Ім’я: Валентина Ананьїна

Дата народження: 18 травня 1933 р. (83 роки)

Знак Зодіаку: Телець

Східний гороскоп: Півень

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актриса

Вага: 65 кг

Зріст: 162 см

Біографія Валентини Ананьиной

Дитинство та родина Валентини Ананьиной

Валя народилася в Москві. В сім’ї було четверо дітей. Мати була вдома, вела господарство, а батько працював інженером-лісовиком. З початком війни всі вони опинилися в евакуації, в місті Томську, де Валя і пішла в перший клас. Досі вона пам’ятає, як в школу приносили для прання військову форму, і дівчата прагнули схопити пілотку.

Там можна було знайти залишену яким-небудь москалем голку, вона потрібна була, щоб займатися рукоділлям. У Томську минуло два роки. Коли вони повернулися, то оселилися неподалік від Новодівичого монастиря. Все її дитинство пройшло біля його стін. Поруч з монастирем було неогороженное кладовищі. Діти, які живуть по сусідству, грали прямо там. На тому цвинтарі був похований Станіславський і Надія Аллілуєва.

Дівчинка в три роки знала напам’ять вірші Горького і з задоволенням їх декламувала. Вже подорослішавши, коли сім’я жила на дачі, збирала сусідських хлопців, і вони розігрували спектаклі. У шкільному віці Валентина брала участь у всіх постановках, її знали в багатьох столичних школах, вона виступала майже на всіх московських майданчиках. Школярка займалася в танцювальному гуртку, ходила до театральної студії. За спогадами актриси, в дитинстві вона часто сиділа на лавочці біля могили Станіславського, читала про театр, про нього мріяла, як вона буде грати на сцені.

Актриса Валентина Ананьїна в молодості

Валя була переконаною активісткою, тому намагалася брати участь у всіх подіях, що відбуваються в школі. Все змінилося, коли був викритий культ особи Сталіна. Розчарувавшись в ідеалах, Ананьїна вирішила, що в партію вступати не буде.

Після школи вона рік вчилася на економіста, однак мрія про сцену її не покидала. Забравши документи, Валентина вирішила вступити до ВДІКУ. На вступних іспитах вона читала уривок з «Молодої гвардії», зокрема, вірші про Зою Космодем’янську.

Початок акторської кар’єри Валентини Ананьиной, фільмографія

Коли Райзман знімав картину «Урок життя», Валентина там знялася в епізоді. Це стало її дебютною роботою. У 1955-му вона взяла участь у зйомках «Солдата Івана Бровкіна» і «Вольниці». Закінчивши ВДІК в 1957, Ананьїна надійшла в Театр-студію кіноактора.

На сцені актриса майже не грала, зате постійно була на знімальному майданчику. Вона отримувала масу пропозицій, і майже ніколи не відмовлялася ні від яких ролей, хоча всі вони були епізодичними.

Сьогодні Валентина Ананьїна знімається в серіалі Молодіжка Ще в молодості Валентина дуже переживала, що не отримувала головних ролей. В той час в основному знімали класичних красунь. Валентина була красивою, але класичною красунею її назвати не можна було. Як говорить актриса, це зараз в кіно багато ролей головних і другорядних ролей, де можуть зніматися актриси з будь-якими особами.

З часом, Ананьїна початку так багато зніматися в епізодах, що її стали називати майстром епізоду. Вона виявилася однією з найбільш затребуваних актрис. Найчастіше її можна було бачити в ролі прибиральниці, продавці або кухарки, завжди на задньому плані.

У радянський період багато було фільмів про село, де на роль селянок запрошували частенько саме Ананьину. Валентина Георгіївна вважає, що багато з тих фільмів не являли особливої цінності, за винятком лише декількох.

Серед робіт актриси можна виділити найбільш значущі – це «Білоруський вокзал», «Я крокую по Москві», «Станційний доглядач», «Карнавал», «Старі стіни» та інші. Цікавих і яскравих ролей у Валентини Георгіївни могло б бути набагато більше, але скромність актриси не дозволяла їй самій шукати ролі і пропонувати свою кандидатуру в той чи інший фільм.

Актриса Валентина Ананьїна в кіно грала ролі сільський жінок

Актриса в одному з інтерв’ю розповідала, що в її житті був момент, коли вона сумнівалася у правильності обраної професії. Вона ніколи нікуди не ходила, щоб попросити роль, їй було соромно. З-за цього вона працювала з тими, хто пропонував.

Валентина Ананьїна в даний час

Деякий час Ананьїна не знімалася. Допомогла повернутися в кіно роль, яка була зіграна нею в рекламному ролику. Вона постала перед глядачами у ролі бабусі, розливає дітям молоко. Так вона знову з’явилася на телеекранах і почала отримувати пропозиції про зйомки. Правда в 1997-му актриса з’явилася в кінофільмі «Злодій», де зіграла матір ув’язненого.

Починаючи з 2000-го року актриса активно знімається, немов надолужуючи згаяне, не дивлячись на свій вік. Вона встигла здатися за цей час більш ніж у сорока картинах.

Ананьїна в Театрі кіноактора пропрацювала сорок три роки, проте грала на сцені дуже мало, більше знімаючись в кіно. Найпомітнішою її роллю стала «Коробочка», яку вона представляла на сцені у постановці «Мертві душі».

Актриса Валентина Ананьїна сьогодні багато працює в серіалах

Сама Валентина Георгіївна вважає, що нею жодного разу не була зіграна значна, помітна, доленосна роль. Все було більш-менш «рівне», але вона ніколи не розбудовувалася і не переживала з цього приводу. Актриса не була сконцентрована тільки на кіно, не жила тільки їм. У її житті велике місце займали інтереси сім’ї, громадські інтереси.

Останніми роботами актриси стали ролі, зіграні нею в кінофільмі «Звіробій», «Цікава Варвара», «Молодіжка», «Вангелія». Останню на сьогоднішній день роль вона зіграла у фільмі «Рік в Тоскані». Зараз Ананьїна працює з такими акторами, як Влад Канопка, Олександр Соколовський, Макар Запорізький та інші.

Особисте життя Валентини Ананьиной

Валентина Георгіївна вийшла заміж, закохавшись в оператора під час зйомок чергового фільму. Вони прожили разом двадцять щасливих років. Дітей у них не було.

Коли Ананьиной було трохи більше сорока, вона злягла з інсультом. Дуже важко відновлювалася. Прагнення жити допомогло їй стати на ноги. У 1979-му помер її чоловік. Ці події призвели актрису до віри. Зараз крім роботи на знімальних майданчиках, вона викладає в недільній школі. Діти, з якими вона працює, стали для неї майже рідними. З ними та їх батьками актриса багато їздила по святих місцях. Напередодні Нового Року Валентина Георгіївна готує зі своїми підопічними справжні театральні постановки до свята.

Нелегко довелося Ананьиной, як і багатьом акторам, в перебудовний час. Тоді майже перестали знімати. Два роки Валентина Георгіївна прожила у друзів в Америці, де її запрошували англійські та американські кінематографісти з-за її «російського» особи. Крім того, повернувшись, вона не відмовлялася ні від одного запропонованого епізоду, знімалася в рекламі, іншими словами, бралася за будь-яку роботу в межах професії. Це їй допомогло вижити в тих складних умовах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: