Ім’я: Валентина Толкунова

Дата народження: 12 липня 1946 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Собака

Місце народження: р. Армавір, Краснодарський край

Дата смерті: 22 березня 2010 р. (63 роки)

Діяльність: співачка

Біографія Валентини Толкунової

Валентина Толкунова – це легендарна радянська співачка, чия творчість вже давно стало синонімом російської народної пісні. За свою кар’єру ця яскрава співачка виконала не один десяток неповторних композицій, а тому сьогодні її творчість видається справжнім культурним феноменом – музикою цілого покоління.

Саме тому Валентину Толкунову рідко називають «зіркою», а частіше називають «легендою». Адже її творчість існує поза межами простору і часу. Саме тому розмова про життєвий і кар’єрному шляху великої радянської співачки представляється настільки цікавим.

Ранні роки, дитинство та родина Валентини Толкунової

Майбутня відома співачка з’явилася на світ у місті Армавір 12 липня 1946 року. Як згадувала сама Валентина, музика наповнювала її життя з ранніх років. Її батьки любили російські народні пісні і гітарні романси, а тому дуже скоро в подібну музику закохалася і вона сама.

Валентина Толкунова почала співати на сцені з десяти років

Однак відбувалося це все вже не в Армавірі. Вся справа в тому, що сім’я нашої сьогоднішньої героїні переїхала в Москву, коли Валентині був лише рік. У столиці РРФСР вона ходила в школу, а також почала вперше займатися музичною творчістю. Першою сходинкою до великої сцени для нашої сьогоднішньої героїні став ансамбль Центрального будинку дітей залізничників, яким у той час керував С. О. Дунаєвський.

У цьому місці наша сьогоднішня героїня відточувала свою майстерність, займаючись співом з досвідченим педагогом Тетяною Овчиннікової. На сцені Валентина Толкунова почала виступати вже в десять років.

Як зізнавалася сама співачка, музика завжди була важливою частиною її життя. Уявити себе без мікрофона в руках Валентини Толкунової було неймовірно складно. Саме тому після закінчення стандартної шкільної «десятирічки» наша сьогоднішня героїня вирішила продовжити навчання на диригентсько-хоровому відділенні Московського державного інституту культури. Диплом про закінчення цього навчального закладу Валентина Толкунова отримала через кілька років. Однак і цього їй здалося мало. Намагаючись зробити свій талант воістину унікальним, в 1966-му році російська співачка поступила в музичне училище імені Гнесіних.

Саме тут майбутня знаменитість стала вперше захоплюватися модним в той час джазом. У 1966-му році вона вирушила на прослуховування в колектив ВІО-66 і успішно пройшла випробування. У вокально-інструментальному оркестрі дівчина працювала солісткою протягом п’яти років. У ці роки її репертуар складався переважно з джазової та інструментальної музики. Саме такі пісні в той період були найбільш затребувані серед слухачів, а тому всі концерти Толкунової і ВІО-66 проходили з незмінним успіхом.

Валентина Толкунова. Я не можу інакше В 1971-му році, тільки закінчивши училище Гнесіних, талановита співачка отримала пропозицію записати кілька пісень спеціально для телефільму «День за днем». Артистка погодилася і вже дуже скоро її пісні стали одним з головних доданків успіху всієї стрічки. Більше того, через деякий час дані композиції були випущені на окремій платівці, яка буквально за лічені тижні стала в СРСР справжнім бестселером.

Зоряний шлях співачки Валентини Толкунової

Після першого успіху Валентини Толкунової часто стали надходити пропозиції від провідних радянських композиторів. Так в репертуарі співачки з’явилися композиції М. Таривердієва, Е. Колмановського, Ст. Успенського і багатьох-багатьох інших. Дані пісні зміцнили популярність співачки на радянській сцені, і вже дуже скоро Л. Ошанін запросив молоду артистку виступити на сцені Колонного Залу в Москві в рамках великого ювілейного концерту. Виступ виявився вдалим, і незабаром наша сьогоднішня героїня стала часто виступати на радіо і телебаченні.

У 1973-му році Валентина Толкунова стала солісткою Москонцерту. Саме в цей період у творчості співачки почався яскраво виражений крен у бік традиційних російських пісень. Імідж простої сільської жінки дуже добре підійшов популярної радянської виконавиці. Дуже скоро у Валентини Василівни з’явився свій незвичайний стиль, який будувався на тонкому поєднанні «сердечності, гідності та пестливості». Її вокалу завжди була властива народна манера виконання, а тому перехід від естрадних пісень до народних дався жінці надзвичайно легко.

Валентина Толкунова — Носики-Курносики Саме унікальний музичний стиль і зробив Валентину Толкунову однією з найбільш популярних і затребуваних співачок свого часу. Вона виступала на багатьох концертах, співала перед високопоставленими чиновниками і мільйонами простих глядачів.

У 1986-му році в якості справжньої легенди радянської сцени жінка створила свій власний пісенний театр. В рамках даного проекту велика співачка поставила безліч чудових музичних вистав, кожен з яких користувався величезною популярністю серед глядачів. Найбільш відомими стали постановки «Російські жінки», «Бризки шампанського», «Не залишай мене, любов», «Я не можу інакше», а також багато інших. Всі вистави пісенного театру ставилися на сцені концертного залу «Росія».

За свою багаторічну працю та величезний внесок у розвиток музичного мистецтва, Валентина Толкунова отримала звання спочатку Заслуженою, а потім і Народної артистки РРФСР. Крім того, в її особистій колекції є також безліч інших нагород. Особливе місце серед них займають ордена Пошани і Дружби, вручені російській співачці в 1996-му і 2006-му роках відповідно.

В останні роки життя жінка багато займалася благодійністю. Давала концерти для багатодітних сімей, а також жертвувала на відновлення різних церков.

Смерть співачки Валентини Толкунової, причина смерті

У 2006-му році у Валентини Толкунової був виявлений рак молочної залози. Була операція, довгий курс хіміотерапії… В кінцевому результаті лікування дало свої плоди, однак у 2009-му році у артистки була виявлена ще одна пухлина – головного мозку. Саме вона і стала причиною смерті співачки.

Могила Валентини Толкунової на Троєкуровському кладовищі в Москві

Могила Валентини Толкунової сьогодні знаходиться у Москві на Троєкуровському кладовищі.

Особисте життя Валентини Толкунової

У житті співачки було два заміжжя. Першим чоловіком Валентини Толкунової був композитор Юрій Саульський. Шлюб з ним тривав п’ять років.

У 1977-му році жінка вийшла заміж повторно. Новим чоловіком артистки став журналіст Юрій Папоров. У цьому шлюбі жінка народила єдиного сина – Миколи (1977 р.) З чоловіком Юрієм наша сьогоднішня героїня прожила до кінця своїх днів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: