль-конкурс серед самодіяльної творчої молоді «Ми шукаємо таланти» і виграє його. Після цього Леонтьєва – як кращого з п’ятнадцяти конкурсантів – направляють до Москви на навчання у Всесоюзну творчу майстерню естрадного мистецтва Георгія Виноградова. Втім, навчання і тут не була завершена. Через рік директор Сиктивкарській філармонії Олександр Стрельченко повіз групу, до складу якої входив і Валерій Леонтьєв, в назад в Сиктивкар.

Завжди ефектне шоу

У Сиктивкарі Валерій Леонтьєв працює в ансамблі «Мрійники». У 1974 році він випускає свою першу програму під назвою «Радість в дорозі» і отримує «Відмінника роботи на селі» – свій перший почесний знак.

З 1975 року Валерій Леонтьєв вже значиться солістом в групі «Ехо». Перша програма колективу отримала назву «Карнавал на півночі» і вийшла в 1976 році. Далі була випущена програма «Посмішка північної землі». З нею Валерій Леонтьєв і група «Відлуння» об’їхала весь Радянський Союз. Втім, виступи в основному проходили в провінційних будинках культури.

У 1978 році співак вперше заспівав на сцені Великого Концертного залу «Жовтневий». А через рік Валерій Леонтьєв став працювати в Горьківської філармонії. У цьому ж році артист взяв участь у Першому Всесоюзному конкурсі на краще виконання пісень країн соціалістичної співдружності. Фестиваль проходив у Ялті і приніс Валерію першу премію. Такої честі співак був удостоєний за виконання композиції «Пам’яті гітариста» на музику Давида Тухманова і вірші Роберта Рождественського.

Популярність

Влітку 1980 року Валерій Леонтьєв завоював головну премію 16-го Міжнародного фестивалю естрадної пісні «Золотий Орфей», яка проходила в Сопоті. Там артист представив пісню «Танцювальний годину на сонці». Крім першої премії співак отримав спеціальний приз Болгарського журналу мод «Лада» за кращий сценічний костюм. До речі їх Валерій Якович придумував і шив сам.

У 1980 році Валерій Леонтьєв співав у всіляких збірних концертах, в тому числі в Театрі Естради, «Жовтневому» і «Лужниках». А в 1981 році артист завоював приз популярності на престижному музичному фестивалі «Єреван-81».

Життя в опалі і без голосу

Американські журналісти, які були присутні на заході, відзначили експресивну манеру виконання співака і порівняли його з Міком Джагером. Втім, цей факт викликав у керівників радянської естради і чиновників неприйняття, тому до 1984 року Леонтьєв потрапив в опалу. Долає її артист за допомогою одного з впливових композиторів тих років – Раймонда Паулса.

У 1982 році Валерій Леонтьєв пережив серйозну операцію. Йому видалили пухлину з горла. В цей час постало питання про його майбутньої співочій кар’єрі. Тут Валерій задумався про вищу освіту, якого він так і не отримав. Артист вступив у ленінградський інститут Культури імені Н.До. Крупської. Там співак освоював спеціальність «режисер масових уявлень». Однак, незабаром з’ясувалося, що Леонтьєв може співати і артист дає 18 аншлагових концертів під назвою «Я просто співак» в місті на Неві. Незважаючи на це, навчання Валерій Леонтьєв не закинув.

У 1983 році співак переходить на роботу у Ворошиловградську філармонію в Українській РСР. А через рік йому віддали ціле відділення в авторському вечорі «Свята до музики любов» композитора Раймонда Паулса, який пройшов у московському КЗ «Росія».

У 1985 році Валерій Леонтьєв отримав премію Ленінського комсомолу. А після цього поїхав в Афганістан разом з групою артистів. 1986 рік ознаменувався поїздкою в Чорнобиль, де співак виступив у селищі Зелений мис. А в 1987 році Леонтьєв вже став Заслуженим артистом України і закінчив Вуз. До речі, за дипломну роботу «Визнання» Валерій Якович отримав «відмінно».

Дискографія

За свою творчу діяльність Валерій Леонтьєв випустив 25 студійних альбомів. Перший, під назвою «Муза», побачив світ у 1983 році. А останній на сьогодні диск «Роки мандрів» вийшов в 2009 році. Варто відзначити, що свої платівки Валерій Леонтьєв підтримує концертними програмами і танцювальними шоу, які ставить сам. Турбота про костюмах теж лежить на плечах артиста.

Фільмографія

Валерій Леонтьєв спробував себе і в якості кіноактора. Артист зіграв у стрічках «На чужому святі», «Захочу-полюблю», «Дочка полковника», «Як стати зіркою» та «Екстрасенс». З’явився співак на екранах телевізорів і як герой документальних фільмів про життя і творчість. Так, в ефір вже вийшли «Я з тобою не прощаюсь», «Валерій Леонтьєв» і «По дорозі на Олімп: Валерій Леонтьєв».

А в 1997 році Валерій Якович брав участь у пробах до художнього фільму, зйомки якого повинні були проходити на борту орбітального комплексу «Мир». Однак, співак не пройшов медичне обстеження. На орбіті артист планував виконати пісні свого диска «По дорозі до зірок». У 1996 році Валерій Леонтьєв став «Народним артистом Росії».

У 1998 році на Площі Зірок у будівлі ДКЗ «Росія» в Москві був закладений іменний знак Валерія Леонтьєва.

З дружиною Людмилою Ісакович

Валерій Леонтьєв неодноразово ставав лауреатом різних музичних премій і конкурсів. У 2005 році нагороджений орденом «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня». У 2007 році артист отримав Орден Петра Великого I ступеня» від академії проблем безпеки, оборони і правопорядку, а так же орден Михайла Ломоносова.

Особисте життя

Валерій Леонтьєв одружений на бас-гітаристці Людмилі Миколаївні Ісакович. Пара разом з 1972 року. Однак, офіційно стосунки були зареєстровані тільки в 1998 році. Дружина артиста живе в Маямі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: