Ім’я: Валерій Гаркалін

Дата народження: 11 квітня 1954 р. (62 роки)

Знак Зодіаку: Овен

Східний гороскоп: Кінь

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор, театральний педагог

Вага: 76 кг

Зріст: 175 см

Біографія Валерія Гаркалина

Дитинство Валерія Гаркалина

Майбутній актор народився в дуже простий, небагатій родині. Його мама була касиром, а тато працював в гаражної майстерні, був її завідувачем. У Валери є молодша сестра. Лицедійство школяра приваблювало завжди, але батьки були категорично проти акторської професії, вважаючи її непридатною для свого сина. Вони мріяли про те, щоб Валерій став інженером, хоча здібності до точних наук у Гаркалина не було. Батько наполіг на тому, щоб син після школи влаштувався на завод. Так Валера деякий час працював слюсарем.

Валерій Гаркалін: «Моя біда в тому, що я знаю літери» Повернувшись з армії, молодий чоловік вирішив наперекір батькам спробувати поступити в театральний ВУЗ. На жаль, його не прийняли, порахувавши, що така зовнішність не буде затребуваною в кіно. Тоді Валерій став студентом Гнесинського училища. Він потрапив в експериментальну групу факультету естрадного мистецтва, його вчителями були Сергій Зразків і Леонід Хайт. Училище Валерій закінчив в 1978-му році.

Початок кар’єри актора Валерія Гаркалина

В основному з випускників курсу Хайт сформував трупу театру «Люди і ляльки». Цей театр приписали до філармонії міста Кемерово. Об’їздивши всю країну, театр придбав через короткий час надзвичайну популярність. Так пройшло майже шість років.

Повернувшись у столицю, Гаркалін влаштувався в театр Образцова, де пропрацював нетривалий час. Тоді ж Валерій здійснив свою мрію, став студентом Гітісу. Закінчивши інститут у 1988-му, він почав грати в Театрі Сатири. Режисером у ті роки був Валентин Плучек. Спочатку він не міг зрозуміти, в якому жанрі зможе грати прийнятий їм актор.

Актор Валерій Гаркалін в молодості

Після декількох зіграних ролей розкрилося акторське обдарування Гаркалина, що зробило його провідним актором цього театру. Він виходив на сцену і в авангардних постановках, і в комедіях, і в мюзиклах, і в класиці. Приблизно в ті ж роки актор був задіяний у постановках театру-студії «Людина».

Робота Валерія Гаркалина в кіно, фільмографія

З 1989-го року Гаркалін почав зніматися в кіно. «Катала» став першим фільмом, в якому Валерій зіграв, причому це відразу була головна роль. Його герой – Грек або Олексій Греков. У 1991-му глядачі змогли оцінити роботу актора відразу в двох фільмах – це «Цар Іван Грозний» та «Оберіг».

Роль в картині «Білі одягу» визнана кращою роллю актора. Його герой – вчений-біолог Дежкін, що вступив у нерівну боротьбу з режимом Сталіна. Далі послідували ще кілька ролей Гаркалина, але відомим він став після виходу кінокартини «Ширлі-мирлі», яку зняв Володимир Меньшов. Акторові довелося грати в цьому фільмі кілька ролей.

Маркіза. Валерій Гаркалін читає вірш Миколи Гумільова «Шосте почуття» Зіграв Гаркалін і роль в телесеріалі «Досьє детектива Дубровського», був запрошений в «Конвалія срібляста», з’явився в кінокомедії «Герой її роману» і ін. Кіно завжди залишалося для Валерія Борисовича чимось другорядним, хоча і зробив його популярним. Себе він бачить лише в театрі.

Валерій Гаркалін сьогодні

В останні роки актор набагато менше грає в театрі, в основному, це ролі в антрепризах. У кіно він певний час не знімався, кажучи, що нічого цікавого не пропонують. Нещодавно актор зіграв у ряді телесеріалів і фільмів – це «Обережно, діти!», «Одкровення», «Будинок Додо» та ін.

Крім того, Валерій Борисович викладає в Гітісі на факультеті естради, тому самому, який сам свого часу закінчив. Виявилося що Гаркалін – природжений педагог.

Особисте життя Валерія Гаркалина

З майбутньою дружиною Гаркалін познайомився ще в стінах Гнесинки. Катя в той час вже була викладачем, однак протягом усього життя, відношення до кіно не мала. Вона закінчувала Педагогічний інститут. Молоді люди почали зустрічатися, коли вона вже приступила до роботи в ляльковому театрі, а Валерій був направлений туди на практику. Весілля вони влаштували в ресторані СОТ, запросивши однокурсників Валерія та молодь з театру.

Актор Валерій Гаркалін з родиною

Катерина завідувала екскурсійно-масовим відділом театру ляльок. На цій посаді дружина Гаркалина працювала практично все життя – більш тридцяти років. Вона старше Валерія Борисовича на два роки. Разом вони багато через що пройшли, – це тривала відсутність у них дітей, і тимчасові проблеми з алкоголем у Гаркалина. У них є спільна дочка – Ника. Вона отримала професію театрального продюсера і мистецтвознавця в Гітісі. У 2012-му у актора з’явився онук Тимофій. Зять Гаркалина теж актор – це Павло Акімкін.

Хвороба Валерія Гаркалина

У 2008-му році Валерій Борисович переніс два великих інфаркту, відбулися практично один за іншим. Перший інфаркт трапився в Клайпеді, після доигранной сцени в постановці «Черевики на товстій підошві». Гаркалін впав вже за лаштунками. У машині швидкої допомоги у нього зупинилося серце, але актора зуміли повернути до життя. У 2009-му не стало його дружини. Вона дуже любила чоловіка, і тяжка хвороба Гаркалина підкосила її здоров’я. Катерина прожила всього п’ятдесят сім років. Після смерті дружини актор розчинився у своєму онукові. Для нього він став сенсом життя.

Валерій Гаркалін: «Я ніколи не виховував дочку»

Цікаві факти про Валерії Гаркалине

Відомо, що з 1983-го по 1985-ий рік Гаркалін під Новий Рік працював за викликом Дідом Морозом. Актор згадує це, як якусь гонку. В його обов’язки входило встигнути в новорічну ніч привітати близько ста дітлахів, траплялися курйози та смішні випадки.

Протягом життя Валерій Гаркалін багато подорожував, витрачаючи на це практично всі зароблені гроші. Йому було цікаво побачити країни і різні місця, щоб сформувати власну думку. Це відноситься до періоду, коли впав залізна завіса. Подорожував він завжди з дружиною і Нікою.

Навіть вирушаючи на гастролі за кордон, завжди брав дружину з собою. Його не зупиняло навіть те, що на квиток для неї могла піти вся сума гонорару.

Улюбленим вітчизняним режисером Гаркалина є Георгій Данелія. Його він називає новим поворотом у світі кінематографа. Так само актор зазначає Тарковського і Соловйова. Із зарубіжних режисерів – це Квентін Тарантіно. Валерій Борисович дивиться всі його картини. Найбільшими режисерами він вважає Годара, Вісконті і Фелліні.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: