Ім’я: Валентин Гафт

Дата народження: 2 вересня 1935 р. (81 рік)

Знак Зодіаку: Діва

Східний гороскоп: Кабан

Місце народження: р. Москва

Діяльність: актор театру і кіно

Вага: 75 кг

Зріст: 187 см

Біографія Валентина Гафта

Дитячі роки Валентина Гафта

Радянський актор театру і кіно Валентин Гафт народився 2 вересня 1935 року в Москві. Його дитячі роки пройшли на вулиці Матроська Тиша, на якій розташовувалися різні за духом установи. Навпроти будинку сім’ї Гафтів розташовувалася психіатрична лікарня, трохи лівіше — студентський гуртожиток і ринок, праворуч — в’язниця. Як говорив сам Гафт: «Весь світ в мініатюрі». Батько Йосип Рувімович (1907-1969) був адвокатом Юридичної консультації на Ленінградському проспекті. Учасник Великої Вітчизняної війни він був гордим і вольовою людиною. Мама, Гіта Давидівна (1908-1993), була домогосподаркою. Саме вона прищепила синові любов до порядку і організованість.

Валентин Гафт в молодості

Фатальний день 21 червня 1941 року назавжди залишився в пам’яті Валі. Адже саме в той день він з батьками повинен був вирушити на Україну, в місто Прилуки. Підкоряючись збігом обставин, батьки поміняли квитки на 22 червня. На наступний день маленький Валя разом з усією країною почув виступ Молотова по радіо. Почалася Велика Вітчизняна Війна. Проводи батька, а слідом і двоюрідного брата запам’яталися Валентину на все життя.

Початок театральної кар’єри Валентина Гафта

Перший раз Гафт відвідав дитячий театр в четвертому класі. Йшла п’єса Сергія Михалкова «Особливе завдання». Перший час він думав, що все, що відбувається на сцені, це реальність. Бажання самому спробувати себе в ролі актора прийшло трохи пізніше. У шкільній самодіяльності йому доводилося грати жінок і дівчат, тому що в школі навчались одні хлопчики.

Театр захопив Гафта ще в школі

У зв’язку з тим, що театром Валентин Гафт захопився ще будучи школярем, після випускних іспитів він попрямував в Школу-студію МХАТ. Вступити з першого разу йому допоміг Сергій Дмитрович Столяров. Справа відбувалося так. За кілька днів до іспиту, Валентин Йосипович прямував через парк «Сокільники» додому.

Раптово на своєму шляху він побачив статечно вышагивающего людини. Гафт одразу впізнав у ньому свого улюбленого актора — Столярова. Не наважуючись упустити такий шанс, він вирішив попросити поради у відомої людини. Наважившись, він підійшов до Столярову і сказав: «Вибачте мене, будь ласка, але я поступаю в Школу-студію МХАТ і дуже хвилююся. Не могли б ви мене послухати?»

Валентин Гафт у молодості був привабливим чоловіком

В першу хвилину знаменитий актор оторопів, але потім взяв себе в руки і сказав: «я вас Послухати можу. Але тільки не тут». «Де ж, — наважився Гафт. «У мене вдома. Приходьте до мене завтра, попередньо зателефонувавши», — і Столярів написав на клаптику паперу номер свого домашнього телефону. Поради Сергія Дмитровича не пройшли даром. МХАТ прийняв його з першої спроби. На курсі разом з ним навчалися Олег Табаков, Євген Урбанський, Ігор Кваша, Майя Менглет, Михайло Козаков.

Дебют у кіно відбувся в безсловесній ролі у фільмі «Вбивство на вулиці Данте». Майже в цей же час Гафт грав в епізодичній ролі в романтичній драмі «Поет». Реакція батьків на артистичну діяльність сина була своєрідна. Під час навчання в школі-студії МХАТ батько не раз запитував його: «Ну, який ти артист? Ось, Михайло Козаков, — у нього і метелик є і костюм, а ти що? Ось яким має бути артист!»

Реакція Гіти Давидівни була воістину материнської. Побачивши його в спектаклі «Одруження Фігаро», вона сказала: «Валя, ну який же ти худий!».

Валентин Гафт - чудовий різноплановий актор

Робота в театрі

У 1957 році Валентин закінчив Школу-студію МХАТ. Його довго не брали на роботу. Знаменитий читець Дмитро Журавльов не зміг залишитися байдужим до долі молодого артиста і допоміг йому влаштуватися в театр імені Моссовета. Гафт пропрацював там близько року і пішов з-за того, що ролі, які пропонували грати, йому не подобалися.

Гафт трепетно ставиться до професії актора

Через деякий час Ераст Гарін запропонував роботу в Театрі сатири. І тут Валентин Гафт не зміг довго протриматися, його вигнали, але на цьому загальна історія Театру сатири і Гафта не закінчилася. Кілька років потому, він зіграв на цій сцені одну зі своїх найкращих ролей — графа Альмавіва в постановці «Божевільний день, або Одруження Фігаро». Згодом цю роль грав Олександр Ширвіндт.

Кілька років Гафт присвятив роботі в театрі на Малій Бронній, потім новий виток і перехід до А. А. Гончарову в театр на вулиці Спартаківській. 1964 рік став новою сторінкою в житті Валентина Гафта. У цей рік він прийшов в театр імені Ленінського Комсомолу до Анатолію Васильовичу Ефроса. Тут актор вперше по-справжньому розкрився, з’явилися цікаві творчі роботи, кращі спектаклі цього театру стали театральною класикою.

Валентин Гафт багато років служить у театрі «Сучасник»

У 1969 році Олег Єфремов запрошує його в театр «Современник». Він став рідним домом. Багатьма ролями він зобов’язаний режисерові театру Галина Волчек. Тут він зіграв свої кращі ролі: Лопатин в «Із записок Лопатіна», Глумов з «Балалайкин і К», Горєлов з «Поспішайте робити добро», Джордж «Хто боїться Вірджинії Вулф?».

Нелегка дорога в кіно

Кіно довгі роки не брало Гафта, йому пропонували лише епізодичні або маловиразні ролі. До кінця 60-х у його не було яскравих ролей на кіноекрані. Валентин Гафт усвідомлював це і говорив, що кіно його не балувало. Більшою мірою він пояснював це своїм неросійської зовнішністю. На той момент радянський кіногерой мав дещо інший образ.

Валентин Гафт в ролі Брассета (к/ф «Здрастуйте, я ваша тітка»)

Пройшли роки і у Валентина Гафта стали з’являтися перші серйозні ролі. У 70-х роках це була роль Стюарта в політичній драмі «Ніч на 14 квітня». У 1975 році він відзначився в ролі Лопатіна в телепостановке вистави «Із записок Лопатіна». Незабутня роль Брассета в комедії «Здрастуйте, я ваша тітка».

Співпраця з Рязановим

Валентин Гафт. Романс полковника Покровського з т/ф «Про бідного гусара замовте слово» Справжнє визнання Валентин Гафт отримав після співпраці з Ельдаром Рязановим. Всі ролі, зіграні під керівництвом знаменитого режисера були кращими в біографії актора.

Голова гаражно-будівельного кооперативу Сидоркін, батько-командир, бюрократ і служака з Міністерства вільного часу, ватажок бомжів на прізвисько «Президент» — всі ці ролі були зіграні однією людиною — Валентином Йосиповичем Гафтом.

Особисте життя

За своє життя Гафт був одружений кілька разів. У шлюбі з Інною Єлісєєвій у нього народилася донька Ольга, але на початку 80-х подружжя розійшлися. В даний час Гафт перебуває у шлюбі з актрисою Ольгою Остроумовою. Вперше актори побачили одне одного на зйомках фільму «Гараж», але оформити відносини змогли лише в 1993 році. На момент зустрічі обидва були невільні.

Валентин Гафт з дружиною Ольгою Остроумовою

Особливе місце в житті актора завжди займали діти. Після розлучення з Інною Марія, його дочка Ольга змінила прізвище і залишилася жити з матір’ю, зберігши теплі стосунки з батьком. Ніхто з оточуючих не міг попередити трагедії, яка обірвала життя Ольги. Нещасна дівчина вирішила покінчити з собою, звинувативши в тому, що трапилося рідну матір. Інна Єлісєєва прожила більше, ніж дочка лише на кілька місяців і 31 січня 2003 року померла від раку шлунка. Ці нещастя сприяли тому, що Валентин Гафт став замкнутим і цілий рік відмовлявся давати інтерв’ю.

Валентин Гафт у фільмі «Майстер і Маргарита»

Пережити трагедію допомогла підтримка Ольги Остроумової і її сина Михайла, якого Гафт виховує з десятирічного віку.

Валентин Гафт зараз

Валентин Йосипович продовжує служити в театрі, записує аудіоспектаклі, і пише дотепні епіграми. Підштовхнув його до творчості Олег Єфремов. Спочатку Гафт хотів іронізувати над собою, але часом виходило зачепити інших людей.

Епіграми Гафта все частіше зустрічаються в інтернеті. Серед них бувають і іронічні такі, як, наприклад, присвячена Армену Джигарханяну:

Набагато менше на землі вірмен,

Чим фільмів, де зіграв Джигарханян.

Валентин Гафт. Епіграми

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: