Ім’я: Валерій Харламов

Дата народження: 14 січня 1948 р.

Знак Зодіаку: Козеріг

Східний гороскоп: Щур

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 27 серпня 1981 р. (33 роки)

Діяльність: хокеїст

Вага: 73 кг

Зріст: 173 см

Біографія Валерія Харламова

Валерій Харламов – це один з найяскравіших представників чудового покоління в радянському хокеї, що в сімдесяті роки домігся безлічі яскравих перемог на різних турнірах. У тієї легендарної збірної СРСР наш сьогоднішній герой грав одну з центральних ролей, адже саме його голи і результативні передачі приносили команді успіх і славу. Як кажуть очевидці, на хокейному майданчику Валерій Харламов здавався справжнім інопланетянином.

Його фінти, віртуозне катання, а також поставлений кидок ставали для збірної СРСР запорукою перемоги в дуже багатьох матчах. Саме тому сьогодні Валерія Харламова називають легендою радянського хокею і одним з найяскравіших гравців свого покоління. І з цим важко не погодитися.

Ранні роки, дитинство і родина Валерія Харламова

Валерій Харламов з’явився на світ у місті Москва в ніч з 13-го на 14-е січня 1948 року. Його батько – Борис Сергійович – працював слюсарем-випробувачем на міському заводі «Комунар». По національності він був російським. На відміну від матері нашого сьогоднішнього героя — Кармен Ориве-Абад, яка за походженням належала до народу басків. Її батьки були родом з Більбао, а вона сама опинилася в Радянському союзі за часів громадянської війни в Іспанії. У Москві Кармен працювала на тому ж заводі «Комунар», на якому працював її майбутній чоловік, проте на відміну від нього виконувала обов’язки токаря-револьверщика.

Біографія Валерія Харламова почалася в Москві

Вельми примітно, що легендарний хокеїст з’явився на світ, коли його батьки ще не були розписані. Лише через три місяці після народження сина його мама отримала паспорт громадянки Радянського союзу і змогла офіційно узаконити стосунки з батьком своєї дитини.

Через деякий час в сімействі Харламовых на світ з’явилася також молодша сестра нашого сьогоднішнього героя – Тетяна.

Повертаючись до особистості самого Валерія Харламова, зазначимо, що грати в хокей наш сьогоднішній герой почав з самих ранніх років. Вся справа в тому, що його батько також захоплювався цим видом спорту і навіть брав участь у міських змаганнях у складі заводської команди. На всі тренування Валера ходив разом з батьком, а той, у свою чергу, вчив сина кататися на ковзанах і правильно володіти ключкою.

Імпровізовані уроки хокею припинилися тільки після того, як сім’я нашого сьогоднішнього героя вирішила переїхати в Іспанію. У той період, коли Харламовы жили в місті Більбао, головним захопленням у житті Валери був футбол. Однак і про хокейних заняттях він також зберіг найтепліші спогади.

Після повернення в СРСР Валерій Харламов записався в хокейну школу московського ЦСКА.

Кар’єра хокеїста Валерія Харламова

У ранньому віці майбутній знаменитий нападник почав робити перші успіхи у хокеї. Тренери і педагоги рекомендували його тодішньому тренеру ЦСКА, проте той спочатку не побачив в ньому якихось особливих талантів. Звернути увагу на неординарного молодого форварда наставник «армійців» зумів лише після яскравого виступу Харламова на турнірі в Мінську. Володіючи невеликим зростанням, Валерій відзначився чудовим вмінням мислити на хокейному майданчику, «читати» гру і надаватися саме в тих місцях, де це було необхідно.

Чудовий гол великого Валерія Харламова В 1968-му році тренер ЦСКА почав повільно підпускати Харламова до основного складу. Свою першу шайбу в квітні того ж року гравець забив у ворота «Крил рад», а вже в жовтні почав виходити на лід в ланці з Петровим і Михайловим. Саме в цей момент показники гравця почали стрімко повзти в гору. Він багато забивав і часто відрізнявся результативними передачами.

На початку 1969-го року вся молодіжна трійка ЦСКА була викликана на товариські матчі радянської збірної. З перших же ігор поєднання Михайлов-Петров-Харламов початок показувати високий клас і незабаром стало важливою ігровий одиницею в командних побудовах збірної СРСР. Відрізнявся високими результатами і особисто Харламов. На чемпіонаті світу в Швеції гравець став одним з найяскравіших представників хокейної збірної. А тому підсумкового першого місця збірна СРСР була багато в чому зобов’язана саме його ланці.

Валерій Харламов. «Останні 24 години» [2008] Згодом золотих медалей в кар’єрі нашого сьогоднішнього героя було ще дуже багато. У загальній складності «містер російський хокей» взяв участь в одинадцяти чемпіонатах світу та трьох Олімпіадах. На кожному з цих форумів команда Радянського союзу не опускалася нижче третього підсумкового місця, завоювавши в цілому десять комплектів золотих нагород (8 на чемпіонаті світу і 2 на олімпійських іграх). На кожному з чемпіонатів наш сьогоднішній герой був справжнім лідером збірної. Слава про Валерія Харламова гриміла по всьому світу. Його називали одним з кращих гравців свого покоління, а також найкращим хокейним нападників в історії Радянського союзу.

Загибель Валерія Харламова

… Багато в чому саме тому повідомлення про смерть великого хокеїста багато вболівальників і діячі радянського спорту сприйняли як особисту втрату. Причиною загибелі Валерія Харламова і його дружини Ірини стала автомобільна аварія, яка сталася на Ленінградському шосе 27 серпня 1981 року. Його дружина, що сиділа за кермом, не втримав автомобіль на слизькій дорозі, вони вискочили на зустрічну смугу і зіткнулися з вантажівкою.

Діти хокеїста – Олександр і Бегонита залишилися сиротами. Над ними взяли шефство гравці ЦСКА. Згодом Олександр, як і його батько, став відомим хокеїстом, а Бегонита пов’язала своє життя з художньою гімнастикою.

Причиною смерті хокеїста Валерія Харламова стала автомобільна катастрофа

В даний час Олександр Харламов працює спортивним директором московського ЦСКА, а також виховує сина Валерія (названий на честь відомого діда).

Пам’ять про легендарного хоккеисте

Багато років потому на місці загибелі Харламова було встановлено його бюст. Крім того, в СРСР друкувалися колекційні монети і марки з зображенням легендарного хокеїста. Так чи інакше, про долю Валерія Борисовича розповідається в кількох книгах, а також у чотирьох документальних фільмах. Крім того, Харламов є одним з головних персонажів також і чотирьох художніх картин, знятих в Росії і Канаді.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: