Ім’я: Валентин Нікулін

Дата народження: 7 липня 1932 р.

Знак Зодіаку: Рак

Східний гороскоп: Мавпа

Місце народження: р. Москва

Дата смерті: 6 серпня 2005 р. (73 роки)

Діяльність: актор

Біографія Валентина Нікуліна

Валентин Нікулін – це чудовий радянський актор, який зіграв за своє життя в безлічі найрізноманітніших фільмів. У його кар’єрі були комедії, драми, детективи, а також фільми деяких інших жанрів. Валентин знімався дуже часто, однак, незважаючи на це, завжди вважав, що йому так і не вдалося розкрити в кіно весь свій потенціал. Але чи так це насправді?

Напевно, відповісти на це питання зміг би лише сам Нікулін. А ми ж зі свого боку можемо лише констатувати той факт, що через багато років після своєї кончини наш сьогоднішній герой залишається все любимо мільйонами глядачів. А, що якщо не це, може бути головним мірилом успіху актора?

Дитинство і родина Валентина Нікуліна

Валентин Юрійович Нікулін з’явився на світ 7 липня 1932 року в місті Москва. Його батько – Юрій Веніамінович – був відомим радянським драматургом. Мама – Євгенія Наумівна Брук – все своє життя присвятила служінню музиці. Вона була піаністкою і композитором. Завершуючи тему сім’ї актора, зазначимо, що яскравою і помітною особистістю був і дядько Валентина – популярний радянський письменник Лев Нікулін.

Актор Валентин Нікулін - легенда радянського кіно

З’явившись на світ у такій родині, наш сьогоднішній герой з самого дитинства захоплювався мистецтвом і плекав мрію про популярність і славу. Обертаючись в літературних і музичних колах, він зумів розвинути в собі відповідні таланти, а тому вже в ранньому віці вважався неординарним дитиною.

Можливо, саме тому акторську стезю Валентин обрав не одразу. Спочатку він серйозно замислювався про те, щоб стати музикантом, однак згодом все-таки вирішив пов’язати своє життя з юриспруденцією. Рухаючись до поставленої мети, наш сьогоднішній герой подав документи на юридичний факультет МДУ, який успішно закінчив у 1957-му році. Однак робота юриста досить скоро розчарувала молодого хлопця. Деякий час Валентин перебував у тяжких роздумах, але в якийсь момент у справу втрутилася його мама, буквально наполягла на тому, щоб син спробував себе в якості актора. Нікулін погодився і вже зовсім скоро став одним із студентів акторській студії імені Немировича-Данченка діяла при Мхаті.

Перші ролі Валентина Нікуліна, фільмографія

У 1960-му році Валентин Нікулін отримав свій другий диплом і став виступати на сцені театру «Современник». Через рік він дебютував на кіноекрані, виконавши невеликі ролі у фільмах «Дев’ять днів одного року» та «Високосний рік».

Валентин Нікулін співає пісні Булата Окуджави Згодом, формат його ролей поступово зростав. Валентин Нікулін отримував в кіно все більш і більш значущі ролі, а тому зовсім скоро наш сьогоднішній герой став помітним персонажем в світі радянського кінематографа.

Більшу частину своєї кар’єри Валентин Нікулін грав досить дивних персонажів. Він виконував ролі чарівників, диваків, дивакуватих лікарів та інших персонажів «не з цього світу». Причиною тому, напевно, була дещо дивна зовнішність актора – його трохи асиметричне обличчя і трохи сумнуватий погляд, наповнений глибиною і проникливістю.

Подібні риси допомагали йому створювати образи яскравих і самобутніх персонажів. Однак саме вони ж часто ставали у нього на шляху. Вся справа в тому, що радянські режисери ніяк не бачили в ньому головних персонажів. Дана обставина завжди дуже зачіпало Валентина Нікуліна, а тому він довгий час був незадоволений своєю кар’єрних долею.

Нелюбимі фільми Валентина Нікуліна

Однією з найбільш нелюбимих робіт актора стала роль доктора Гаспара Арнери у фільмі «Три товстуни». Дана яскрава роль на довгі роки стала візитною карткою актора. Зустрічаючи його на вулицях, люди часто говорили: «Гаспар!». Таку однобокість свого акторського амплуа наш сьогоднішній герой завжди сприймав дуже болісно. Між тим, у цій картині Валентину Нікуліну пощастило попрацювати з такими зірками радянського кіно, як Олексій Баталов, Ріна Зелена, Євген Моргунов, Олексій Смірнов та іншими.

Гурченко, Кікабідзе, Валентин Нікулін — Буде так Намагаючись переламати наскучившее амплуа, Валентин грав найрізноманітніші ролі. Однак все одно знову і знову повертався до одного і того ж. Він був радником з чудес» у фільмі «Аптека «Блакитні кулі», чудним ботаніком в кінострічці «Балада про Беринге та його друзів», блазнем у «Веселому сновидінні» і навіть Кащеєм Безсмертним в пізньому російському фільмі «За тридев’ять земель».

Серед інших робіт актора варто виділити картини «Душечка», «Брати Карамазови», «Русалочка», «Мільйон у шлюбному кошику», а також деякі інші. Дані стрічки стали помітною віхою у творчості актора, однак їх популярність все ж була трохи нижче тієї популярності, яку Валентину Нікуліну принесли ролі диваків і чарівників.

Завершуючи розповідь про акторській кар’єрі нашого сьогоднішнього героя, відзначимо, що в різні роки Валентин Нікулін також часто працював як актор озвучування, а також співака. Він часто виконував пісні з фільмів. Виконані ним композиції можна почути у багатьох радянських стрічках («День за днем», «Шлях до причалу»). Таким чином, свою давню мрію про музичну кар’єру Валентин Нікулін все-таки зміг втілити в життя.

Останні фільми Валентина Нікуліна, причина смерті

У 1990-му році Валентин Нікулін отримав звання Народного артиста РРФСР. Ця нагорода стала своєрідним визнанням заслуг видатного актора. Останні роки життя

Актор Валентин Нікулін помер в результаті зупинки серця

У 1991-му році після розпаду СРСР талановитий радянський актор поїхав в Ізраїль. Там він прожив сім років, протягом яких виступав у місцевому театрі Габіма. Однак життя за кордоном не заладилася. Валентин Нікулін дуже сильно сумував по Радянському союзу, а тому вже дуже скоро повернувся назад. У новій Росії він деякий час також не міг відшукати своє місце. Спочатку Валентин Нікулін виконав одну з ролей на сцені театру МХАТ, однак отримати постійне місце в театральній трупі все ж не зумів. У підсумку наш сьогоднішній герой повернувся в рідний і знайомий театр «Сучасник», де згодом і виступав протягом багатьох років. В останні роки в кіно він знімався досить рідко.

На початку 2000-х років у актора був знайдений остеопороз. Довгий час хвороба прогресувала, буквально зводячи Валентина Юрійовича з розуму. У 2005-му році затяжна недуга призвів до зупинки серця. Нині могила актора розташована на Донському кладовищі. Через Два роки після смерті актора на могилі був встановлений особливий пам’ятник.

Особисте життя Валентина Нікуліна

Про особисте життя Валентина Нікуліна відомо дуже небагато. Точно можна сказати лише те, що ще в кінці дев’яностих років актор розлучився з дружиною — Мариною Ганулиной. Причиною розлучення стали життєві суперечності, пов’язані з від’їздом до Ізраїлю. Як зазначає давній друг актора Ігор Кваша, Валентин дуже хотів повернутися в Росію. Дружина ж наполягала на тому, щоб сім’я залишилася в Ізраїлі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: