Ім’я: Валерій Дідюля

Дата народження: 24 січня 1969 р. (47 років)

Знак Зодіаку: Водолій

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: Гродно, Білорусь

Діяльність: гітарист-віртуоз, автор музики

Вага: 68 кг

Зріст: 170 см

Біографія Валерія Дідюлі

Валерій Дідюля – це легендарний білоруський гітарист, творчість якого не має аналогів на пострадянському просторі. Виконувані ним композиції тонким чином поєднують в собі шарм інструментальної музики з сучасними обробками і незвичайним звучанням. Подібний симбіоз надає треках цього гітариста якийсь особливий колорит, а тому не захоплюватися його творчістю дуже і дуже складно.

Але якою людиною є сам автор цих яскравих і самобутніх композицій? Яким чином він опинився на сцені? І як в різні роки розвивалася його творча доля.

Ранні роки, дитинство і родина Валерія Дідюлі

Майбутній гітарист-віртуоз з’явився на світ у місті Гродно, розташованому на заході сучасної Білорусії. Тут він відвідував загальноосвітньої школи. Тут же вперше почав осягати ази гітарної музики.

Музика Валерій Дідюля приваблює мільйони шанувальників

Свою першу гітару Дідюля отримав, коли йому було п’ять років, у подарунок від матері. З цього моменту він планомірно розвивав свої вроджені таланти, методично перебираючи струни і переставляючи акорди один за іншим. Його вчителі захоплювалися його працездатністю, а він, не звертаючи уваги ні на що, просто удосконалював свою гру, дивлячись на великих гітаристів свого часу.

У підлітковому віці Валерій вперше дізнався про існування різних допоміжних пристроїв, що дозволяють працювати над гітарним звуком. З цього моменту експерименти з примочками, датчиками, звукознімачами і іншими подібними елементами стали справжнім нещастям для молодого музиканта.

Він розвивав свою майстерність, а паралельно з цим працював над створенням оригінального гітарного звуку. Дуже скоро подібні зусилля принесли свої плоди. Композиції Дідюлі вперше почали набувати своє незвичайне звучання. Однак поки до справжніх вершин було ще далеко.

Через деякий час в якості третьої гітариста наш сьогоднішній герой влаштувався в вокально-інструментальний колектив «Червоні Зорі», який в той період був дуже популярний в УРСР. Концерти групи проходили практично повсюдно – в містах, містечках, селах, колгоспах і т. д. Ансамблю сприяв успіх, але в якийсь момент «Червоні Зорі» все-таки почали розпадатися. Причиною тому послужив розпад СРСР, а також безліч нових можливостей. Хтось із музикантів виїхав на захід, хтось відкрив свій власний бізнес і лише наш сьогоднішній герой продовжував планомірно працювати над своєю творчістю.

Дідюля — Шлях додому На початку дев’яностих років він приєднався до гродненскому колективу «Білі Роси», в рамках якого довгий час працював не тільки в якості гітариста, але і звукорежисера. У той період названий колектив переважно займався виконанням білоруських, польських та українських народних пісень. Стиль «фольк» настільки сподобався Валерій Дідюля, що згодом нотки народної музики постійно звучали в усіх його пізніших композиціях.

Крім цього варто також відзначити, що саме в складі ансамблю «Білі роси» наш сьогоднішній герой вперше вирушив на гастролі по країнах західної Європи – Польщі, Німеччини, Франції, Швейцарії, Італії, Іспанії та деяких інших країнах.

Особливо велике враження на молодого музиканта зробила Іспанія, а точніше – властива для неї гітарна музика в стилі фламенко. Після закінчення гастролей Валерій Дідюля ще на кілька років затримався в цьому піренейському державі, вивчаючи протягом цього часу гітарні пасажі і ритми.

Таким чином, вже до кінця 2000-х років стиль білоруського музиканта був остаточно сформований. Музика фламенко тонким чином перепліталася в ньому з українсько-польськими народними мотивами, а доповнювали все це сучасні аранжування у стилі хаус.

Зоряний шлях гітариста Валерія Дідюлі

В кінці дев’яностих років Валерій Дідюля зібрав навколо себе непоганий колектив однодумців, разом з якими почав гастролювати по Білорусі, Польщі, Україні, Іспанії.

Активну допомогу в просуванні молодого музиканта зробили в цей період мінський бізнесмен Ігор Брускін і композитор Олег Єлісєєнко. За їх порадою музикант переїхав до Мінська і взяв участь у кількох великих концертах і конкурсах. Музика Дідюлі всюди робила фурор, а тому дуже скоро наш сьогоднішній герой отримав пропозицію виступити на міжнародному фестивалі «Слов’янський базар».

Дідюля Сатинові берега Поява на настільки великому музичному форумі відкрило перед Валерієм Дидюлей багато дверей. Його запросили працювати до Москви, і вже там наш сьогоднішній герой почав роботу над своїм першим студійним альбомом. Платівка «Фламенко» побачила світ у 2000-му році. Слідом за цим вийшов дебютний кліп виконавця. Незабаром за допомогою до талановитому уродженцю Гродно почали звертатися багато відомих російські музиканти. Так в різні роки Дідюля працював з Авраамом Руссо, Христиною Орбакайте, Дмитром Маліковим і багатьма іншими популярними виконавцями.

У 2002-му році славу гітариста зміцнив новий студійний альбом – «Дорога на Багдад», слідом за яким пішов альбом Сатинові берега». До теперішнього моменту в дискографії музиканта є вже дев’ять студійних альбомів. У складі групи «Дідюля» білорус гастролює по країнам СНД, даючи близько 120 концертів щорічно.

Біографія Валерія Дідюлі почалася в місті Гродно

Заробивши собі ім’я в світі шоу-бізнесу, Валерій Дідюля почав працювати також і в якості продюсера. При його підтримці випущений альбом білоруського музиканта Ігоря Дедусенко. А також платівка іншого земляка – гітариста Дениса Асимовича, ще в ранньому дитинстві втратив зір.

Звук в звуці: Експерименти Валерія Дідюлі

В кінці 2000-х років Валерій Дідюля почав новий експеримент, який назвав «звук у звуці» або «музичний 25-й кадр». За його словами подібна технологія дозволяє створити додатковий фон композиції, а також зробити її більш глибокої і насиченою.

Дідюля впевнений, що подібна музика абсолютно по-особливому впливає на слухачів, даючи їм додатковий заряд енергії. Даний факт був згодом навіть підтверджений медиками і психологами. Саме тому музику гродненського музиканта часто називають лікувальною.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: